נראו לאחרונה
 
 
קאחה סן פרננדו 1998/99   קאחה סן פרננדו 1998/99
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
עשרים שנה, לך תזכור
דאלאס קומג'יס המופנם גרר לא מעט פתרונות הפעם, והיו גם כאלה שהתקשו לזהות את נבארו הצעיר לצדו. יש פתרון, יש זוכה ויש גם חידה חדשה. הלאה ובהצלחה.
10/5/2020    
 

דאלאס קומג'יס מפריע לחואן קרלוס נבארו אי-אז בפיינל פור 2000, משחק חצי היורוליג בסלוניקי. 20 שנים חלפו מאז. הזיכרונות מיטשטשים, מה יש לומר, ואפילו הצילום לא הכי חד. ברם ובסופו של דבר, כל מה שהתבקשתם הוא לזהות את שחקן מכבי ת"א.

וכרגיל, ולא שזה רע או מפריע, להיפך, תמיד ישנם כאלה ואחרים בבני ובנות העם הזה שנוהגים להרחיב בפרטים ולהביע דעה. כך, למשל, למדנו ונזכרנו גם בעובדות ובהערכות שונות, שימו לב.

כותב אחד: "אודה ולא אכחיש - שקלתי להחרים את השאלה מפאת רמת הקושי שלה. מדובר בדאלאס קומג'יס, ככל הנראה בחצי הגמר, לפני המפגש מול הכותש".

מסביר אחר: "זהו כמובן דאלאס קומאג'יס, האיש והצמות שהגיע כפאוור פורוורד אימתני בעונת 99/2000 כשהייתה מחשבה לעבות את הקו הקדמי ולהוריד את היונה לספסל. היה יותר קשה לזהות את לה בומבה הצעיר ללא זקן וללא המספר 11".

מרביץ שלישי: "דאלאס קומג'יס שהגיע למכבי תל אביב בגיל מאוחר אחרי קריירה ארוכה באנ.בי.איי, איטליה (ליגה ראשונה ושנייה) טורקיה וספרד".

ורביעי, אומר ככה: "דאלאס קומג'יס הנפלא. שחקן הגנה אדיר".

ומגיע פותר נוסף ותוהה: "דאלאס קומג'יס (נגמרו החידות הרציניות?)".

ועוד אחד: "דאלאס קומג'יס, האיש והראסטות, אבל השאלה האמיתית שצריכה להישאל היא: מה, לעזאזל, עושה נבארו עם המספר 13? 11 היה בכביסה?"

ומרחיב את הדעת השביעי: "20 שנה לפיינל פור בסלוניקי, אפשר להיזכר גם בדאלאס ק'ומג'יס שקלע כמו נבארו בחצי הגמר, 2 נקודות כל אחד".

מזהה וגם מציע המכובד הבא: "דאלאס קומג´יס. אפשר גם שחקני עבר של הפועל ירושלים?"

מרצין התשיעי: "דאלאס קומג'יס מהשושלת ההאפמנית, מה שפעם היה מכונה אניגמטי. ומתי לעזאזל לבש נבארו 13?!"

נסגור מניין עם נתין נוסף: "פיינל פור 2000 בסלוניקי - חצי גמר מכבי נגד ברצלונה. מכבי מפרקת את ברצלונה עם תצוגה הגנתית מהגדולות שהיו - הבחור עם הצמות זה כמובן דאלאס קומג'יס, שותפו לקו הקדמי של נייט האפמן. אגב הוא ורשארד גריפית' (הגיע קצת לפניו) הגיעו למכבי מטופאש בורסה שהצליחה מאד כמה שנים לפני כן".

ונפתח עשירייה שניה עם חידוד לשון: "דאלאס קומג'יס, האיש והכדור (דו משמעי), שהבליח לעונה בודדת במכבי ת"א".

והנה עוד: "דאלאס קומג'יס, שעשה חיל בטורקיה וקצת פחות בארץ".

נכבד ונעריך מושך בעט זה: "לכבוד הנשיא שלומות ונצורות, כולי תקווה שאתה והיקרים לך בטוב ולא נפגעתם חלילה מהמגפה (גם פגיעה נפשית, או כלכלית אנושה, הן סוג של פגיעה). על כל פנים, חואן קרלוס נבארו היה פעם צעיר ודאלאס קומג'יס קשישא עוד הספיק לצאת אליו בחילוף אגרסיבי. לפי האוהדים הירוקים ביציע, ניתן לנחש שמדובר בחצי גמר הפיינל פור בו הכניעו הצהובים את ברצלונה.

