נראו לאחרונה
 
 
מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99    מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
המשכיל בעת ההיא יידום
העם נאלם, נעלם, נדם ונכלם. אין יוצא ואין בא ואין פותר או פותרת. מה לעשות שהעם קלוש מחד, ובריאן הווארד וג'יי לראנגה אינם זכורים מספיק מאידך. הלאה.
14/11/2023    
 

זמן רב חלף מאז פורסמה כאן חידה שלא נמצא לה אף פותר. לא זוכר מתי זה קרה, גם לא בדקתי, אבל זמן רב – זה בטוח. אולי הפותר המחונן צורקה, שנהג לעקוב בעבר אחר תולדות 'ונשאלת השאלה' והסתעפויותיה, יכול לספק תשובה לקושייה הזו.

הסיבות? מגוונות ודאי. העם טרוד, העם עסוק, העם מגויס, העם מבואס, על מלחמה היא זו ולא עת שעשועים. ובנוסף, כדורסלע מג'עג'ע – נתקשה להכחיש זאת. יתכן שגם הצילום המטושטש לא סייע במיוחד לזיהוי וכמעט שכחתי את הסיבה הקבועה: העם קלוש ומקליש לעיתים קרובות, כידוע. ורק מעטים מבניו ובנותיו מתמחים בזיהוי כדורסלנים בתמונות שצולמו לפני יותר מ-20 שנים.

ברם על כך גאוותנו. כמה מדורים/לינקים קבועים אתם מכירים שמחזיקים מעמד 17 שנים ברציפות? ועוד כאלה שמחלקים פרסים צנועים אך יוקרתיים כדוגמת מחשבוני כדורסלע, תחתיות בירה של כדורסלע, מגנטים של כדורסלע וגם שטרות ריחניים בסך 100 שקלים כל אחד בתחילת דרכנו? ספק אם ישנם כאלה.

ומכיוון שלא הגיע אף פתרון נכון, ולמעשה נחתו בתיבת המייל הנשיאותית פחות פתרונות מאשר מספר האצבעות בכף יד אנושית, אין אלא לשחרר את אנ-דנ-דינו מתפקידו. נשמור אותו טרי ושש אלי קרב להגרלת הפרס הבאה שתבוא במהרה בימינו.

והיידה – לפתרון. הצילום שייך לעונת 1999/2000. הזירה: הליגה הצרפתית.

מימין בריאן הווארד, בצילום הוא במדי ראסינג פאריז, אבל את עיקר תהילתו קנה במדי וילרבאן איתה הגיע לפיינל פור של היורוליג (או שקראו לזה קודם) ב-1997. הווארד שיחק קצת בדאלאס בתחילת דרכו והמשיך משם לקריירה אירופית ארוכה. הוא גם הופיע באפס פילזן, סוג של אגדה טורקית שלמגינת לב שינתה את שמה עם השנים, ברם הפכה בשלב מסוים לאימפריה של ממש. הווארד הספיק לשחק הן נגד הפועל ת"א בקוראץ' והן נגד מכבי ת"א. סמול פורוורד חכם וטוב, 1.98 מ', ובתקופתו לצד הרכז דלייני ראד בצרפת אפשר היה להתרווח, להישען לאחור ולהנות מאחת ההצגות המהנות באירופה. סיים את דרכו בליגה הצ'כית בגיל 38. בן 56 כיום.

משמאל בצילום החבר ג'יי לרנאגה במדי וילרבאן. גארד קשוח למדי, בעל קליעה טובה, ג'ינג'י עם דרכון אירי והבן של מאמן המכללות הנודע ג'ים לרנאגה. הדרכון האירי סייע לו לעשות סיבוב רציני באירופה ולשחק גם בליגות ביוון, ספרד ואיטליה. לימים פרש, הפך למאמן נבחרת אירלנד ועד למקומם הטבעי של האירים הגיע – בוסטון סלטיקס בה שימש עוזר מאמן במשך תשע שנים. בשתי העונות האחרונות הוא חבר בצוות של לוס אנג'לס קליפרס. פרש בגיל 34, בן 48 כיום.

זהו זה. בני העם ובנותיו אכזבו הפעם, אבל תמיד ישנה החידה הבאה כדי לתקן (עד שיום אחד גם היא תיעלם ולא תהיה יותר). בינתיים, היא כאן.

צאו ופצחו את החידה הבאה, בהצלחה.

 
 
שוטה הנבואה
 
 
אבל כבד
 
 
נעבור ל-NBA: מי השניים? ...
 
 
פעמיים אלוף אירופה עם מכבי ת"א, מדליסט כסף עם הנבחרת. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up