נראו לאחרונה
 
 
מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99    מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אריק ואן אריק
אריק סטרולנס, סנטר בלגי יעיל ומצליח, היה האיש שהתבקשתם לזהות. יש זוכה ויש גם חידה חדשה. היידה, ובהצלחה.
22/8/2023    
 

החידה הנוכחית של 'ונשאלת השאלה' לוקחת אותי הרבה מאוד שנים אחורה אל ימי התום של תחילת עבודתי במעריב, 1990, ואל מרסל קופנס, נציג הסיפרה בבלגיה.

ימים יפים היו אלה, לא נכחיש. אף לא נוכל לכחד. גם לא נרצה לעשות זאת.

מעריב הופץ אז בפורמט הדפים הגדולים, הצבע טרם הגיע למחוזותיו והדברים שנכתבו – שומו שמיים שוד ושבר – הופיעו שחור על גבי לבן כמאמר הקלישאה. גם הצילומים.

ואם אני לא טועה זו היתה ראשיתה של עונת 1990-1991. היו אלה הימים של עמוסל'ה פרישמן, שמעל'ה אמסלם, קינג דייויד הנדרסון, דאג לי, מייק גיבסון, התאומים הלא זהים קית' בנט-טרי, חיימון זלוטיקמן ושאר שועי עולם. ומתישהו הזדמן להפועל ת"א מפגש בית-חוץ חשוב וקריטי נגד מכלן על עלייה לבית הגמר של גביע אירופה לאלופות, או איך שקראו לזה אז.

ככתב מתחיל נרעשתי והתרגשתי מכל הזדמנות שפתחה צוהר לכדורסל האירופי. חיש קל ישבתי על החומרים, ארגנתי ראיונות בלעדיים ובלתי נשכחים (אשר נשכחו מזמן) כמו זה עם ביל וארנר, כוכב הקבוצה הבלגית. כך גם התוודעתי אל מרסל קופנס המכובד, עיתונאי מקומי לא צעיר במיוחד, אשר דיבר בנחת והציג פרופורציות מאוזנות לחיים במבטא צרפתי ערב לאוזן.

כן, כבר אז הורגש הלחץ הישראלי והקצב הגבוה כאן, אל מול מי מנוחות שפכפכו מעברו השני של קו הטלפון בואכה מכלן, בלגיה. ונדמה שהעייסק הלך והחמיר מאז.

אוכל להפליג כאן במשך מספר דקות נוספות כדי לתאר את ימי התום הללו, אליהם אני מתגעגע מפעם לפעם, ברם הלחץ, קוצר הזמן, קצב החיים בגוש של הדן, אומרים לי: עצור חבוב, יש לך המון דברים נוספים לעשות כרגע. תתחיל לקצר.

ולכן, במשפט אחד: אז, ככל הזכור, פגשתי לראשונה את אריק סטרולנס. לא ידעתי הרבה עליו או על מכלן נכון לאותו זמן, ברם באוסישקין התייצב סנטר אשר כולו גזע עץ מפוסל ומחוטב, אשר עמד במרכז הצבע, שאב ריבאונדים בעוז ובכוח וביעילות רבה והפליא מפעם לפעם גם בקליעה מבחוץ. לימים, אחרי שנים רבות ורצופות במכלן (6 אליפויות בלגיה היו לו שם), ראינו אותו עושה חיל גם בריאל מדריד, ראסינג פאריס וג'ירונה. קריירה ארוכה מאוד היתה לסטרולנס – מגיל 19 ועד 41 אשר פרש במדי בריסל. אחד מרגעי השיא מבחינתו היה משחק מול שיקאגו בולס ומייקל ג'ורדן בטורניר מקדונלד'ס ב-1997. הוא שיחק אז בראסינג פאריס והוריד 20 ריבאונדים.

איכשהו הוא נשמט ברבות השנים מכל לינקינו השונים. האם הוא שייך לסוסוני יאור בעצם? יש לבחון זאת בהזדמנות ניאותה, אם אכן תזדמן.

