נראו לאחרונה
 
 
קאחה סן פרננדו 1998/99   קאחה סן פרננדו 1998/99
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כמו אסיסט לליי-אפ במתפרצת של שניים על אפס
ג'אקומו גאלאנדה ורוברטו קיאצ'יג - איי-איי-איי-איזה-שמות - היו השניים שהתבקשתם לזהות. יש פיתרון מלא, ויש גם חידה חדשה. היידה, ובהצלחה.
25/10/2020    
 

ג'אקומו גאלאנדה, יליד 1975, ורוברטו קיאצ'יג, יליד 1974, הם שני השחקנים שהתבקשתם לזהות. שניהם עם צעיף של סיינה, שניהם שחקני נבחרת איטליה לשעבר. קיאצ'יג, אגב, מופיע בין 'סוסוני יאור' שמציע ומציג כדורסלע-האתר לראווה.

אני זוכר את גאלאנדה בעיקר מוארזה ומפורטיטודו בולוניה. בסיינה הוא שיחק בין 2003 ל-2005. הוא יחזור בהמשך לחמש עונות רצופות בוארזה וימשיך לשלוש נוספות בפיסטויה, לפני שיפרוש ב-2014 כשהוא בן 39.

שיחק גם בוורונה, עבר גם במילאנו. בקיצור, עשה דרך. אהבתי אותו.

ב-1997 לנגד עיניי המשתאות היה חלק מנבחרת איטלקית שזכתה במדליית כסף באליפות אירופה בספרד. שנתיים אחר כך בצרפת זכה עם איטליה בזהב. חולפות עוד ארבע שנים וגאלאנדה ואיטליה מסיימים עם מדליית ארד. שנה נוספת עוברת, ואנחנו כבר ב-2004, ואיטליה לוקחת מדליית כסף באולימפיאדת אתונה.

ומגאלאנדה - לקיאצ'יג, שגרסאות שונות על שמו עדיין מופיעות פה ושם - החל מצ'יאצ'יג' ועד קיאג'יץ'. ונדמה שכבר שמעתי הכל בהקשר הזה.

הוא שיחק בסיינה בין 2000 ל-2006 ושם, בתפר בו עבר גם גלאנדה במועדון למשך שנתיים, תפס אותם הצלם והרביץ תמונה עם הצעיף של סיינה. גם קיאצ'יג היה שותף לסגל שזכה במדליית הכסף באתונה. שנתיים קודם לכן זכה עם סיינה בגביע ספורטה.

גם הקריירה שלו, כמו של גלאנדה, היתה ארוכה כאורך הגלות. הזיכרון הראשון שלי ממנו מגיע מבנטון טרוויזו באמצע שנות התשעים, אבל הוא זכור בעיקר מהתקופה בה שיחק עבור טימסיסטם בולוניה וסיינה. למעשה, ברגעים אלה ממש אני רואה אותו מול העיניים (עיני רוחי) מתמודד עם רשארד גריפת' על עמדה בצבע במהלך הסדרה בין בולוניה למכבי ת"א והימים ימי וינקו ילובאץ על הקווים.

קריירה ארוכה ביותר היתה לו כולל גיחות ליוון (א.א.ק אתונה) וספרד (ולנסיה), ולא להאמין: נכון ל-2019 עוד שיחק בקבוצת ליגה רביעית באיטליה והוא בן 45. יפה, לא חשבתי שהשחקן הגדול והכבד הזה ישרוד עד גיל כל כך מאוחר, ואף פעם לא העליתי בדעתי שהוא קשור בעבותות של אהבה למשחק עד כדי כך שימשיך לעלות להתקפה ולרדת להגנה הרבה אחרי שנתו ה-40.

ומה אומר העם היושב בציון, מי זיהה ומי לא? מי שועה עולם ומי אינו בכיוון? יש לבדוק זאת עכשיו.

רק שגיאה אחת הגיע מפי אחד מבני העם, שטעה לחשוב שקיאצ'יג הוא מיכאליס קאקיוזיס. כל השאר פגעו היטב.

