נראו לאחרונה
 
 
מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99    מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סקורר בן סקורר
פעם שיחק כאן רואן בארט, סקורר רב הוד. בנו, RJ, לימים שחקן NBA, נלכד בעדשה והתגלגל לארכיון צילומי כדורסלע-האתר. נחמד לחגוג רגע כזה. ויש חידה חדשה.
27/11/2023    
 

החידה האחרונה הציגה ילד קטן אוחז כדור ביד, ונאמרו במפורש שני דברים: 1. הצילום בוצע במחוזותינו, באחד מאולמותינו. 2. הנ"ל הוא כיום כוכב NBA. ההיגיון אמר שיש כאן שילוב: מישהו שמשחק כיום ב-NBA וקולע, נניח, סדר גודל של 20 נקודות בממוצע למשחק כדי להיחשב כוכב, ובעבר אביו (או אימו) שיחקו בארץ והוא חי פה תקופה, או שהגיע עם אחד מהוריו הכדורסלנים למשחק בארץ.

בסופו של דבר, התשובה לא מסובכת מדי: אר. ג'יי בארט הוא האיש. כלומר, הילד שבצילום. חבוב קנדי בן 23, בחירה מספר 3 בדראפט 2019, שמשחק כיום בניו יורק ניקס כשחקן בולט ומשפיע שקולע סדר גודל של 20 נקודות לערב והיה לי הכבוד לשדר משחקים בהם שיחק עם אוניברסיטת דיוק. אביו, רואן, שיחק בארץ במכבי ראשל"צ ורמת השרון לפני כ-20 שנים, והיה סקורר מוצלח בפני עצמו: בשני המקרים סיים עם למעלה מ-20 נקודות בממוצע.

אר. ג'יי בארט הוא גם אחד מרשימת שחקנים שמאליים שמפארת את כדורסלע-האתר ונחשבת, אולי-אולי, מי יודע, לרשימת הכדורסלנים השמאליים הארוכה בעולם.

העם התבקש לזהות את הילד והנה הממצאים.

לדוגמא, התחבטות מורכבת בסוגיה זו על פי אחד הפותרים: "טוב, הקו הכללי הוא משחקי עבר בהיכל, 2 האפשרויות שעלו לי בראש הן ג'יימס מייקל מקאדו או טים הארדוויי ג'וניור שייתכן והגיעו יחד עם אבא למשחק ששוחק בהיכל. כיוון שמקאדו רק נולד ב-1993 כשאבא שלו היה פה זה לא הגיוני, אולי טים הארדוויי ג'וניור שהיה פה ב-1999 עם אבא שלו כשהיה בן 7. עוד אופציה שעלתה לפי צבע החולצה היא פאוק סלוניקי כשהייתה בהיכל ב-2000, אך לא לויקטור אלכסנדר ולא לביל אדוארדס יש בן ב-NBA. חשבתי גם על בן של זר ששיחק בארץ, אך לא מצאתי כזה מלבד טי ג'יי ליף שהוא בהיר עור, ואינו ב-NBA היום. בקיצור הניחוש ההגיוני היחיד הוא הארדוויי ג'וניור, אלא אם זה לא כוכב NBA עכשווי, אך לא ציינת זאת בניסוח החידה".

והנה פתרונות שגויים נוספים שהתקבלו במערכת: דווייט הווארד, ג'יי קראודר (בנו של קורי קראודר ששיחק בארץ), בילי תומפסון, די ג'יי שארפ, ג'ייקובן בראון, דחואן ואגנר, מייקל בריסקר, שון דאוסן.

איך בריסקר? מה דאוסן? למה שארפ? נא לקרוא טוב-טוב את כתב החידה.

ועם זאת, היו גם שועי עולם שזיהו את בארט הבן, ועל הדרך ידעו גם לקשר אותו לבארט הבן.

רונן ציון, איתי בן נון, ארז פלז, עמית פיין, שי פיין, חגי סלע, ניר בן צור, ברק טיטנסקי, יקי צ'שלר, דודי בלי שם משפחה, עמרי מצר, לב הלמן, אורי גובר, רונאל תמים, אלעד שושני, אור נתנאל, דוד אורנשטיין.

העברתי את שמות כל הפותרים אל ענק הרוח והקומה מקרואטיה אנ-דנ-דינו ראדג'ה, אשר רשם את כולם על פתקים בכתב ידו. לאחר מכן קיפל היטב כל פתק, מעך אותו, כיווץ אותו, קיווצ'ץ אותו וערבב את כולם שוב ושוב, ועוד שוב אחד ליתר ביטחון. בסיום ההליך הטכני-ברם-מרטיט שלו הוא שלף פתק אחד, גאל אותו מקיווצ'וצ'יו, יישר ושטח אותו והודיע לי שהזוכה הפעם הוא . . .

הוא . . .

הוא . . .

רונאל תמים!

יאאא אולוהייים, רונאל!

אל אל ישראל!

זכית בכדורסלע-המגנט! מאמין? קולט?

שלח נא את כתובתך המלאה חבר, ותקבל עד לשם מגנט של כדורסלע – לא פחות ולא יותר (אפשר דרך הפייסבוק, אפשר גם דרך הלינק 'דבר אלי יפה' למעלה משמאל ב-כדורסלע-האתר).

ועד כאן חידת אר ג'יי בארט. אחת חדשה כבר ממתינה לכם, צאו ופצחו אותה בני העם ובנותיו.

שלומות ונצורות, ובהצלחה.

 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 20/04/2024
 
  נרימה כוסית לחיי 
אלברטו הררוס
 
  נרימה כוסית לחיי 
ילנה מקסימוביץ'
 
 
אבל כבד
 
 
מי החבוב? ...
 
 
פעמיים אלוף אירופה עם מכבי ת"א, מדליסט כסף עם הנבחרת. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up