נראו לאחרונה
 
 
לאספנים: יומן הכדורסל 2004/05   לאספנים: יומן הכדורסל 2004/05
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
שמעל'ה צפה מהצד
פיינל פור 94' בת"א זכור כאן בעקבות היעדרה של מכבי ת"א באותה עונה והתבחבשותה בגביע קוראץ'. העלינו מהאוב את תומפסון וטרלאץ' כדי לספר.
17/9/2021    
 

פיינל פור תל אביב 1994. הקבוצות המתחרות היו אולימפיאקוס, פנתינאייקוס, חובנטוד בדאלונה וברצלונה. חצאי הגמר הפגישו את הקבוצות מאותן מדינות. בין היווניות ניצחה אולימפיאקוס, בין הספרדיות ניצחה חובנטוד. ומה שקיבלנו הוא הצילום הזה שלפניכם: קורני תומפסון האמריקאי מבדאלונה, נגד דראגן טרלאץ' הסרבי של אולימפיאקוס.

כהרגלי בשנים האחרונות הצילום עמד בפינת 'ונשאלת השאלה' יותר זמן משהוגדר מראש, בעיקר מטעמי עצלות, אם כי גם היו מעורבים חגים ועניינים אחרים.

כיף לחזור לימים האלה. אמצע שנות העשרים שלי, טבילה עמוקה ואינטנסיבית במימי הכדורסל האירופי טרום ימי האינטרנט והרשתות החברתיות. עולם אחר.

ומאחר שבעולם אחר מדובר, ישן, הולך ונעלם, גם כמות התשובות שהגיעה כפתרונות לחידה לא המריאה שחקים. גם לא המריאה בכלל. מצד שני, כבר היו פה חידות עם שניים-שלושה פתרונות בלבד, בדרך כלל שגויים. למצב הזה לא הגענו (הגעתם) הפעם.

57:59 ניצחה בדאלונה בגמר, אשר אחד משני שופטיו היה ראובן וירובניק זכרו לברכה. פראן מרטינז הרביץ 17 ו-10 וג'ורדי ויאקמפה הוסיף 16 אצל המנצחים, בעוד ז'ארקו פספאל(י) הוביל את היוונים עם 15, יורגו סיגאלאס קלע 14 ורוי טארפלי קבע דאבל-דאבל: 12 נקודות (ברם ב-5 מ-19 מהשדה) ו-14 ריבאונדים.

דראגן טרלאץ', שרשום בטופס המשחק הרשמי שפרסמה פיב"א בתור לימניאטיס משום מה, שיחק רק 5 דקות וקלע 2 נקודות. קורני תומפסון הבאיש למדי עם 9 נקודות ב-3 מ-10 מהשדה לצד 4 ריבאונדים אבל-אבל-אבל קלע שלשת ניצחון 12 שניות לסיום שהשכיחה הכל.

היו זמנים, היו ימים. טרלאץ', שאוחז גם באזרחות יוונית ולימים שיחק קצת ב-NBA עם שיקאגו בולס, בן 48 כיום. תומפסון, שזה היה משחקו האחרון בבדאלונה בתום ארבע עונות רצופות בה, פרש לאחר שתי עונות נוספות בלאון, ספרד. כיום הוא בן 61.

מי פתר? הנה שועי העולם שהצליחו: בן קפלן, יותם בוטנר, שי פיין, זאב לפידס, מוטי אנגלשטיין, דודי גרינפלד, אביעד קורמן, ארז מטלון, דני סמיד, אסף עמית, איתי עייק.

הסיפור עם טרלאץ' שמופיע בטופס הסטטיסטיקה הרשמי של פיב"א כמישהו אחר גרם לחלק מהפותרים להתבלבל, והיו גם אחרים שלא נחשפו לשיבוש ופשוט לא הצליחו לזהות את טרלאץ'. שמות אחרים שהגיעו לתיבת המייל הנשיאותית, מלבד לימניאטיס, היה יורגו פפאדאקוס. לגבי קורני תומפסון – היה מישהו שהלך על דומיניק ווילקינס במקומו.

כך או אחרת, אחרת או כך, העברתי את שמות הפותרים אל ענק הקומה והרוח אנ-דנ-דינו ראדג'ה, אשר נהנה מאוד מהחידה הנוכחית ומהשחקנים המופיעים בה, אותם הכיר ופגש. "איתי עייק?", שאל אנ-דנ, "הרי את שמו לא ראיתי בין הפותרים זה עידן ועידנים. להיכן נעלם, אנה פנה, מה עשה ומדוע התאייד כך?", תמה בקול רם. הבטחתי שאברר.

ובכן, איתי?

ועד שאיתי יענה נמשיך עם ראדג'ה, שקיבל את כל השמות, רשם את כולם על פתקים, קיפל, קימט, מעך, כיווצ'ץ' וגם קיווצ'ץ', בחש וגם ערבב, ובסופו של דבר שלף אחד מהם, פתח והכריז כי הזוכה הפעם הוא . . .

הוא . . .

הוא . . .

בן קפלן!

יאאא אולוהייים, בן! זכית בכדורסלע המגנט! מאמין? קולט?

שלח נא את כתובתך המלאה חבר, ותקבל עד לשם מגנט כדורסלע – לא פחות ולא יותר.

ועד כאן חידת קורני תומפסון ודראגן טרלאץ'. אחת חדשה כבר ממתינה לכם באתר, צאו ופצחו אותה פצח היטב.

שלומות ונצורות ובהצלחה רבה.

 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 25/10/2021
 
  נרימה כוסית לחיי 
מייק סוויטני
 
 
פעם היו ימים, פעם היו - היה אומר ודאי שליימ'ה ...
 
 
נגד איזו קבוצה משחקת כאן מכבי תל אביב? ...
 
 
עמוד דום. איתמר מרזל, מגדולי רכזי ישראל, זוכה לערך משלו. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up