הנה דוגמאות מייצגות לפיוטי הפותרים והגיגיהם:

כותב אחד: "השניים, צמד פרחחים גומלי חסדים וקוטפי כדורים תועים, האחד חד גבה והאחר חתיך שבעתיים, זוללי ספגטי מהוללים אשר חטפו ממכבי ת"א מהלומות אפיים לא פעם ואף לא פעמיים, רוברטו קיאצ'יג וג'יאקומו גלאנדה האלילים הגדולים".

מהגג שני: "הוווו, ג'יאקומו גאלאנדה ורוברטו קיאצ'יג, מאושיות הכדורסל האיטלקי של סוף שנות ה-90' ותחילת המילניום. שמא חוגגים הם כאן את זכייתה של נבחרתם ביורובאסקט 99'? בין אם כן ובין אם לא, נחמד להיזכר".

טוען שלישי: "אפילו כושל בן כושל כמוני שפישל עם ג'רום מואיזו בחידה הקודמת, יודע שגאלאנדה וקיאצ'יג זו למעשה מתנה נשיאותית להעלאת הביטחון של העם - כמו אסיסט לליי-אפ במתפרצת של שניים על אפס".

מסכם רביעי: "גלאנדה שזכור עם צליפותיו המטרידות מעבר לקשת מול נבחרת ישראל ומול המכבים בימי חמישי כבר מזמן לא משחק. קיאצ'יג לעומתו, התמיד במדי סיינה, שהידרדרה בינתיים לליגות נמוכות. שיער ראשו הקליש, כרסו תפחה, אך זקנו עדיין מטופח ומוקפד והוא עדיין עושה טרור בצבע. התמונה צולמה בסיינה, עיר מקסימה בה שמחתי מאד לבקר לפני ארבע שנים ואפילו פגשתי במלון בו התאכסנתי את יושב הראש של הקבוצה משנות השמונים, שהפך ברבות הימים לפקיד קבלה. געגועי העזים לאיטליה ולימים היפים".

כן, כן, גם געגועיי.

זה הזמן להזכיר את שמות כל הפותרים: אבנר דובדבן המופתי, הדר עפרוני המהולל, יניב שכטר כובש הלבבות, דני סמיד המלהטט, רן אשד המכובד, מוטי אנגלשטיין הלוהט, אילן זיו המפעים, יונתן אשר עדיין לא מוסר את שם משפחתו ולפיכך יוגדר המסתורי, אור נתנאל הפצצתי, סר ש. הרמלין האצילי, אלי רגב הייצוגי, צורקה הרותח, עופר שמור השמור, דודי גרינפלד המלהיב, ארז מטלון המתעתע, רוני לב ארי המלכותי, אביעד קורמן המתמיד, שי פיין המבריק, זאב לפידס הבוער מגאווה, דודי ללא שם משפחה ולפיכך נקרא לו הפלוני, רונן ציון וירושאלאאים, שני מאיר הכוכבת, רן זיסקין המרשים ויואב פינקלמן הידען.

העברתי את שמות כולם אל ענק הקומה והרוח אנ-דנ-דינו ראדג'ה הקרואטי המשובח, כדי שיקיים את ההגרלה כהרגלו. אנ-דנ רשם את כל השמות על פתקים ואז קימט אותם, מעך אותם וגם קיווצ'ץ' אותם ואף כיווץ אותם, לא שכח גם לערבב פעם אחת, פעמיים ואז שלישית ליתר ביטחון. ובסופו של טקס שלף פתק אחד, פתח את כל הקיפולים והמעיכות שלו ומיהר להודיע לי שהזוכה הפעם הוא . . .

הוא . . .

הוא . . .

דודי ללא שם משפחה!

יאאא אולוהייים, דודי ללא שם משפחה!

מאמין שזכית? מפנים? מעכל? קולט?

שלח נא את כתובתך המלאה חבר, ותקבל עד לשם את כדורסלע-המגנט.

ועד כאן חידת קיאצ'יג וגאלאנדה. אחת חדשה ממתינה לכם, צאו ופצחו אותה פצח היטב, בני העם ובנותיו.

שלומות ונצורות, ובהצלחה.

 
 
שוטה הנבואה
 
 
נשיא המדינה מארח גדול בתורה, בחיוך נאה כרפאל ליום העצמאות. ...
 
 
שועטים קדימה: מי השניים? ...
 
 
גם עמית תמיר הוא בעל ערך אצלנו. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up