"קומג'יס עשה קריירה ארוכה במיטב מועדוני אירופה, נורה במועדון לילה והחלים ולצהובי העור הצטרף בשלהי הקריירה בתור ההבטחה הגדולה. דווקא מי שהיה אמור לחסות בצלו ולגבות אותו, נייט האפמן, הפך ללהיט אדיר ואילו קומג'יס הפך לשחקן משלים ופינה בעונה שלאחר מכן את מקומו לטובת אנתוני פארקר העצום. רק בריאות ומי ייתן ונזכה לראות כדורסל בקרוב".

ונקנח בהרהור: "דאלאס קומג׳יס הוא האיש, וכשיש חידה לגבי מי שמבחינתי הוא איש ידוע ומוכר לא פחות ממייקל ג׳ורדן, לא נוכל שלא לתהות אם אני רשמית זקן".

יפה, יפה אמרתם.

וכן, היו גם מי שכשלו בזיהוי. לא הרבה אבל היו: אחד הלך על מרכוס גורי, אחר על דייויד בנואה.

ומכאן – לשם, אל שמות כל הפותרים שזיהו את דאלאס קומג'יס, שהיה בלי תחרות הזר הכי מופנם ומכונס בעצמו שיצא לי לסקר אי-אז בימים מבין השחקנים הזרים במכבי ת"א.

יובל גונצ'רובסקי המאלף, ברק איילי הנכבד, אסף עמית המפעים, דניאל ביילי המלומד, עופר שמור הנאור, אביעד קורמן המעלף, אפי בלי שם משפחה החשאי, ארז מטלון היציב, שני מאיר הנוצצת, רונן ציון המהפנט, רן זיסקין המרשים, זאב לפידס הנושא בעוז, יובל שושן הריחני, יואב פינקלמן המסור, אור נתנאל לגויים, דוד אורנשטיין הרציני, טלי לפידות התוססת, אורן עפרון החד, יותם בוטנר העילאי, עודד פאר המפואר, אהד אפרתי הצבעוני, יאיר מלכי המלכותי, עודד פינקלמן האדיר, סר ש. הרמלין האלמותי בכבודו ובעצמו, בועז נוריאלי המטריף, שלום קורנבלום הקוצף, אוהד גרייבסקי השוצף, רן אשד השוטף, הדר עפרוני הרהוט, צורקה הנאמן, יניב שכטר הכובש, עודד לוי המדויק, שי פיין הנהדר, דביר שמעון המלהטט, אבנר דובדבן הלוהט, דני סמיד הרוגש, דודי גרינפלד הרגיש, אלעד גולדבלט המוזהב, נתי פפירוביץ' העקבי, שי הופמן הייצוגי וירון 'שאינו סידני' לאופר.

העברתי את כל השמות על שלל תיאוריהם לענק הרוח והקומה הקרואטי אנ-דנ-דינו ראדג'ה. סיפר האיש, כי הוא זוכר היטב את קומג'יס ונהנה לשמוע שיש בין קוראי כדורסלע-האתר אנשים שעדיין זוכרים שחקנים שנולדו בשנות השישים של המאה שעברה.

אחרי מספר דקות והגרלה שקיים בינו לבין עצמו בלי לכ פיקוח או עדים, דיווח לי ראדג'ה כי הזוכה הפעם הוא . . .

הוא . . .

הוא . . .

ירון לאופר!

הלו סידני, ירון!

I see your true colors shining through

שלח לי את כתובתך המלאה חבר, ותקבל עד לשם מגנט של כדורסלע – לא פחות ולא יותר.

ועד כאן חידת דאלאס קומג'יס, עם הצ'ופצ'יק בצדו של נבארו לובש גופיה עם מספר אחר מכפי שזכרנו לאורך כל השנים. ככה זה – כשאתה עדיין צעיר וזה עתה נכנסת בשערי הסגל, אין לך עדיין את המעמד והסיי הדרוש. ובקיצור, אתה עדיין לא נבארו ההוא, זה שתהיה בעתיד, ואתה לוקח מה שנותנים לך.

וכך או אחרת, אחרת או כך, זה זמן לעבור לחידה חדשה.

צאו ופצחו אותה בהמוניכם, ובהצלחה (820 גרם טקסט? לא זוכר מתי כתבתי כמות כזו באייטמון אחד. מרגש).

 
 
שוטה הנבואה
 
 
נשיא המדינה מארח גדול בתורה, בחיוך נאה כרפאל ליום העצמאות. ...
 
 
שועטים קדימה: מי השניים? ...
 
 
גם עמית תמיר הוא בעל ערך אצלנו. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up