נראו לאחרונה
 
 
קאחה סן פרננדו 1998/99   קאחה סן פרננדו 1998/99
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
היו גם כאלה אי-אז בימים
סטיב מאלוביק (באדום) הוא האיש שהתבקשתם לזהות, ומייק קרטר הרוויח קצת חשיפה מחודשת על הדרך אצל הצעירים שלא ידעו את המשיגנע. ויש חידה חדשה.
30/3/2021    
 

בעיניי זו היתה חידה קלה יחסית. מצד שני, מי שלא עקב אחר כדורסל מקומי באותן שנים לא יכול היה לזהות את סטיב מאלוביק, שמוסתר על ידי הזרוע של מייק קרטר. ומאלוביק, באדום, הוא האיש שהתבקשתם לזהות.

תקציר אירועים קליל: שני מתאזרחים ששיחקו כאן למעלה מ-10 שנים כל אחד. מאלוביק הלך לעולמו ומונצח ב'לזכרם' בכדורסלע-האתר. סורו לשם, הביטו וראו. לקרטר יש בן בשם בן, הממשיך את דרכו ומשחק בשנים האחרונות בארץ.

מאיזו שנה לקוח הצילום? מאחר שהוא לקוח מתוך משחק בין הפועל חולון להפועל גליל עליון, שהרי אי-אפשר לטעות במדים, פשוט אי אפשר, התשובה פשוטה: מתישהו בין 1993 ל-1995. אלה השנים בהן שיחקו קרטר בחולון ומאלוביק בגליל במקביל. להשלמת החלק הזה אעדכן את העם, כי לשניהם היו קדנציות נוספות בקבוצות הללו: קרטר שיחק בחולון גם בתחילת דרכו בישראל בשנות השמונים, ומאלוביק עשה קדנציה ראשונה בגליל בין 1989 ל-1991. לא זאת אף זאת (ככה אומרים את זה?), מאלוביק שיחק לאורך שנותיו כאן גם בהפועל רמת גן ורבים מזהים אותו דווקא איתה. הוא הרשית גם כשחקן בית"ר תל אביב, אליצור נתניה והרצליה. קרטר הרהיב עוז, מלבד חולון, גם בקרית גת, מכבי נתניה, מכבי רמת גן (יחד עם ארל וויליאמס בקבוצת המשוגעים) והפועל ירושלים.

סיימנו היסטוריה. מה עכשיו?

עכשיו הולכים אk הפותרים, אותם שועי עולם השומרים אמונים לכדורסלע-האתר הנושן, אם כי השורד, הלא-מעודכן, אם כי המסרב להיפרד, העתיק-משהו, אם כי השוקל-עדיין-להתחדש, ומבררים מי נגד מי ולמה.

וקודם כל, כהרגלנו בקויידש, השגיאות: היה מי שהלך על דני גוט. היה מי שהימר על תיאו צ'יזמיץ', היה מי שהרחיק לכת עד גיל "והתרגיל" סלע, שניים נוספים הצביעו על אורן עמיאל, אחר שלף מהבוידעם את אילן לוי-מאייר, וטעות אחרונה שמורה לאיש אשר טען כי מדובר בראדיסב צ'ורצ'יץ'.

ומכאן אל המזהים נכון: דקל מועלם, אילן עמר, יותם בוטנר, אלון ויינשטוק, פיני דרור, גולן יעקב, נועם כהן, שני מאיר, אייל גבעוני, מוטי אנגלשטיין, דודי גרינפלד, יונתן (בלי שם משפחה), איתן פרי, רונן ציון, משה יצחקי, צח אשנר, רן אשד, אייל גבעוני, שחר "סר ש." הרמלין, דורון פרנזי, זאב לפידס, דני סמיד, בועז ברינדט, אלמוג יעקובי ושי פיין.

אם שי כאן, הכל פיין, ואפשר להתקדם.

ריישית כל, כמו שנהגה לומר סבתי מרים עליה השלום, אשר פסח הזה מציין ח"י שנים לפטירתה, אני מבסוט עד הגג מכמות הפותרים. שני שחקנים - אחד מהם כבר לא איתנו – ששיחקו כאן לפני עשרות שנים ועדיין יש מי שמזהה אותם מבין בני העם ובנותיו. כבוד להם, כבוד גם לנו ואף לכדורסלע-האתר נריע היידה, היידה, היידה.

שיינית, העברתי את כל שמות הפותרים אל ענק הרוח והקומה מקרואטיה, אנ-דנ-דינו ראדג'ה, אשר עבר על כולם, רשם על פתקים, קימט, קיפל, ערבב, בחש, כיווץ ואז קיווצ'ץ', ועבר לפעולות ההפוכות: שלף אחד, פתח, יישר, הישיר מבט ואז הודיע לי שהזוכה הפעם הוא . . .

הוא . . .

הוא . . .

דקל מועלם!

יאאא אולוהייים, דקל!

זכית בכדורסלע-המגנט! מאמין? קולט?

שלח נא את כתובתך המלאה חבר, ותקבל עד לשם מגנט של כדורסלע, לא פחות ולא יותר.

ועד כאן חידת סטיב מאלוביק (ומייק קרטר).

אחת חדשה כבר ממתינה לכם, צאו ופצחו אותה פצח היטב.

שלומות ונצורות וחג שמח.

 
 
שוטה הנבואה
 
 
נשיא המדינה מארח גדול בתורה, בחיוך נאה כרפאל ליום העצמאות. ...
 
 
שועטים קדימה: מי השניים? ...
 
 
גם עמית תמיר הוא בעל ערך אצלנו. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up