נראו לאחרונה
 
 
לאספנים: יומן הכדורסל 2003/04   לאספנים: יומן הכדורסל 2003/04
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מאחוריו
פפה סאנצ'ז הוא האיש שהתגנב לפריים שהוקדש לאסטבן באטיסטה. רבים זיהו, מעטים טעו, יש זוכה ויש גם חידה חדשה. היידה, ובהצלחה.
14/11/2021    
 

השתתפות ערה יחסית נרשמה בחידת "מי השחקן שמציץ מאחורי אסטבן באטיסטה". ערה יותר מאשר הנחתי וחשבתי שיהיה. נברך את העם, לפיכך, על מאמציו, נוכחותו המרשימה וצעידתו בתלם.

אי אז בימים שיחק בברצלונה שחקן בשם חואן איגנסיו סאנצ'ז, ובקיצור פפה, והוא האיש שהתבקשתם לזהות. סאנצ'ז, ככל הזכור, הוא ארגנטיני. אחד מתוך רבים שפקדו לאורך השנים את הכדורסל הספרדי. ולא זו בלבד, כמו שנהגו לכתוב פעם ואולי עדיין כותבים, הוא גם הארגנטיני הראשון ב-NBA. נעריכו ונכבדו על כך.

יותר מהכל, החידה השיבה לפעילות, ולו לרגע, את סר ש. הרמלין האגדי. אותו סר מכובד אשר במשך שנים הרהיב עוז, טרח, יגע, עמל, והרביץ סיפורים ואייטמונים כחול אשר על שפת הים לרוב לרווחת העם, להנאתו הפרטית ולהפחתת עומס הכתיבה מן הנשיאות. אכן כי כן - הסר המכובד, הוא ולא מלאך, הוא ולא צביקה שרף, היה בין הפותרים הפעם כפי שהוא נוהג לעשות מפעם לפעם. וזה נאה כרפאל לפחות, אם לא יותר.

הנה רק חלק מהתשובות המפורטות שנחתו בתיבת המייל הנשיאותית בעניין פפה סאנצ'ז.

כותב אחד: " חידות כמו שאני אוהב. זה חואן איגנסיו סאנצ'ס, או בקיצור - פפה. ארגנטינאי, זוכה מדליית זהב באתונה, הארגנטינאי הראשון בנ.ב.א (לפי ויקי), והיה חלק מהטרייד של קוקוץ' ומוטומבו. אחלה חידה ולא בגלל השאגה של באטיסטה".

כותב שני: "יאאלה האח של גילי סלע, איזה שמות אתה מביא לנו לאחרונה. מספר 6 של ברצלונה הוא לא אחר מאשר פפה סאנצ'ס האגדי. אתה מבין אני זכיתי לראות את גילי סלע בעונת 94-5 מככב בעונת שיא במדי עמק יזרעאל כחלק מחמישיה אדירה שכלל את הזרים מונרו וגרווין והישראלים סלע, קוסטה גורמן ושרון אברהמי שתפס את מקומו של גילי שוורצמן. אימן אותם אגדי לא פחות חנוך מינץ".

כותב סר ש. המכובד: "הוווו, פפה סאנצ'ז המיתולוגי. כבוד גדול שהוא מעניק לנו מעט מזמנו היקר. חסר תקדים היה האיש, פשוטו כמשמעו. ראש וראשון לארגנטינאים ב-NBA מאז ומעולם. שנים לפני שמאנו ג'ינובילי חשב להרביץ שם לעטלפים. גארד קשוח וחסר פשרות היה. לא נוכל להכחיש זאת. לעניות דעתי הבלתי קובעת, מצולם כאן בעונתו היחידה בברצלונה. עובדה לא מפתיעה בעליל, שכן האיש נהג להחליף קבוצה מדי שנה. נחמד להיזכר בו. בהחלט שנחמד".

כותב הרביעי: כבר שלחתי תשובה - אבל שים לב! זו הפעם השנייה שהוא מתארח בחידה!

http://www.cadursela.co.il/Default.asp?ArtID=5221&Type=21

יפה, יפה.

את הלינק ההוא על החידה הקודמת של סאנצ'ז מלפני שנים לא זכרתי, ברם-אולם תמיד טוב וחשוב שמישהו מבני העם מגלה ערנות ומיידע. ובתום מקבץ דוגמאות לפתרונות מפורטים, יש לומר שהגיעו גם פתרונות שגויים. למשל, אחד שהלך על יאקה לאקוביץ' ואחר שהלך על מרסלו הוארטס. שלישי שהימר על ג'ורדי טריאס ורביעי, איך לא, הרי חייב להיות לפחות אחד כזה, שענה: אסטבן באטיסטה.

וכך או אחרת, אחרת או כך, אלה שמות כל שועי עולם שפתרו נכון: שני מאיר, חן סלע, רונן ציון, סר ש. הרמלין, איתי עייק, דניאל הרשקוביץ', מוטי אנגלשטיין, ניר הראל, נתי פפירוביץ', יונתן בלי שם משפחה, זאב לפידס, שי הופמן, זכי פליישמן, ליאור קרוצ'רו, איתמר כהן, אמיתי אסידו, יואב פינקלמן.

ושימו לב לזה: שי פיין ועמית פיין ("וכן, הצלחת ליצור דור ב' לפותרי חידות כדורסלע האתר").

והרשימה לא מסתיימת כאן, כי פתרו גם המכובדים הבאים: אור נתנאל, עופר שמור, דניאל עמיטל, יניב שפירא, אהד (בלי ו') אפרתי, דודי גרינפלד, איל גבעוני, דניאל נקסון, אורן אלגר, שחר קסטן רז, דותן פרסיץ', קובי דסקל, אלעד גולדבלט, אריאל יונגסטר, אור פינקלשטיין, אורי הולצמן, דני סמיד, מיכאל פינק, ארז מטלון, דור רוטנשטרייך.

ובקיצור, יש הרבה עבודה לאנ-דנ-דינו ראדג'ה, ענק הרוח והקומה מקרואטיה. ובשת התארכות הטקסט אחסוך לכם הפעם: אחרי שעשה מה שעשה, הוא הודיע לי שהזוכה הפעם הוא . . .

הוא . . .

הוא . . .

זכי פליישמן!

יאאא אולוהייים, זכי!

האם זכית להכיר אישית, או לפחות לשמוע, על זכי חלטורה איבן מפלוס המוזכר בספר חסמב"ה במערות טורקלין?

בין אם כן ובין אם לא, שלח נא את כתובתך המלאה חבר ותקבל עד לשם מגנט של כדורסלע, לא פחות ולא יותר.

ועד כאן חידת פפה סאנצ'ז. אחת חדשה תעלה בהמשך היום, צאו ופצחו אותה בני העם ובנותיו.

שלונ"צ (שלומות ונצורות, למי שלא הסתובב כאן ב-16 השנים האחרונות) – ובהצלחה.

 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 18/05/2022
 
  נרימה כוסית לחיי 
ביל מגאריטי
 
 
לברון ג'יימס שני בטבלת מלך הסלים בכל הזמנים ב-NBA. ...
 
 
פג תוקף החידה. פתרון ושם הזוכה - בקרוב.
 
 
אברהם חמו, ידו בכל ויד כל בו, מצטרף אלינו. הכבוד כולו שלנו. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up