נראו לאחרונה
 
 
מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99    מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
עוד אייס מרשים של רמברנדט
יאיר המכובד נפרד מפדרר וטוב שישנו טניסלע-הלינק כדי לאפשר במה. אהבנו גם אנו ונזעק שוב ממרחק השנים: היידה רוז'ה-שלנו, היידה, היידה, היידה!
31/10/2022    
 

שלום נשיאנו,

מה נאמר? היו לפניו ויהיו עוד אחריו? נכון כנראה. לנדאל וג'וקוביץ' יש יותר גראנד סלאמים? נכון לחלוטין. בשנתיים האחרונות כבר לא שיחק ממילא? לגמרי.

אבל עכשיו כשבא הרגע, מחניק קצת בגרון.

אני גיליתי את פדרר ב-2006. כמו כולם, ידעתי שיש בחור עם קוקו לא מובן, שאוסף תארים מכל הבא ליד, אבל בטורניר סוף השנה בשנחאי, בחצי הגמר מול נדאל ובגמר מול בלייק, הבנתי שיש פה משהו אחר.

גם סמפראס לא ראה את האחרים יותר מדי, וגם אגאסי נתן חבטות שלא ברור מאיפה הגיעו, אבל בשני המשחקים ההם (רוצו ליוטיוב, עכשיו!) היה נראה שיש פה משהו אחר. מכות שלא היה ברור שהן קיימות, תנועה קלילה ויפה, סרבים, מכות העברה, כף יד, גב יד ועוד כל מיני חבטות שלא המציאו להן עדיין שם.

אין שחקן שגדול מהמשחק? נכון לגמרי, אבל היה לי קצת משעמם לראות משחקים שפדרר לא השתתף בהם.

אחרי 2009 הגיעו שנים של דעיכה מסוימת עם הבלחות ב-2010 ו-2012. אודה ולא אבוש, שחשבתי שהיה נחמד נעים וטוב, על כן נאמר לכם שלום, היו שנים יפות, תודה וכל טוב.

ואז הגיעה 2017, טניס חלומי באוסטרליה, גמר מהסרטים מול נדאל, טניס עילאי של שניהם, דרמה של סרט אמריקאי, סוף טוב והמשך בווימבלדון ועוד כהנה וכהנה. השמועות מספרות על נתין מסור שנכח במשחק מול מדבדב בלונדון, אבל טרם הושג אימות לעניין.

מה נאמר נשיאנו? GOAT? אני חושב שכן. יהיו שיתווכחו. לא נריב על זה. רק אבקש לומר שלראות את פדרר מזכיר לי לראות תמונה של רמברנדט במוזיאון ולראות את ג'וקוביץ' ונדאל מזכיר לי צפיה בצילום. נכון, הצילום יותר חד, אבל תמונה של רב אומן מרחיבה את הנפש, גורמת להשתאות מכמות הכישרון שיכולה להיות לבן אדם. בסופו של דבר ספורט אמור לתת לנו קצת נחת ושמחה. יש כאלו שגורמים לך גם להתפלא, לחייך, להרגיש טוב.

לפעמים היה נראה לי שהיד של נדאל יותר עבה מהרגל של פדרר, ובאתלטיות של ג'וקוביץ' ודאי לא יכול היה להתחרות, אבל רק אצל פדרר לפני כל חבטה היה מתח, כי היה ברור שיכולה להיות פה מכה שלא תראה בשום מקום אחר.

איך מודדים גדולה? ג'ורדן היה מנצח את קרי באחד על אחד? בירד היה מנצח את דוראנט? אולי, ואולי לא, אבל שניהם הגיעו לעולם כדורסל אחד, וכשפרשו הספורט היה אחר, בזכותם. אני באמת לא יודע מתי יגיע מישהו גדול יותר, אולי הוא כבר כאן, אבל תחשבו על הטניס של סמפראס ואגאסי ועל הטניס היום. שמיים וארץ, ובעיקר בזכות פדרר.

מה נעשה עכשיו? עם כל הכבוד לכל מי שעדיין פה, ניקח תקופת החלמה מרוג'ר, אולי בשנה הבאה נראה את אלקארס פה ושם. כי טניס לא היה העניין פה, היה פה בחור שנתן לנו את רמברנדט מכה גב יד לאורך הקו, ואנחנו נולדנו בשנים הנכונות להיות שם.

בשורות טובות,

יאיר

 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 20/04/2024
 
  נרימה כוסית לחיי 
אלברטו הררוס
 
  נרימה כוסית לחיי 
ילנה מקסימוביץ'
 
 
אבל כבד
 
 
מי החבוב? ...
 
 
פעמיים אלוף אירופה עם מכבי ת"א, מדליסט כסף עם הנבחרת. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up