נראו לאחרונה
 
 
מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99    מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ומה אם לאשתו קוראים סטפאני?
ולדימיר סטפאניה, 2.13, בן 47 כיום, סנטר גיאורגי, שיחק ביד אליהו ב-1997 במשחק בין כוכבי אירופה והוא האיש שהתבקשתם לזהות. יש זוכה ויש גם חידה חדשה.
3/9/2023    
 

ולדימיר סטפאניה, פפפפ, הרבה זמן עבר. איכשהו שכחתי ממנו לחלוטין ופתאום, יום אחד, כמעט עשרים שנים אחרי שפרש, צילום שלו צץ במסגרת 'ונשאלת השאלה', החידה המצולמת של כדורסלע-האתר.

גיאורגי בעל אזרחות סלובנית אשר נולד בטיביליסי ובגיל 19 שיחק בסלובאן. התוודענו אליו כאן, בארץ הקויידש והחום, עת הצטרף ללובליאנה ושיחק בה שלוש עונות. זכה איתה בשלוש אליפויות ושלושה גביעים בסלובניה. אחר כך המשיך לקריירה בת שש שנים ב-NBA (סיאטל, ניו ג'רזי, מיאמי, פורטלנד) ובסיום הקטע הזה פרש מכדורסל בגיל 28.

ב-1997 השתתף ביורוסטאר של פיב"א שהתקיים בתל אביב ומתוכו התכבדנו בצילום לשמו התכנסנו. זו היתה גם התקופה בה שיחק רשארד גריפית' (בגבו למצלמה) במכבי ת"א. זו היתה מסורת שארכה רק ארבע שנים במתכונת המסוימת ההיא: מזרח נגד מערב, סוג של, והמשחקים התקיימו בסוף דצמבר בתקופת פגרת חג המולד. המזרח ניצח בכל המפגשים ובמקרה שלנו 107:129. ארתוראס קרנישובאס (19 נקודות) נבחר ל-MVP, סשה ג'ורג'ביץ' הרבה לקלוע למנצחים (23) וגם זכה בתחרות השלשות כשהוא מקדים את גיא גודס שבאותה עונה שיחק בקאזרטה.

במהלך עונת 2000/2001 נקטעה המסורת הצעירה בגלל המחלוקת בין פיב"א ליול"ב שפיצלה את המסגרת המובילה של כדורסל המועדונים האירופי לשתי תחרויות שונות.

סגל המזרח: ביירון סקוט ורשארד גריפית' היו שני האמריקאים, ולצדם פטאר נאומוסקי, עודד קטש, סרגיי בזארביץ', דאמיר מולאומרוביץ' (שמופיע בצילום), דינו ראדג'ה, ניקוס איקונומו, נדב הנפלד, פרדראג דרובניאק, גינטארס אייניקיס. מאמן: דושאן איבקוביץ'.

סגל המערב: וונדל אלכסיס ודייויד ריברס היו הזרים, ולצדם פרדראג דנילוביץ', זוראן סאביץ', ואסילי קראסב, אנטואן ריגודו, סשה ג'ורג'ביץ', אלברטו הררוס, גרגור פוצ'קה, ז'לקו רבראצ'ה והחבר ולדימיר סטפאניה שהיה, אגב, הגיאורגי הראשון שהגיע ל-NBA. מאמן: אטורה מסינה.

ואיפה בודירוגה? נבחר, אבל לא שיחק.

יאאא אולוהייים, היו זמנים.

ומכאן – לשם, אל הפתרונות שהגיעו אל תיבת המייל הנשיאותית. קודם כל, כמקובל, לשגיאות: זה לא ג'אקומו גלאנדה, זה לא פרדראג דנילוביץ', זה לא סטויאן וראנקוביץ', זה לא דיאן בודירוגה, זה לא איברהים קוטלואי וזה גם לא חוסיין בשוק למרות ששניים סברו שמדובר בסנטר הטורקי.

ואלה שמות שועי העולם שזיהו את סטפאניה: עדי וינגרטן, שי פיין, אורן בן כוכב, מיכאל פינק, יונתן שר, חגי זינגר, אלעד ריטל, יונתן בלי שם משפחה, דביר שמעון, דוד אורנשטיין, יואב פינקלמן, אמיר מטרי, קובי דסקל, אלעד מורג, שמעון הולנדר, אבנר דובדבן.

יפה, מכובד. כמעט 26 שנים אחרי האירוע ישנם עדיין אי-אילו מכובדים אשר יודעים לזהות ממרחק השנים את ולדימיר סטפאניה. האם גם בעוד 26 שנים יישארו כאלה? אם נחיה גם נראה.

העברתי את שמות כל הפותרים לאנ-דנ-דינו ראדג'ה, אשר שיחק כאמור באירוע וניצח עם נבחרת המזרח, יען זה הרבה שנים הוא-הוא-ולא-אחר מגריל את שמות הזוכים עבור כדורסלע-האתר. ראדג'ה רשם את כל השמות על פתקים, קיפל כל אחד מהם, כיווץ, קיווצ'ץ', ואז עשה זאת שוב ושוב, מולל אותם, מעך אותם, בחש ובחש וגם ערבב, ובסופו של תהליך מתיש שלף פתק אחד, פתח אותו, יישר אותו, ויישר עוד ושוב, ושוב ועוד, והודיע לי שהזוכה הפעם הוא . . .

הוא . . .

הוא . . .

שמעון הולנדר!

יאאא אולוהיים, שמעל'ה, שימי, שים! זכית בכדורסל-המגנט! מאמין? קולט?

שלח נא את כתובתך המלאה חבר, ותקבל עד לשם מגנט של כדורסלע, לא פחות ולא יותר.

ועד כאן חידת ולדימיר סטפאניה (ואיתו גם רישאר-שלנו גריפית').

אחת חדשה כבר ממתינה לכם, צאו ופצחו אותה פצח היטב בני העם ובנותיו.

שלונ"צ ובהצלחה.

 
 
שוטה הנבואה
 
 
אבל כבד
 
 
נעבור ל-NBA: מי השניים? ...
 
 
פעמיים אלוף אירופה עם מכבי ת"א, מדליסט כסף עם הנבחרת. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up