נראו לאחרונה
 
 
מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99    מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ידו בכל ויד כל בו
ג'ון קורפאס והזריקה הייחודית הגיעו לבקר בכדורסלע-האתר שנים הרבה לאחר פרישתו. יש זוכה ויש גם חידה חדשה. היידה ובהצלחה.
5/8/2023    
 

השנים הולכות ומתרחקות ממוקד האירוע ואיתן גם מראהו של ג'ון קורפאס, גארד אמריקאי בעל אזרחות יוונית, 1.80 מ' בסך הכל, שיחגוג החודש 61.

נולד באוהיו לאב יווני ואם אמריקאית. בוגר אוניברסיטת פפרדיין הוא האיש. שיחק 15 שנים כמקצוען לאחר מכן. פה ושם זכינו גם אנו לראות כאן את הפלא – גארד נמוך ומעוטר עם ג'אמפ שוט ייחודי וזריקה ביד אחת.

ושליימ'ה היה אומר על זה לו היה נשאל: 'מה זה הדבר הזה? הוא נכנס לספרי ההיסטוריה, הוא נכנס'.

במה זכה ועם מי? עשה שמות בעיקר עם פאוק סלוניקי בה שיחק תשע עונות ברציפות. למשל, זכה איתם בגביע ספורטה ב-1991, בגביע קוראץ' ב-1994, בגביע היווני ב-1995. הגיע עם פאוק לעוד שלל כמעטים: פיינל פור ביורוליג ובחירה לחמישיית האירוע ב-1993, מספר הופעות בגמרי גביע ביוון ודובדבן רציני: אליפות היורוליג ב- 1996 עם פנתינאייקוס.

כמה שחקנים כמו קורפאס זכו בשלושת הגביעים האירופיים הבולטים באותה תקופה?

נדמה כי נשאיר זאת לידעני הדור הנוכחי יען זמננו קצר, כן?

לאחר שחגג על הגדולה שבבמות אירופה נפרד ונחת על הקרקע, המשיך למספר עונות נוספות בהיראקליו, מארוסי ופפאגו. מיד לאחר פרישתו במדי פפאגו בגיל 39, הפך למאמנה ונכלל בסבב המאמנים בליגה היוונית למספר עונות נוספות, כולל עונה אחת בפאוק שזכרה לו חסד.

ונשאלת השאלה: האם אימן אותו בזמנו מאמננו הלאומי-נצחי-לשעבר? ומגיעה התשובה: לא. שרף אימן את פאוק סלוניקי בחלק האחרון של שנות התשעים, אחרי שקורפאס עזב אותה.

עד כאן קצת היסטוריה למעוניינים. תודה וברכה לכדורסלע-האתר, שזוכר ומקפיד להעלות מפעם לפעם, ולמעשה אפילו במינון גבוה מזה, דמויות נשכחות יחסית (נשכחות כאן; ביוון יש להניח שהוא סוג של ג'ון דיברתולומיאו) כמו קורפאס).

בחזרה לכאן ועכשיו ואל ענק הרוח והקומה אנ-דנ-דינו ראדג'ה שהגיע לפנתינאייקוס בקיץ 1997 בדיוק אחרי שקורפאס עזב אותה. העברתי לידיו את שמות כל הפותרים: אמיר מטרי, אסף הדר, זאב לפידס, רונן ציון, יואב פינקלמן, אסף ישראלי, מיכאל פינק, אור נתנאל, אורן בן כוכב, מוטי אנגלשטיין, אלמוג יעקובי, נתי פפירוביץ', דוד אורנשטיין, סר ש. הרמלין, שלומית דגן ליפשיץ, שי פיין, אבנר דובדבן, חגי זינגר.

וכמובן שהיו שניים שטען לחשוב כי מדובר בניקוס גאליס.

מפה לשם אנ-דנ רשם את שמות כולם על פתקים, קיפל אותם, מעך אותם, כיווץ אותם ואז גם קיווצ'ץ' פעם אחת ופעם שנייה, ערבב ואז בחש, בחש ואז ערבב, ובסופה של פעולה שלף פתק אחד. פתח אותו, יישר אותו, נשף עליו, קירב אותו לפניו והודיע לי שהזוכה הפעם הוא . . .

הוא . . .

הוא . . .

היא – שלומית דגן ליפשיץ. יאאא אולוהייים שלומית דגן ליפשיץ. זכית בכדורסלע המגנט!

מאמינה? קולטת? מעכלת? אם כן, שלחי נא את כתובתך המלאה ותקבלי עד לשם את הפרס הנכסף.

ועד כאן חידת ג'ון קורפאס. חידה חדשה ממתינה לכם בני העם ובנותיו, צאו ופצחו אותה פצח היטב.

שלונ"צ ובהצלחה.

 
 
שוטה הנבואה
 
 
אבל כבד
 
 
נעבור ל-NBA: מי השניים? ...
 
 
פעמיים אלוף אירופה עם מכבי ת"א, מדליסט כסף עם הנבחרת. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up