נראו לאחרונה
 
 
קאחה סן פרננדו 1998/99   קאחה סן פרננדו 1998/99
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
די דאינקו, די דאינקו, די דאינקו, דאינקו דיינו
יופי של שיר עידוד פוטנציאלי עבור אוהדיו של האיש, אבל עכשיו מאוחר מדי והוא בן 50. יש פתרון, יש זוכה ויש גם חידה חדשה.
23/11/2020    
 

ממרחק השנים ואלרי דאינקו הוא כנראה שם שתמיד אזכור בכל הקשר של כדורסל רוסי ושל תקופתי כעיתונאי שסיקר כדורסל. מה היה בו שגורם לשמו לצוף בזיכרוני ולאחרים לא? בעיקר חוכמת משחק. שחקן שאהבתי מאוד לראות.

בתקופה מסוימת הוא היה מבחינתי מעין נדב הנפלד רוסי, אבל עם קליעה לשלוש וגבוה יותר – יחי ההבדל. ראיתי לא מעט משחקים שלו בזמנו, ולא זכור לי שהתאכזבתי מרמתו ויכולתו.

בין מה שהיה אז למה שקורה היום יש מרחק רב והבדל גדול כידוע, ולצורך ענייננו המשותף השאלה היא מי מזהה אותו כיום מבין שועי עולם רבים המציפים את ארצנו. יובהר, בהזדמנות זו, שדאינקו בן 50 כיום. הצילום, קל לזהות, הוא מימיו בצסק"א מוסקבה.

שיחק גם באוראל גרייט, קאזאן, דינמו מוסקבה, וגם דינמו מוסקבה אזורית (קראו לה אז) ופאוק סלוניקי. כנראה שגם בקבוצות אחרות, ברם-אולם זה מה שאני זוכר בשעת צהריים של נובמבר 2020. סביר להניח שזה יספק את בני העם ובנותיו.

קיצורו של עניין, התשובות השגויות שהגיעו היו ריקרדו פיטיס, ויקטור חריאפה. ושועי העולם שזיהו היטב את דאינקו היו דודי גרינפלד, רן אשד, יואב פינקלמן, דוד אורנשטיין, אשר בניטה ויואב פינקלמן.

זהו. ככה, בדיוק ככה, חולפת תהילת עולם (או לפחות שנים יפות בכדורסל האירופי).

העברתי את כל השמות אל ענק הרוח והקומה הקרואטי, אנ-דנ-דינו ראדג'ה, והוא ביצע את הטקס הרגיל: רשם על פתקים, כיווץ אותם, גלגל אותם, מעך אותם, ערבב אותם – ואז שלף אחד והודיע לי שהזוכה הפעם הוא . . .

הוא . . .

הוא . . .

דוד אורנשטיין!

יאאא אולוהייים, דוד!

זה אתה מכולם. מאמין? קולט? יש לך מגנט!

וכך או אחרת, אחרת או כך, שלח נא את כתובתך המלאה חבר, ותקבל מגנט של כדורסלע – לא פחות ולא יותר.

עד כאן חידת ואלרי דאינקו, הבלארוסי של הרוסים, וממנו לחידה חדשה שכבר ממתינה לכם. צאו ופצחו אותה פצח היטב, בני העם ובנותיו.

שלומות ונצורות, ובהצלחה.

 
 
שוטה הנבואה
 
 
נשיא המדינה מארח גדול בתורה, בחיוך נאה כרפאל ליום העצמאות. ...
 
 
שועטים קדימה: מי השניים? ...
 
 
גם עמית תמיר הוא בעל ערך אצלנו. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up