נראו לאחרונה
 
 
לאספנים: יומן הכדורסל 2003/04   לאספנים: יומן הכדורסל 2003/04
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האיש שלא הגיע
ב-2007 הוא היה מועמד למכבי ת"א וזמן קצר לאחר מכן קלע נגדה סל ניצחון במדי לובליאנה. 15 שנים אחרי הוא עמד במרכז החידה המצולמת של כדורסלע.
8/1/2022    
 

טימו ראניקו היה האיש שהתבקשתם לזהות. רכז פיני שבשיאו שיחק במספר קבוצות אירופיות מחוץ למדינה שלו, דוגמת לובליאנה, פזארו, וארזה, חימקי וגם רג'ו אמיליה במדיה הוא מופיע בצילום.

אחרי ששיחק לאורך כמעט כל הקריירה שלו מחוץ לפינלנד, ראניקו חזר לליגה הפינית ב-2013. ב-2017 עבר לוילפאס ויקינגס ושם שיחק ברצף עד לתום העונה שעברה. וכך או אחרת, אחרת או כך, הוא בלי ספק אחד השחקנים הגדולים בתולדות פינלנד.

הוא זכור כאן, או לפחות אמור להיות זכור כאן, בין השאר בזכות מועמדותו להצטרף למכבי ת"א במהלך עונת 2006/07 ולאחר שהסיפור הזה נפל גם בזכות סל ניצחון שקלע לטובת לובליאנה במשחק ביתי נגד מכבי ת"א (75:77) שנייה אחת לפני הסיום.

מי ומי בין הפותרים?

בואו נראה: אבנר דובדבן, זאב לפידס, זיו כהני, איתי עייק, עמית פיין, רפאל לוי, אסף עמית, מוטי אנגלשטיין, צוריאל לרנר, דוד שמואלביץ, דוד אורנשטיין, שמוליק אורנשטיין, שי פיין, דור רוטנשטרייך, יניב שפירא, עומר בלכר, אלירז פולק.

והיו גם שתי שגיאות שנחתו בתיבת המייל הנשיאותית: ריינלדאס סייבוטיס, אנדריי קירילנקו. ולסיכום ביניים: ישנם לפחות 17 אנשים בישראל שיודעים לזהות את טימו ראניקו על סמך צילום מסוים.

העברתי את שמות כל הפותרים אל אנ-דנ-דינו ראדג'ה, ענק הרוח והקומה מקרואטיה. הוא רשם את השמות על פתקים, קיפל, קימט, כיווץ וגם קיווצ'ץ', ואחר כך בחש וערבב וסובב ושוב בחש. בסופו של תהליך ידע גם לשלוף פתק אחד, לפתוח את קיפוליו, ליישר את הקימוטים ולהודיע לי שהזוכה הפעם הוא . . .

הוא . . .

הוא . . .

דוד שמואלביץ!

יאאא אולוהייים, יא דוד!

זכית בכדורסלע-המגנט!

מאמין? קולט?

שלח נא את כתובתך המלאה חבר, ותקבל עד לשם מגנט של כדורסלע, לא פחות ולא יותר.

ועד כאן חידת טימו ראניקו, הגארד הפיני המכובד. חידה חדשה כבר ממתינה לכם, צאו ופצחו אותה פצח היטב.

שלומות ונצורות, ובהצלחה.

 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 10/08/2022
 
  נרימה כוסית לחיי 
מרקוס פייזר
 
  נרימה כוסית לחיי 
איגור קודלין
 
 
הלו סטנלי! ...
 
 
מי השחקן? ...
 
 
אברהם חמו, ידו בכל ויד כל בו, מצטרף אלינו. הכבוד כולו שלנו. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up