נראו לאחרונה
 
 
ציבונה זאגרב 1997/98   ציבונה זאגרב 1997/98
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אברהם חודש שמח
או בשמו הטורקי איברהים קוטלואי זיכה אחד מכם במגנט של כדורסלע. חידה חדשה כבר כאן, צאו ופצחו אותה פצח היטב. בהצלחה
11/2/2020    
 

איברהים קוטלואי האיש השחקן שהתבקשתם לזהות בחידת 'ונשאלת השאלה' האחרונה, ורבי מבני העם המקיימים מצוות מעקב אחר כדורסלע במינון כלשהו ידעו לענות היטב הפעם.

היה מעניין כי קוטלואי קיבל לא מעט תארים ומחמאות על הדרך במסגרת הפתרונות שהגיעו. למשל, הקלע הקטלני, התותח, השחקן האדיר, איברהים דה דרים, האליל הטורקי, האגדי, התותחן הטורקי, אגדה מהלכת, היחיד והמיוחד.

אז או שאכן היה כל אלה או חלק מאלה, או שחלק מבני העם מבקשים לשחרר לשונם ונפשם כאשר הם באים במגע עם כדורסלע-האתר, היחיד והמיוחד שבין האתרים.

וכך או אחרת, אחרת או כך, מדובר באחד השחקנים הבולטים באירופה בעמדת השוטינג גארד אליו התוודענו לראשונה, כך נדמה וכך זכור, כשחקן פנרבחצ'ה. אחר כך הוא שיחק גם באפס פילזן, אולקר, א.א.ק אתונה וב-2002 הפך לטורקי הראשון שזוכה באליפות היורוליג כשחקן פנתינאייקוס. באמצע העשור הקודם הגיח לסיאטל סופרסוניקס, לפני שחזר לחלק השני של הקריירה שלו ושוב נע בין טורקיה ליוון.

זכור כמי שקלע פעם 50 נקודות עבור טורקיה במשחק נגד איטליה באליפות אירופה לנבחרות עד גיל 20 ב-1996 (מה זה זכור, ראיתי בעיניים). זכה במדליית כסף עם טורקיה באליפות אירופה ב-2001 (גם את זה ראיתי – ושני המקרים היו בבית, באיסטנבול, בעידוד המלהיב של האוהדים המקומיים). בסך הכל השתתף בשבע אליפויות אירופה ובשתי אליפויות עולם.

מי ומי בין הפותרים? הנה שמות כל שועי העולם שזיהו את קוטלואי, אבל רגע – עוד לפני זה יוגש כאן נוסח הפתרון המלא של אביעד קורמן המעמיק: "לאחר בדיקה זריזה ותיקון שגיאות, מזוהה הכוכב הגדול כאבראהים (איבו) קוטלואי, אליל תורכי רב רושם בדימוס שהרבה להמטיר שלשות ולצבור נקודות מכל עמדה במגרש בכללי. מפתיע, אך מרבית תצלומיו ברשת (והם רבים מאד), הם בחליפות מחויטות ולא במדי משחק. דוגמן ואליל לבנות המין היפה, נוסף על כשרון הקליעה. סקופון: אין נוהגים לרשום בתורכית שתי אותיות ניקוד רצופות, אלא במקרים יוצאי דופן והשם סיקרן אותי, שכן מופיעות בו שתי אותיות ניקוד רצופות. אפשרות סבירה היא שמות זרים (למרות שגם הם עוברים על פי רוב תורכיפיקציה), אלא שכאן אין זה המקרה. נזכרתי במורתי משכבר הימים שלמדה אותנו ש-AY הוא ירח, או חודש ועל כן, נותר רק לבדוק את חלקו הראשון של שם המשפחה. בדיקה זריזה במילון העלתה שמשמעותו שמח, ועל כן, אמרו מהיום אברהם חודש שמח!

מעניין, מעניין.

ומכאן כאמור לרשימת הפותרים: ארז מטלון, דודי בלי שם משפחה, יואב פינקלמן, דודי גרינפלד, זאב לפידס, שלום קורנבלום, שי פיין, יותם בוטנר, רן זיסקין, דרור ישראלי, יניב שכטר, דוד מלצר, עופר שמור, קובי דסקל, דוד אורנשטיין, חגי אריכא, צורקה, אורן אלגר, אלעד גולדבלט, אביעד קורמן, עודד פאר, שי הופמן, אורי גובר, סר ש. הרמלין, מוטי אנגלשטיין, דני סמיד, דביר בשן, יובל שושן, אוהד אפרתי, יואב אהרוני.

העברתי את כל השמות לאנ-דנ-דינו ראדג'ה, ענק הרוח והקומה הקרואטי, אשר רשם את כולם על פתקים, קימט, מעך, כיווץ ואז ערבב שוב ושוב ושוב, שלף פתק אחד, פתח אותו והודיע לי שהפותר הזוכה הוא . . .

הוא . . .

הוא . . .

דרור ישראלי!

יאאא אולוהייים, דרור!

זכית בכדורסלע-המגנט!

מעכל? מאמין? קולט?

שלח נא את כתובתך המלאה חבר, ותקבל עד לשם מגנט של כדורסלע, לא פחות ולא יותר.

תודה לכולם על ההשתתפות. חידה חדשה כבר ממתינה לכם, צאו ופצחו אותה פצח היטב.

שלונ"צ ובהצלחה.

 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 24/01/2021
 
  נרימה כוסית לחיי 
יותם הלפרין
 
 
שם בבית הקטן, שושנים פורחות בגן, ובשובך הלבן - היונה. ...
 
 
איזו קבוצה משחקת באולם הזה? ...
 
 
גם עמית תמיר הוא בעל ערך אצלנו. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up