נראו לאחרונה
 
 
מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99    מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אנשי הכמעט
צורקה המכובד על הטריפל דאבל של גרגורי ורגאס, וממנו לאלה שהיו קרובים להישג דומה העונה וטרם זכו להתהדר בו. נאזין לו ברוב קשב.
14/2/2020    
 

בשוך חגיגות גביע המדינה חשבתי לכתוב דווקא על הטריפל-דאבל הנדיר במחוזותינו שהשיג גרגורי ורגאס בשבוע שעבר בליגה נגד ג"ג (16 נקודות, 12 ריבאונדים, 13 אסיסטים).

מדובר בטריפל דאבל ה-17 בהיסטוריה של הליגה והאחרון שעשה זאת היה קמרון לונג לפני כשנה וחצי. שון ג'יימס רשם פעם טריפל דאבל בגביע המדינה, גל מקל וליאור אליהו עשו את זה במדי נבחרת ישראל, אבל במקרה הזה מדובר במשחקי הליגה.

שחקנים אחרים שעשו זאת בליגה הם אייזאה סוואן (דצמבר 2015), דונטה סמית' (אפריל 2014), דומיניק מגווייר (פברואר 2015), דרווין קיצ'ן (נובמבר 2013), דורון פרקינס (מרץ 2011), מרכוס האטן (נובמבר 2005), ניקולה וויצ'יץ' (ינואר 2005). הישראלי היחיד שרשם טריפל דאבל בליגה הוא מאיר טפירו. הוא גם השחקן היחיד בהיסטוריה עם יותר מטריפל דאבל אחד. במאזנו 5 כאלה, הראשון ב-1998 והאחרון ב-2011. ותודה לאתר ספסל על הנתונים הללו.

ברכות לורגאס על הכניסה למועדון האקסקלוסיבי.

תוצאת תמונה עבור גרגורי ורגאס מנהלת הליגה

צילום: אתר מנהלת ליגת העל

אבל רציתי לציין דווקא את אנשי הכמעט - אלה שהיו מאד קרובים לעשות טריפל דאבל אבל לא הצליחו להירשם בדפי ההיסטוריה

טל דן - במחזור ה-15 נגד ראשל"צ היה חסר אסיסט אחד בלבד מטריפל דאבל עת קלע 10, לקח 11 ריבאונדים ומסר 9 אסיסטים, וכמעט קבע טריפל-דאבל אריק קמבלי במהותו ובאופיו.

גם במחזור 13 נגד חיפה הוא היה רחוק 3 ריבאונדים ואסיסט אחד כאשר במשחק נגד חיפה קלע 16, ליקט 7 ריבאונדים ומסר שוב 9 אסיסטים.

זו לא הפעם הראשונה שטל דן, הידוע גם בכינויו הכדורסלעי טנק דאנק, מפלרטט עם טריפל דאבל אבל מחמיץ אותו. גם במחזור 7 בעונה שעברה היה חסר אסיסט אחד (שוב) עם 13, 14 ו-9 בנקודות, ריבאונדים ואסיסטים בהתאמה.

שיא הקריירה של טל דן באסיסטים הוא 10 ונקבע בעונת 15/16 נגד הפועל ת"א. במשחק הזה היו חסרים לו 3 ריבאונדים לטריפל דאבל.

גרגורי ורגאס – אף שכבר אינו כמעט אלא בעל טריפל דאבל משל עצמו, גם הוא היה חסר אסיסט אחד השבוע במשחק נגד חולון, כדי להיכנס לספרי ההיסטוריה עם 2 טריפל דאבלים רצופים. במחזור 6 נגד הפועל תל אביב חסרו לורגאס נקודה אחת וריבאונד אחד לטריפל דאבל.

תוצאת תמונה עבור גרגורי ורגאס מנהלת הליגה

צילום: אתר מנהלת ליגת העל

ליאור אליהו, הידוע בכינויו אליליהו, עובר עונה מוזרה. מצד אחד, קבוצתו במקום האחרון. מצד שני, מבחינת מספרים מנפק את העונה הטובה ביותר שלו זה 4 שנים. במחזור 12 נגד טל דן ונס ציונה היו חסרים לו 2 אסיסטים בלבד עת קלע 14 וגם לקח 14 ריבאונדים, ברם מסר רק 8 אסיסטים.

במהלך הקריירה הארוכה שלו ליאור אליהו התכתב עשרות פעמים עם משחקי טריפל דאבל. בליגה זה מעולם לא קרה, אולם בנבחרת הגיע להישג זה בניצחון על סלובקיה ב-2012.

ג'ארמר גאלי - מלך הסלים והמדד בליגה, בנו של ג'יימס גאלי, מצטרף לרשימה מכובדת של זרים שהתחילו את הקריירה בארץ בליגה השנייה וכיכבו אחר-כך גם בראשונה כמו טוני וושהאם, אדריאן יוטר, קרטיס מקנטס, ג'סי סולטרס ואריק קמבל ואחרים. במחזור 8 נגד טל דן ונס ציונה (שוב) ניפק משחק מפלצתי של 32 נקודות, 8 ריבאונדים ו-9 אסיסטים (מדד 42) אך לטריפל דאבל לא הגיע. ג'קובן

ג'קובן בראון - גיבור גמר הגביע היה רחוק 3 ריבאונדים מטריפל דאבל במשחק בו קבע שיא אסיסטים עונתי של 16 נגד ב"ש במחזור ה-13.

טיילר דורסי - אומרים עליו שהוא גאנר חסר מצפון, הולך עם הראש בקיר ולוקה בקבלת החלטות. ועם זאת היה קרוב לשני טריפל דאבלים נגד באר שבע. במחזור 12 היה רחוק 2 אסיסטים בלבד מטריפל דאבל אריק קמבלי במהותו ובאופיו עם מספרים של 10, 10, 8. במשחק ההשלמה השבוע נגד באר שבע קלע 20 ברם היו חסרים לו 2 ריבאונדים ו-2 אסיסטים.

האם נזכה לטריפל דאבל נוסף השנה על ידי אחד מהשחקנים הללו? אם נחיה גם נראה.

צורקה

 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 20/04/2024
 
  נרימה כוסית לחיי 
אלברטו הררוס
 
  נרימה כוסית לחיי 
ילנה מקסימוביץ'
 
 
אבל כבד
 
 
מי החבוב? ...
 
 
פעמיים אלוף אירופה עם מכבי ת"א, מדליסט כסף עם הנבחרת. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up