נראו לאחרונה
 
 
מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99    מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
30 שנים עברו והעם עודנו תמה
חידה אצילית עמדה כאן בשבועות האחרונים וכיכבו בה דורון שפע, טוני מאסופ, נוריס קולמן ותומר שטיינהאור. אבל מה שתפס את עינינו היה משהו אחר בכלל.
16/7/2023    
 

המקום: מלחה. המשחק: הפועל ירושלים נגד הפועל תל אביב. העונה: 1992/1993. הנוכחים: תומר שטיינהאור מתכווץ בין שני שחקני ירושלים, סרג'נט נוריס קולמן מימין וטוני "החרגול" מאסופ משמאל, ובצד עומד ומשקיף דורון שפע.

יאאא אולוהייים! צילום מלפני 30 שנים, לא נכחיש זאת. וכמה טבעי הוא לעינינו. ואפילו היו מספיק בני עם שפתרו את החידה או לפחות ניסו.

באותה עונה שיחקו בירושלים, בין השאר, גם עדי גורדון, ארז חזן, דני גוט, פיני לוי, פפי תורג'מן, האווי לאסוף ומירקו מיליצ'ביץ'. אצל אדומי העור מתל אביב לא נשמיט את השריף דייויד ת'רדקיל האגדי, הגנרל הסרבי ראדנקו דובראש, עמוס פרישמן, שמעון אמסלם, חיים זלוטיקמן, עמי נאווי ושלושה שהלכו לעולמם: טרי פייר, דרור פחימה ואורי שלף.

כיף להיזכר, אבל עכשיו לביזנס: מי לוקח הביתה מגנט של כדורסלע-האתר?

קודם כל השגיאות:

היה מי שחשב שהוא רואה כאן את פרנקלין ג'יילס.

והיה מי שסבר שהוא רואה כאן את יוברט רוברטס.

ועוד אחד שהלך על יוברט רוברטס.

ואחר שטעה פעמיים – גם בילי תומפסון וגם יוברט רוברטס.

מישהו אפילו הצליח לטעות בדמותו של שטיינהאור, וחשב כי באמסלם מדובר. בחו"כ!

ואפילו שמו של אורלנדו וולרידג' הגיע במסגרת הפתרונות הפעם.

ופעם אחרונה – יוברט רוברטס.

כל אלה פתרונות שגויים והנה שועי עולם שהצליחו לזהות את כל הארבעה ועלו לשלב ההגרלה: ארז מטלון, שלומית דגן ליפשיץ, עומר בלכר, אורי בן חורין, אורן בן כוכב, אלעד כהן, נועם שרון, אורן גורביץ', נועם שילה, אמנון מרום, עמית בן דוד, אמיר מטרי, איציק ליש, שי פיין, ליאור פצניק, אמיתי אסידו, זאב לפידס, אסף עמית, עופר סגל, איל גבעוני, צורקה, רונן ציון.

וכותב שי פיין המכובד בנימה אישית: "משמאל לימין: טוני מאסופ, מלך הדאנקים של ישראל בעונה זו או אחרת (חושב שזו - 92/93, אם עיני לא מטעות אותי); הבעל של דגנית שטיינהאואר; הסרג'נט בכבודו ובעצמו נוריס קולמן; והצ'יף - דורון שפע. אהבתי את החידה הזו מאוד - שנים רבות ביליתי שם כנער, "מאחורי הסלים" (סלים במלעיל) במלחה האולם. זו הייתה העונה הראשונה שבה לא נכחתי שם, במושבים האלה, יען כי רעיתי בשדות זרים לכמה שנים, וכשחזרתי, שבתי כבר ליציעים ה"אמיתיים". תודה על נוסטלגיה מבורכת".

אגב שי פיין, הבחור רציני מאוד, לא נכחיש זאת. לעיתים, בין חוזה אחד לאחר עליו אני עמל בתפקידי הנוכחי כסוכן שחקנים, עולה בי מפעם לפעם החשק לעבוד על ספר נוסף, חדש. ואני יודע, יודע ממש, מרגיש את זה פשוט, שאם רק הייתי רציני בעניין ואולי עוד אהיה – בטוח שיהיה קונה אחד לפחות לספר הזה: שי פיין!

