נראו לאחרונה
 
 
לאספנים: יומן הכדורסל 2003/04   לאספנים: יומן הכדורסל 2003/04
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תרגום בגוף הטרייד
סר ש. הרמלין בפרשנות למשמעויות האמיתיות מאחורי החיבור בין הארדן לדוראנט ואירווינג, ועל הדרך הוא גם מעניק קורס בחינם לבני העם ובנותיו בקריאת מחשבות.
17/1/2021    
 

לפני הרבה מאוד שנים, היה לי בוס שנהג להשאיר בכל יום לכל אחד מהעובדים מסמכים רלוונטיים לעבודתו, בצירוף פתק קטן ועליו הערות כגון: "לשיחתנו הבאה", "לשיחה דחופה!" ולפעמים "לשיחה דחופה ומיידית!!!". לא לקח לי יותר מדי זמן, כדי לפענח את הקוד שמאחורי הפתקים האלה: ב"לשיחה דחופה ומיידית!!!" כוונתו היתה בעצם "בוא נדבר תוך חודש-חודש וחצי ונראה מה קורה". "לשיחה דחופה!" היה שווה "אם, לגמרי במקרה, נגיע לזה - בוא נדבר על זה מתישהו בחצי השנה הקרובה", והתרגום של "לשיחתנו הבאה" היה "עשה טובה, שים את הנייר הזה במיכל המיחזור, כי אין שום סיכוי בעולם שהנושא יעלה שוב אי פעם".

נזכרתי בכך השבוע, לא הרבה אחרי פרסום הידיעה על המעבר של ג'יימס הארדן לברוקלין, כשהתחילו להגיע ההתייחסויות הראשונות של אנשי הנטס לטרייד. בתור מי שצבר ניסיון כמפענח צפנים בכיר, אני חש צורך מוסרי עמוק לתרגם את הנאמר, על מנת שחלילה לא תוצג בפני העם תמונה שאינה משקפת נכוחה את המציאות.

בואו נתחיל: על פי כל כלי התקשורת בעולם, פחות או יותר, שון מרקס, הג'נרל-מנג'ר של הנטס, אמר, במילים כאלו או אחרות, את הדברים הבאים: "התייעצתי עם קווין דוראנט וקיירי אירווינג לגבי המהלך הזה, והם לגמרי משוכנעים בדרך של הקבוצה אחרי צירופו של ג'יימס הארדן. גם דוראנט וגם אירווינג מוכנים לעשות את ההקרבות הדרושות על המגרש כדי לאפשר לציוות החדש להצליח". ובתרגום סימולטני לבולשיטית: "למרות שדוראנט רצה להרוג אותי במקום, הצלחתי איכשהו למכור לו שזה הסיכוי היחיד שיש לו להיאבק על עוד טבעת, או לפחות לעבור סיבוב בפלייאוף. קיירי מסנן אותי כבר שבוע, וגם לאף.בי.איי אין מושג באיזו מסיבה מפירת הגבלות קורונה האיש מבלה כרגע - אז שיילך קיבינימט, או שיודיע על פרישה. שתי האפשרויות מקובלות עליי באותה מידה".

אכן פדיחה: אין לנו שון מרקס, אבל שון דניאל דווקא יש

ועוד משון מרקס: "רציתי לשמוע מה הם חושבים ועד כמה מחויבים הם יהיו. נהניתי לשמוע את רמת השכנוע שלהם, ויש לנו קצת זמן לראות איך זה ימומש על המגרש... הם אמרו, 'היי, אנחנו רוצים לשחק ביחד'... הם רואים את זה עובד...אני חושב שהם מבינים שעליהם להקריב". ובמילים אחרות: "יש פה אנשים שבשעתיים שעברו מרגע פרסום הידיעה לא חזרו על אותה קללה פעמיים, אם שלושתם יהיו יחד על המגרש אנחנו נצטרך ארבעה כדורים בהתקפה, נשמור עם שניים וחצי שחקנים במקרה הטוב, ולכל אחד מהביג-3 ברור שכדי להצליח (במאבק על אהדת הקהל) הם יהיו חייבים להקריב (אחד את השני)".

כדור אחד להתקפת ברוקלין - על חשבון כדורסלע-האתר

קווין דוראנט בצילום מאי-אז בימים

הארדן עצמו, לפי מרקס, אמר לו רק "אני רוצה לנצח". אני חושב שלכל מי שלא נחת הרגע מכוכב אחר, ברור לחלוטין שהמשמעות האמיתית של מילים ספורות אלו היא: "דוראנט-מה-דוראנט, קיירי-מה-קיירי - בדיוק כמו ברוקטס, גם בברוקלין אני מתכוון להחזיק בכדור 22 שניות בכל התקפה, ואז נראה מה יהיה, ובעיקר נראה כמה זמן יעבור עד שאמצא קבוצה אחרת שרוצה לצמצם לאפס את סיכוייה לזכות באליפות".

קווין דוראנט, על פי מה שהצלחתי למצוא, מלמל משהו בסגנון "היה ממש כיף לשחק עם ג'יימס הארדן באוקלהומה סיטי, ובטוח שיהיה כיף עכשיו". במקרה הזה, אני לגמרי מאמין לו ומקבל את דבריו בדיוק כמו שהם. כלומר, בהנחה שמבחינתו "ממש כיף" משמעותו טיפולי שורש ללא הרדמה, או ביקורים אצל פרוקטולוג.

מאמן הנטס, סטיב נאש, הסתפק נכון לרגע הקלדת שורות אלו בתגובה עמומה בסגנון: "זו ליגה של כוכבים. אני אדם סקרן, ואני נרגש מאוד לקראת המשך הלמידה וההיכרות עם תפקידי". לבי לבי עם נאש, אחד האנשים הנחמדים בליגה ואחד השחקנים האהובים עליי מאז ומעולם, על שנאלץ להפגין את כל כישורי הלוליינות הלשונית שלו, כדי לא לומר את מה שבטח באמת רצה: "עד שכבר הצלחתי לגרום לקיירי להיעלם, ותכננתי עונה שלמה סביב מגה-סטאר שפוי אחד, מנחיתים עליי את האגואיסט השמן שצריך גלקסיה נפרדת רק בשביל האגו שלו, ואיפה שהוא דורך לא יצמח בחיים דשא?".

ואחרון חביב, חברי הטוב פיטר, תושב אחד מפרברי פילדלפיה ואחד מראשי האולטראס של הסיקסרס, לו רק לסיקסרס היו אולטראס: "היום המאושר בחיי, היה היום בו ד"ר ג'יי חתם אצלנו", כתב לי בסוף השבוע, "היום השני הכי מאושר בחיי היה הזכייה באליפות ב-83', השלישי היה ההחתמה של מוזס מאלון, כי ידעתי שזה מה שיבטיח לנו את האליפות ב-83', והרביעי היה השבוע - כשהבנתי שהארדן לא יגיע אלינו". במילים אחרות: באמת שאין צורך במילים אחרות.

shaharhermelin@gmail.com

 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 27/05/2022
 
  נרימה כוסית לחיי 
הארון ארדנאי
 
  נרימה כוסית לזכר 
מרגו דידק
 
 
"זהו, ייאוש: מעכשיו 30 מעלות ומעלה במשך 120 ימים לפחות". ...
 
 
מי זה? ...
 
 
אברהם חמו, ידו בכל ויד כל בו, מצטרף אלינו. הכבוד כולו שלנו. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up