נראו לאחרונה
 
 
קאחה סן פרננדו 1998/99   קאחה סן פרננדו 1998/99
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
והיידה, לחידה הבאה
היה היו לפני שנים שני שושנים, שני שושנים. היה זה כבר, רחוק היום, אחד צהוב, שני אדום. בני גן אחד, כשני אחים, צמחו עלה, צמחו חוחים. ובקיצור - אודריך.
21/9/2020    
 

השנים רצות ופתאום סאמו אודריך בקושי עולה בזיכרון. טוב שישנם צילומים כדי להוכיח שפעם הוא אכן היה כאן.

זה קרה אי אז בעונת 2004/05. היו לו 15.3 נקודות בעונה הסדירה ו-14.6 נקודות בפלייאוף עם הפועל תל אביב.

זו היתה עונה שבה שיחקו בקבוצה קני וויליאמס וקלווין גיבס, וגם גילי מוסינזון ואור איתן, וגם קרטיס מקנטס ואילן ברקוביץ' ועוד כהנה וכשמה שחקנים נוספים.

נשמע ישן באמת. אוסישקין עדיין עמד על תילו, ולמרות שהקבוצה סיימה את העונה הסדירה במקום הרביעי ובמאזן 11:11, בדמיוני, או בהנחת היסוד המעומעמת שלי, זו כבר לא היתה הפועל תל אביב שזכרתי, הכרתי והוקרתי. בטח לא אותה הפועל תל אביב שסיקרתי. מהסיבה הפשוטה – את הפועל תל אביב של 2004/05 באמת לא סיקרתי.

ובכלל, זו היתה העונה האחרונה של הפועל תל אביב באוסישקין. אז אולי מתוך זה עולה ונובעת תחושת החמיצות המסוימת שמורגשת בשורות האחרונות.

ומה נאמר על סאמו אודריך עצמו? סלובני, זה ידוע. כיום בן 41 ועד גיל 38 המשיך לשחק. מאז פרישתו כשחקן המשיך לתחום האימון. והקריירה – חתיכת קריירה ארוכה במיוחד היתה לו, כאשר הפועל תל אביב היא רק תחנה אחת מתוך רבות מאוד שהיו לו. וביניהן (וביניהן, אני הולך ואז חוזר, יש בי מזה וגם מזה, יש בי שניהם): פולזלה, לאשקו, סלובאן ולובליאנה ממדינת הולדתו, מוריאן בצרפת, ג'ירונה, אסטודיאנטס, ויאדוליד וגרנאדה בספרד, ותחנות נוספות בסלובקיה, קרואטיה, יוון, איטליה ובקיצור – רשימה ארוכה מאוד.

וכן, הוא גם האח הגדול של בנו, ששיחק עונה אחת במכבי תל אביב וזמן לא רב לאחר מכן המריא לקריירה בת 13 עונות ב-NBA. גם האב סילבו היה כדורסלן.

וכך או אחרת, אחרת או כך, זה זמן טוב לבחון את ביצועי העם בחידת סאמו אודריך. האם הפגין ביצועים טובים? האם הגיע והצביע ושלח פתרונות בהמוניו על אף הסגר שהוטל מפני נגיף הקורונה? מה אחוז הבנות בין הפותרים? ומה אחוז הנדבקים בקדחת המרוץ אחר מגנט כדורסלע?

והנה התשובות לשאלות. שניים שגו וחשבו שמדובר בראדנקו דובראש או וירג'יניוס פראשקביצ'וס. הנתין שהלך על פראשקביצ'וס הוסיף וטען, כי מדובר באחת החידות הקלות שהעליתי כאן. אויה ואבויה לו.

ולאחר הנזיפה הקלה - אלו הם שועי העולם שזיהו את סמו אודריך ושלחו פתרון במסגרת הזמן שהותר לכך: שני מאיר, אביעד קורמן, אלי כנען, זאב לפידס, רונן ציון, תומר רוזנטל, מוטי אנגלשטיין, גיא נחומי, אבנר דובדבן, יואב פינקלמן, אהד אפרתי, עודד פאר, דוד אורנשטיין, עופר שמור, אלון רייכמן, אור נתנאל, בועז ברינדט, ישראל לוגסי, יותם בוטנר, דרור ישראלי, דני סמיד, יניב שכטר, בן קפלן, ניר ענבר, רן זיסקין, שי פיין, טום בביוף, חזי אשכנזי, עמית בן דוד וליאור בלי שם משפחה.

לעניין הבנות, אגב, רק אחת השתתפה. מצבנו בכי רע, מה יש לומר.

העברתי את שמות כל הפותרים לידי אנ-דנ-דינו ראדג'ה, ענק הקומה והרוח מקרואטיה, אשר רשם את השמות על הפתקים ואך קיפל אותם, מעך אותם, קיווצ'ץ' ואלי סתם כיווץ אותם, ואז ערבב וגם בחש, ושוב, ושוב, ועוד, ושוב, ובסופו של דבר בחר פתק אחד, פתח אותו באיטיות אופייניות והודיע לי שהזוכה הפעם הוא . . .

הוא . . .

הוא . . .

דרור ישראלי!

יאאא אולוהייים, דרור!

חלצנו מן הסגר ואפשר לנו חופש מקומי, כפי שמורה ומלמד שמך המכובד.

שלח נא את כתובתך המלאה חבר, ותקבל עד לשם מגנט של כדורסלע – לא פחות ולא יותר.

ועד כאן חידת סאמו אודריך, אשר חלפו 15 שנים מאז שיחק כאן. אנשים שעל פדחתם היתה נטועה חורשת אקליפטוסים, הפכו קירחים לגמרי בזמן הזה. רזים הפכו שמנים. שמנים הפכו לשמנים יותר. ונשיא אחד הפך לסוכן. אויה ואבויה, נתקשה להכחיש זאת.

ועד כאן חידת סאמו אודריך. אחת חדשה ממתינה לכם, צאו ופצחו אותה היטב, בני העם ובניו.

שלומות ונצורות, ובהצלחה.

 
 
שוטה הנבואה
 
 
נשיא המדינה מארח גדול בתורה, בחיוך נאה כרפאל ליום העצמאות. ...
 
 
שועטים קדימה: מי השניים? ...
 
 
גם עמית תמיר הוא בעל ערך אצלנו. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up