נראו לאחרונה
 
 
לאספנים: יומן הכדורסל 2003/04   לאספנים: יומן הכדורסל 2003/04
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
יץ' כפול 3
בגיץ', מירוטיץ' וטומיץ' היו האנשים שהופיעו בצילום מלפני כעשור והתבקשתם לזהות. יש פתרונות נאים כרפאל, ויש גם זוכה. היידה, ובהצלחה.
20/5/2022    
 

חנות הבגדים לגבוהים של מיכה פוקס אירחה אי-אז בימים לצילום נאה את מירזה בגיץ' (מימין), ניקולה מירוטיץ' ואנטה טומיץ'. הצילום התגלגל בזמנו לידיים נשיאותיות ומאז קרו מספר דברים: החנות שהיתה ממוקמת מול יד אליהו (נוקיהו, מנורה-מה-מנורה, תמיד יישאר עבורנו יד אליהו) נסגרה ועברה למקום אחר. מירוטיץ' הפסיד בסופ"ש עם ברצלונה בפיינל פור בבלגרד ואני מצאתי סוף-סוף זמן לשבת ולכתוב באיחור ניכר.

אז פתרנו בעצם: מדובר במפגש פסגה בין שלושת שחקני ריאל מדריד נכון לאותו זמן (עונת 2011/12). בגיץ' בן 36 כיום. מירוטיץ', נער הפלא שעטה זקן עם השנים וגידל פדחת מכובדת, בן 31 ומשחק כאמור בברצלונה אחרי קריירת NBA. במקור הוא איש ריאל מדריד. טומיץ' בן 35 ופעיל עדיין בבדאלונה. זה יפה, תמיד הרגשתי שבכל רגע נתון הוא עלול להתפרק. חבורת ענקים – טומיץ' 2.17, בגיץ' 2.15 ומירוטיץ' 2.08 ככך שניתן לסמוך על הכתובים.

קיצורו של עניין, זה הזמן לעבור לענק אחר, הן בקומתו והן ברוחו, אנ-דנ-דינו שמו, שגם הוא מגיע מאותה סביבה ממנה יצאו השלושה. אנ-דנ, נעדכן את מי שהגיע לכאן לראשונה, מגריל עבורנו בהתנדבות מלאה את הפרס השבועי, שעם השנים הפך לדו שבועי ולפעמים גם לארבע-שבועי, תלוי במידת העומס המונחת עלי.

אנ-דנ-דינו הקרואטי, 2.10 נניח, שבטח התכופף משהו עם השנים, קיבל לידיו את כל שמות הפותרים נכונה ואלה הם: אמיר שהרבני, יהל קמינר, יואב פינקלמן, ינאי גידרון, דני סמיד, גילעד שחר, דביר שמעון, יובל כהן, אור פינקלשטיין, דור רוטנשטרייך, יניב שפירא, אורן עפרון, אמיר מטרי, אור נתנאל, שחר הרמלין, שי פיין, יונתן בלי שם משפחה, סר ש. הרמלין המכובד, אלישע פודרבייטל, עופר שמור, יוספי שחף, דודי גרינפלד, עמית פיין, איתי עייק, שלום קורנבלום, קובי דסקל, מעיין מור.

תיכף תעבור רשות הביצוע לאנ-דנ, אבל לא לפני פרסום מספר תגובות מרנינות מפי בני העם.

כותב אחד: "נכנסתי לראות את התמונה והתרגשתי. מדובר באנטה טומיץ', ניקו מירוטיץ' ומירזה בגיץ' ששיתפו פעולה בריאל מדריד אי אז בתחילת העשור הקודם. אגב, מעניין לראות שהפרופורציות בין הראש לגוף של בגיץ' נראות סבירות, בשלבים מאוחרים יותר של הקריירה שלו הראש נראה לי תמיד קטן מדי".

מתפייט שני: "טוב, אז כמובן שהאתגר כאן הוא הנפיל הימני (או משמאלו של מירוטיץ', שעומד משמאלו של אנטה טומיץ'), גיגול קצרצר מעלה שמדובר במירזה בגיץ' הסלובני, שהוא שחקן עבר אבל צעיר יותר ממני ועכשיו אני מרגיש זקן והולך לשתות קצת סודה...".

מספר שלישי: "אנטה טומיץ' משמאל בגובה 2.17, מירזה בגיץ' מימין המתנשא ל-2.16 וניקולה מירוטיץ' במרכז נעצר אי שם ב 2.08. דרך אגב, טומיץ' נולד ב 17.2 ויכול להשלים סריה עם מ.י.ק.י וג'ורדן ואם אני זוכר נכון גם אחד או אחת מילדי הנשיא. אכן, מידע חשוב לשעת לילה מאוחרת".

ואכן, נגה סלע חסרת התקדים נולדה ב-17.2 אף היא, לצד גדולי תורה אלה.

טוען רביעי: "כבוד הנשיא, אהבתי מאד את החידה!!!! אפשר לקרוא לה "מסורבי מכבי": מכבי רדפה ללא לאות אחרי אנטה טומיץ' ומירזה בגיץ', וכרגיל ריאל פשוט פתחה את הארנק יותר עמוק והנחיתה אותם. מה שמעניין זה מירוטיץ' הצעיר באמצע. אהמר על עונת 2011 כאשר שיחקו עם מכבי בפיינל פור, לפחות למכבי היתה מיני נקמה על גזילת השחקנים, אף על פי שזה בדיוק מה שקרה עם יאבוסלה בקיץ".

השמות עברו לידי אנ-דנ-דינו שרשם את כולם על פתקים, קיפל, מעך, קימט, בחש, ושוב בחש, ושוב בחש, ואז גם ערבב פעם או פעמיים, שלף אחד מהם, פתח, יישר, קירב לפניו והודיע לי שהזוכה הפעם הוא . . .

הוא . . .

הוא . . .

מעיין מור!

יאאא אולוהייים, מעיין!

זכית בכדורסלע-המגנט! מאמין? קולט?

ואולי זו בכלל מעיין-הבת? שם חדש במחוזותינו, ככל הזכור.

שלח נא את כתובתך המלאה חבר, ותקבל עד לשם את כדורסלע-המגנט, לא פחות ולא יותר.

ועד כאן חידת בגיץ', מירוטיץ' וטומיץ'.

חידה חדש ממתינה לכם, צאו ופצחו אותה פצח היטב, בני העם ובנותיו.

שלומות ונצורות ובהצלחה.

 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 03/07/2022
 
  נרימה כוסית לחיי 
זוראן סטבאנוביץ'
 
  נרימה כוסית לזכר 
ג'ים מוריסון
 
 
לכבוד האליפות עם חולון - גודס בצילום מראשית דרכו כמאמן.
 
 
פג תוקף החידה. פתרון, זוכה וחידה חדשה - בקרוב.
 
 
אברהם חמו, ידו בכל ויד כל בו, מצטרף אלינו. הכבוד כולו שלנו. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up