סטרולנס הוא האיש שהתבקשתם לזהות והוא מופיע כאן במדי ריאל מדריד, כלומר מתישהו בין 1998 ל-2002. וזה נאה כרפאל לפחות.

מתברר, אגב, שבינואר 2011 הוקדשה 'ונשאלת השאלה' לאותו אריק סטרולנס. אז הוא הופיע בצילום מימיו בג'ירונה והמוני בני העם ובנותיו הסתערו גם אז על המייל הנשיאותי ושלחו פתרונות. עולם כמנהגו נוהג.

מי ומי זיהה את סטרולנס הפעם מבין שועי העולם המכובדים, השולחים פתרונות לחידות המצולמות של כדורסלע-האתר?

קודם כל אל השגיאות: זוראן סאביץ', מיכאליס קאקיוזיס, האנזי גנאד, יונאס מאצ'יוליס, והיה גם מישהו שהודה שאין לו פתרון אבל טען שהחבוב בצילום מזכיר לו את טוני גפני. ומכאן – לשם, אל שועי העולם אשר זיהו את סטרולנס ועלו לשלב ההגרלה של אנ-דנ-דינו ראדג'ה: דניאל ביילי, חגי זינגר, אמיר מטרי, שי פיין, שלום קורנבלום, נתי פפירוביץ', אסף ישראלי, אורן בן כוכב, לימור בלי שם משפחה, אור נתנאל, דוד אורנשטיין, רונן ציון.

מוסיף אחד הפותרים: "לפי עמוד הלינקדאין שלו הוא מנהל כיום מותג בגדים בשם bouncewear אבל הוא מציג את האימייל שלו וישמח לקבל עבודה כעוזר מאמן ב-NCAA".

כותב אחר: "או לה לה. אם הבלגים היו שומעים את המוח המקשיש שלי בימים האחרונים מאז שפורסמה כדורסלע החידה! ראיתי את החבוב וידעתי שאני מכיר אותו, אבל המוח שלי כל הזמן חיפש חבוב צרפתי. והרי הוא בלגי משובח אריק סטרואלנס. כמעט תקרית דיפלומטית. רק כמעט".

מודיע נוסף: "מסוג החידות האהובות עליי - לא קשה מדי אבל דורשת מחקר והעלאת זיכרונות. השחקן המדובר הוא אריק סטרולנס, במדי ריאל מדריד".

וחותם רביעי: "זהו אריק סטרולנס הבלגי. אפילו ערך ויקיפדיה בעברית אין עליו".

ואני שואל: מי צריך ערך בעברית אם ישנו כדורסלע-האתר? גש למנוע החיפוש, הקלד אריק סטרולנס, ותמצא שלל תבונות נשיאותיות מחד, ועממיות מנגד, באשר לבלגי המהולל.

הגרלה עכשיו. היות שיש כאן כבר כ-650 גרם טקסט נקצר עניין ולא נתאר בפרוטרוט את ההליך במלואו (עם אנד-נ-דינו שרושם את השמות על הפתקים, מכווץ, מקווצ'ץ' ושאר מעלליו). ישירות אל העניין הפעם וזה אומר שהזוכה הפעם הוא . . .

הוא . . .

הוא . . .

שלום קורנבלום!

יאאא אולוהייים, שלום! מה שלומך? הבאת שלום עלינו כבר או טרם?

שלח נא את כתובתך המלאה חבר, ותקבל עד לשם מגנט כדורסלע – לא פחות ולא יותר.

ועד כאן חידת אריק סטרולנס.

חידה חדה כבר ממתינה לכם, צאו ופצחו אותה פצח היטב.

תודה, בהצלחה ושלומות ונצורות לכולם.

 
 
שוטה הנבואה
 
 
אבל כבד
 
 
נעבור ל-NBA: מי השניים? ...
 
 
פעמיים אלוף אירופה עם מכבי ת"א, מדליסט כסף עם הנבחרת. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up