נראו לאחרונה
 
 
מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99    מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
משופם עם קרחת?
נתין מכובד הפתיע באמצע החיים עם שאלה לגבי אפס פילזן-שלנו, לא זו של היום אלא ההיא מפעם, מימי נאומוסקי. חיש קל אירגנו לכבודו מהדורה קצרה.
11/3/2022    
 

שלום ערן,

בעבר קראתי כתבות שלך בעיתון מעריב ואחר כך גם ב-ONE ובכדורסלע ובעוד מקומות. בשנים האחרונות התרחקתי מהכדורסל ומצפייה בספורט ואני בקושי עוקב אחרי מה שקורה. היה שחקן שמאוד אהבתי בזמנו והוא נאומוסקי מאפס פילזן וחייב לתת לך קרדיט על זה, כי זכור לי שפמפמת לגביו בלי סוף בכל הזדמנות וכנראה שגם לך יש חלק בזה. היו מאבקים מרתקים בינו לבין קטש, שפר ושארפ.

לא מזמן נפלתי במקרה על כמה דקות בערוץ הספורט של משחק של הטורקים וסיפרתי לבן שלי הצעיר, הקטן מתוך השלושה, על נפלאותיו של נאומוסקי ועל כמה הוא היה גדול. אחר כך ניסיתי להיזכר בשחקנים טורקים נוספים מאותה תקופה וכל מה שעלה לי בראש זה איברהים קוטלאי, הארון ארדנאי והסנטר אויגוץ'. עלה לי בראש גם מישהו עם שפם וקרחת, גארד ששיחק עם נאומוסקי, שאני כאילו רואה את הפרצוף שלו מול העיניים אבל אני בשום פנים ואופן לא מצליח להיזכר בשם שלו. אולי תוכל לעזור?

רוני

לא משופם, לא קירח ולא גארד. ממט אוקור מול היונה ההנפלדית אי-אז בימים.

שלום רוני,

הרמת להנחתה וזה טוב לחזור ולו לרגע למהדורת שאלותשובות, שהיתה בזמנו מהלינקים הפוריים והמעניינים ביותר בכדורסלע-האתר. המוני בני העם היו מעבירים שאלות, הערות, הצעות ומה לא באמצעות תיבת המייל הנשיאותית, וכל אלה היו מקובצים לאייטמון נרחב שבו מצאו האצבעות כר נרחב להתפרעות ולהבעת דעות, הצגת דמויות, סיפור סיפורים ועוד כהנה וכשמה.

אתה יכול לתאר לעצמך, שהפתיח הזה נכתב כדי להרוויח זמן ולנסות להבין למי אתה מכוון. לפני הכל, תמיד שמח לקבל מייל מפתיע באמצע החיים על אפס פילזן. הייתי באמצע שנות העשרים כשנתקלתי לראשונה בקבוצה הזו, נסעתי לאיסטנבול מספר פעמים כשליח העיתון, ונכבשתי על ידי האותנטיות והחוויה הראשונה בכל הקשור להיכרות עם קבוצה אירופית. היו ימים והם היו יפים, לא נכחיש זאת.

מירסאד טורצ'אן הצעיר. לא קירח, לא משופם, לא גארד, ברם פילזני כשר.

לעצם העניין: גארד עם שפם וקרחת באפס פילזן בתקופת נאומוסקי? בוא ננסה להיזכר: נאומוסקי שיחק למעשה בשתי קדנציות עם פילזן, בראשונה הוא התמודד בין השאר נגד הפועל ת"א והפועל גליל עליון בגביעי אירופה המשניים ושם נתקלתי בו לראשונה. הגארד המרכזי לידו היה רוב הזמן אופוק סאריג'ה (על פי חלקים מהעם – סאריצ'ה) שלימים הפך גם למאמן. ברם אולם וככל הזכור, אופוק לא היה קירח וגם לא משופם. היה גם וולקן איידין בתחילת הדרך וככל הזכור לי הוא שיחק בעמדה 3 בעיקר, אולי 2/3, אולי 3/4. גם הוא לא היה קירח או משופם.

באלה הידיים וברוח קרב זו ניצחו הטורקים את המכבים. שוב טורצ'אן והפלא ופלא - גם כאן הוא לא קירח ולא משופם. נמשיך לחפש.

בהמשך שיחקו לידו ואסילי קראסב ועומאר אונאן, שניהם לא משופמים או קירחים (קראסב הקריח בהמשך ככל הזכור, ברם היו אלה ימים מאוחרים יותר – ועם זאת לא זוכר אותו עם שפם).

הזדמנות להיזכר באוקטאי מחמוטי, שליווה את נאומוסקי בכל תקופתו בפילזן מעמדת עוזר המאמן ואחרי עזיבתו מונה גם לתפקיד המאמן הראשי

אני חושב שהגארד היחיד עם קרחת ושפם ששיחק עם נאומוסקי באפס פילזן היה מוראט אבליאולו, שלדעתי שיחק גם באנקרה מאוחר יותר. ספק רב אם לשחקן הזה אתה מתכוון, אבל זה מה שאני מצליח להעלות בזיכרון כרגע.

ולסיום, נאומוסקי למטה משמאל עם ספליט טרום ימי פילזן. למעלה שני מימין - אנ-דנ-דינו ראדג'ה, ענק הקומה והרוח. באמצע שני מימין - אליל הסיפרה טוני קוקוץ' (ועוד שאר גדולי תורה מהמעלה הראשונה).

חבל שהתרחקת מהכדורסל ומענייני דיומא שם ברמות הגבוהות. חבל שגם אני התרחקתי מאותו דבר ממש. מה אתה אומר, אולי נחזור? היה כיף, לא?

 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 20/04/2024
 
  נרימה כוסית לחיי 
אלברטו הררוס
 
  נרימה כוסית לחיי 
ילנה מקסימוביץ'
 
 
אבל כבד
 
 
מי החבוב? ...
 
 
פעמיים אלוף אירופה עם מכבי ת"א, מדליסט כסף עם הנבחרת. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up