נראו לאחרונה
 
 
קאחה סן פרננדו 1998/99   קאחה סן פרננדו 1998/99
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
יום הולדת 15 לכדורסלע-האתר
אומרים האומרים, מדווחים המדווחים, מספרים המספרים וטוענים הטוענים, שיש סיכוי ממשי לגירסה חדשה תוך חצי שנה, שנה, אולי שנתיים, אם נחיה.
15/5/2021    
 

יום הולדת 15 לכדורסלע היום. לא פשוט, לא צחוק, סיפוק רב.

בזמן הזה הספקתי לאבד את שני הוריי. נולד לי ילד שלישי הידוע כתומרינגו סטאר, שחגג בר מצווה לפני כחצי שנה בצל הקורונה. הילדים איתי סלע הפלאי ונגה סלע חסרת התקדים הם אנשים בוגרים כיום. החלפתי עבודות, שיניתי תחומים. למעשה, שנים שאיני כותב בשכר עבור אף גורם. חייב להודות שיש בזה משהו משחרר. התרחקתי מהמקלדת ומסיקור הענף. עובד ומזדהה היום – וכבר שנים למעשה - כסוכן שחקנים ושחקניות. אותו עולם רק מזוויות אחרות. דגשים שונים לגמרי.

אם פעם כל זמן פנוי שימש להעלאת אייטמון חדש ואיתור יוזמה מקורית או לינק חדש לצרכי כדורסלע, היום הזמן הזה הולך לאיתור זר חדש או מתאזרחת חדשה או בוגר נוער או מצטיינת בליגת התיכוניים ועיסוק יסודי בהם ושכמותם. אני עדיין פוגש את המקלדת מקרוב ולעיתים קרובות, זה רק השימוש בה שהפך שונה לגמרי.

אבל כדורסלע-האתר עוד כאן. לא נעלם. אמנם שיא תהילתו אי-אז בין השנים 2006 ל-2010, פחות או יותר, ואולי עוד נשאנו בעול בואכה 2012 נניח, אבל כבר שנים שאנחנו לא בקצב, יש להודות. פה ושם גם עלו מחשבות כפירה על סגירה.

ובכל זאת, ולמרות הדברים, ואף על פי כן ובעקבותיהם, מדי חודש בחודשו הריני ממשיך לשלם דמי אחסון על השרת, כדי לקיים את כדורסלע-האתר. ברוח הימים הייתי אומר שמדובר באתר מונשם ומורדם, אבל יש בו די כוחות כדי להתעורר מפעם לפעם, להפגיז אייטמון או שניים, לשמור בחירוק שיניים על 'ונשאלת השאלה', ועל 'רואים עולם' ואז להירדם עד לפעם הבאה.

טכנית, ישנם לינקים שלא עובדים תקופה ארוכה. הסבירו לי שחלקים מסוימים ממערכת הניהול המקורית התיישנו כל כך לעומת האמצעים הטכניים-דיגיטליים שקיימים היום, שזה כמו להיכנס עם כרכרת סוסים או סוסיתא למוסך מתקדם. ברמה כזו שגם אם אותרה באקראי טעות כתיב מאייטמון ישן משנת 2015, לא תמיד אפשר לתקן אותה. שלא לדבר על עדכון ערכים ישנים בשלל לינקים ואגפים באתר. שלא לדבר על הוספת תמונות לפרופילונים הולכים ומצטברים בלינק האהוב עלי מאוד – 'לזכרם'.

בהתחלה נעלבתי בעקבות ההשוואה. הרי כשאני כותב לכדורסלע העולם עומד מלכת ושום דבר אחר לא באמת מעניין או חשוב. אז לקרוא לו סוסיתא? והרי לסיפרה, ולכדורסלע גם, תמיד היו חוקים משלהם.

נו, מתברר שלעולם חוקים משלו. ידעתי את זה כל השנים, אבל בחרתי להתעלם. אחר כך קיבלתי שתי החלטות: האחת, להמשיך ולהחזיק את האתר ולשלם כמה שצריך, גם אם ישנם חודשים שלפעמים אין בו כמעט תזוזה, וגם אם התמיכה הגדולה וכוח האדם המובחר איתי, לצדי וסביבי הלכו ודעכו באופן טבעי.

ההחלטה השנייה היתה לבנות אתר חדש. מותאם לסלולר. מותאם לסיטואציה הנוכחית והפרטית בה אני נמצא. מותאם גם – אולי-אולי – לעולם החיצון של 2021 (שזו שטות בפני עצמה, כי עד שיעלה אתר חדש השנה תהיה ודאי 2023, אם נחיה).

אעדכן את האומה בהזדמנות הזו שאפילו יצא תחת ידיי תרשים פרוביזורי לגבי מבנה האתר החדש. הוא יהיה שונה. יהיו בו הרבה-הרבה פחות מלים (כי אין זמן וכי אני כבר לא "שם"), ופחות קטעים חדשים (מאותה סיבה ממש), אבל יישארו בו לא מעט לינקים מכובדים מהאתר הנוכחי שיעברו מתיחת פנים והסרת קמטים ונגעים, בעוד קטעים אחרים פשוט ייעלמו אל תוך הארכיון. צילומים חדשים רבים יוספו למערכת הניהול ויאפשרו, אם נחיה, אופציות רבות יותר לגבי החידה המצולמת, אבל עוד חזון למועד כפי שלימדנו הנביא חבקוק.

יום הולדת 15 לכדורסלע-האתר. נרימה כוסית לחייו היום הזה ממש, בתקווה שהקונץ עוד עובד שם בפינה השמאלית למעלה ולא התיישן מבחינה טכנית.

 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 18/09/2021
 
  נרימה כוסית לחיי 
טוני קוקוץ'
 
  נרימה כוסית לחיי 
מירזה טלטוביץ'
 
  נרימה כוסית לזכר 
ג'ימי הנדריקס
 
  נרימה כוסית לזכר 
חיים חפר
 
 
דושאן איבקוביץ' 1943-2021. ...
 
 
הפעם באמת-באמת חידה קשה. מי השחקן? ...
 
 
עמוד דום. איתמר מרזל, מגדולי רכזי ישראל, זוכה לערך משלו. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up