או ככה נדמה לי, על אף שאינני (אביב לביא).

תשובה חביבה נוספת הגיעה מאמיתי אסידו: "מביט מימין בשאלה (״למה אני לא בהתקפה עכשיו וזורק שלשה?!״), זה הצ׳יף והידית דורון שפע. משמאלו עם תספורת מארינס זה הסרג׳נט וחביב הסיפרה - נוריס קולמן. משמאלו, זה שהיו מספרים עליו שהיה קושר נעליים בלי להתכופף, האיש והדאנק, טוני מאסופ. מתחתיהם מתכופף האיש שהיה קולע כל פוקס, תומר שטיינהאור".

גם הנתין צורקה מעלה נשכחות: "בניגוד לחלק מהעם, אני בעד חידות קלות כאלה. מי היה מאמין: 30 שנה עברו מאז (ואיזה חצי גמר פלייאוף לתפארת בניגוד לחצי גמר השנה שהיה די דלוח)

קבלו את נוריס בצילום למזכרת במשחק בין הפועל ירושלים להפועל ת"א במלחה, מזנק מצד אחד על תומר שטיינהאור ומצד שני, בגופיה מספר 12, מתלבש עליו טוני מאסופ. דורון שפע צופה מהצד בעירנות. לא, זה לא שהוא חושש לשלומו של תומר. הוא פשוט רוצה לצאת לפאסט-ברייק באיטיות המפורסמת שלו, זה הכל".

הלאה. עוד לפני שאני מפנה את זכות הפעולה אל אנ-דנ-דינו ראדג'ה, חשבתי להציג לעם את מספר הגרסאות הרב שהגיע לשם משפחתו של תומר, איש הפועל ת"א. ובכן, הגיעו השימושים הבאים:

שטיינהאואר

שטיינאואר.

שטיינהאור.

שטינהאור.

שטיינהואר.

שתיינהואר.

שטיינהאוור.

שטיינאוור.

יאאא אולוהיים, איזה שם בעייתי. או שמא איזה עם בעייתי.

לאורך השנים, אחרי ניסוי וטעיה במשך מספר שנים, התאספה העיתונות לשימוש בשם שטיינהאור. אגב, זה השם היחיד שהוורד אינו מסמן כאיות שגוי. אם תומר עצמו קורא, או מישהו יכול להפנות את תשומת לבו לאייטמון מרהיב זה, היה נחמד לדעת אם שטיינהאור הוא אכן האיות הנכון מבחינתו, או שמא טעינו כל השנים ומדובר באיות אחר.

כך או אחרת, אחרת או כך, העברנו את שמות כל הפותרים אל ענק הרוח והקומה אנ-דנ-דינו ראדג'ה. הוא רשם את כל השמות על פתקים, קיפל, מולל, בחש, ערבב, שוב בחש, שוב ערבב, ואז שלף פתק אחד, פתח אותו, יישר אותו והודיע לי כי הזוכה הפעם הוא . . .

הוא . . .

הוא . . .

אורן בן כוכב!

יאאא אולוהיים, אורן! לא בן כוכב אתה, כי אם הכוכב עצמו!

שלח נא את כתובתך המלאה חבר, ותקבל עד לשם מגנט של כדורסלע – לא פחות ולא יותר.

ועד כאן חידת הסרג'נט, החרגול, שפע ושטיינהאור. אחת חדשה כבר ממתינה לכם, צאו ופצחו אותה פצח היטב.

שלומות ונצורות ובהצלחה.

 
 
שוטה הנבואה
 
 
אבל כבד
 
 
נעבור ל-NBA: מי השניים? ...
 
 
פעמיים אלוף אירופה עם מכבי ת"א, מדליסט כסף עם הנבחרת. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up