נראו לאחרונה
 
 
קאחה סן פרננדו 1998/99   קאחה סן פרננדו 1998/99
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראשי העיר
חיים גיל ושמוליק זיסמן הם השניים שמופיעים בצילום משנת 2005. יש זוכה ויש גם חידה חדשה. העם מוזמן להתעורר או לכל הפחות לגלות מקצועיות.
8/11/2020    
 

חיים גיל הוא האיש המעניק תשורה לשמואל זיסמן, ואלה הדמויות שהייתם אמורים לזהות. האירוע אמור להיות מוכר לכל מי שעוקב באופן רציני אחר כדורסלע-האתר, יען כבר הוצגו צילומים דומים ממנו לאורך השנים: טקס היכל התהילה משנת 2005 בקיבוץ געש. מאירועי השיא של הכדורסל הישראלי מחוץ למגרש עד אז, ויש להניח ואף להניח יש שגם עד היום.

חיים גיל היה מנהל מכבי רמת גן הרבה מאוד שנים. עוד לפני כן שיחק במכבי רמת גן בשנות החמישים. על פי ספרו של שמואל יעקבסון "כדורסל 2000" מהדורת 1994, הוא נולד ב-1935 והחל בתפקידו בעונת 1973/74. עד מתי? לא יודע לענות, אבל עושה רושם ש-25 שנים לפחות. אולי יותר.

לאורך השנים יצא לי לדבר עם חיים פה ושם, אם כי מעולם לא סיקרתי ממש את מכבי רמת גן. בשיחות המעטות תמיד התרשמתי לטובה: היה בו משהו שהקרין כנות, אמינות והתחושה היתה שהוא אומר בדיוק מה שהוא מרגיש (לפחות לי), ולא רק מה שצריך לומר או נכון לומר.

בין הפתרונות שהגיעו היה מי שרשם חיים גיל ז"ל. לא שמעתי על כך בעבר וגם לא כעת. ניסיתי למצוא אישור או אישוש ולא מצאתי. נכון להיום הוא אמור להיות, או אמור היה להיות, בן 85.

איתו בצילום שמואל זיסמן המוכר לכל כשמוליק. זיסמן נבחר לאחד מ-50 הגדולים בכדורסל הישראלי נכון לאותו זמן ודורג במקום ה-36. מעניין אם היה נכנס לתוך הדירוג (שלא הופיעו בו שחקנים דוגמת עומרי כספי, ליאור אליהו וגיא פניני) גם אם היה נערך היום.

זיסמן שיחק 15 עונות בליגה, 7 מהן במכבי רמת גן בשתי קדנציות שונות. שלוש עונות נוספות עשה במכבי תל אביב ובאחת מהן זכה להניף את גביע אירופה (1981). עוד עונה בהפועל תל אביב, עוד שתיים בגליל עליון ושתיים בהפועל חולון, וקריירה שהחלה ב-1975 הסתיימה ב-1989. הוא מדורג במקום ה-93 בין קלעי כל הזמנים בליגת העל ואבי בן שימול צפוי לחלוף על פניו ממש בקרוב. למרות זאת, יחלפו שנים עד שזיסמן ייפלט אל מחוץ למאיה הראשונה. בנוסף, היו לו 46 הופעות בנבחרת ישראל ו-114 נקודות.

הציוות של חיים גיל כמעניק הפרס לשמוליק זיסמן היה טבעי לגמרי. מעבר להיכרות הקרובה ולניסיון המשותף בעבר במכבי רמת גן, זו היתה גם הזדמנות ודרך לפרגן לחיים.

יש לציין במגינת לב, כי בודדים מאוד מבין בני העם הקלוש הזה ידעו לזהות את שמוליק זיסמן וחיים גיל גם יחד. יש להוקיע ולגנות את מחדליו של העם היושב בציון ההולך ומתרחק ממקורותיו.

בין הפתרונות השגויים לגבי דמותו של גיל הגיעו גם שמות דוגמת עמירם הלוי, דני קסטן ונפתלי גושן.

וכך או אחרת, אחרת או כך, ומכיוון שאין מספיק פתרונות הפעם, לא אטריח את ענק הרוח והקומה אנ-דנ-דינו ראדג'ה לקיים הגרלה חסרת טעם. אקח את זה על עצמי, אביט בפותרים ופשוט אכריז כי מגנט כדורסלע הולך הפעם ל . . .

ל . . .

ל . . .

נמרוד בלקין, שהיה אחד מארבעה בלבד שזיהו נכון את שתי הדמויות (יחד עם סר ש. הרמלין הקשיש, דודי גרינפלד וזאב לפידס.

שלח לי את כתובתך המלאה חבר, ותקבל עד לשם מגנט כדורסלע – לא פחות ולא יותר.

ועד כאן החידה המצולמת, אחת חדשה כבר ממתינה לכם. צאו ופצחו אותה פצח היטב בני העם ובנותיו.

שלומות ונצורות, ובהצלחה.

 
 
שוטה הנבואה
 
 
נשיא המדינה מארח גדול בתורה, בחיוך נאה כרפאל ליום העצמאות. ...
 
 
שועטים קדימה: מי השניים? ...
 
 
גם עמית תמיר הוא בעל ערך אצלנו. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up