נראו לאחרונה
 
 
מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99    מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מדורון עד דורון
על הנייר דורון גמבש היה קרוב להיות דורון ג'מצ'י. שניהם דורון, שם משפחתם מתחיל באות ג ונמשך באות מ אבל פה, אבוי, גורלם מתפצל למקומות שונים.
25/12/2023    
 

חידה-חידה זו היתה. צילום ישן-נושן של דורון ג'מצ'י האגדי מונף על כתפי ז'לוב מאושר, בדרך לגזירת הרשת אחרי עוד זכייה בתואר מספר מי יודע כמה.

העם נשאל על ידי הנשיאות: מי הוא זה, מיהו אותו ביריון המניף על כתפיו וגבו את קפטן מכבי ת"א אי אז בימים? נרמז בכתב החידה כי המניף היה גם הוא כדורסלן לכל דבר ועניין.

והעם נאנק, העם פלבל בעיניו, העם חישב מסלולים שונים לפתרון, העם גם גירד בפדחתו לפני ששלח תשובות דרך הלינק שצורף. ובסופו של דבר, מתברר שהיו כמה וכמה (וכמה!) שזיהו את דורון גמבש – להלן הז'לוב – שזכה בכבוד לקרב את ג'מצ'י אל הרשת.

גמבש היה שחקן בקצה הספסל של הפועל ת"א בימים נשגבים, ימים בהם סיקרתי את הקבוצה בתחילת התשעים ובשורותיה קינג דייויד הנדרסון המהולל, דאג לי הצלף עם השפם שהחליף את מייק "הזיקית" גיבסון, תאומי טרי-בנט, שמעל'ה אמסלם, עמוסל'ה פרישמן, ניר רכליס, והילדים יוני בן טל, אלון שפר, ערן שמעוני, אלון זייברט, עמית אלטר ודורון גמבש.

על פי הרישומים גמבש קלע נקודה אחת בלבד לאורך עונת 1990/91. מספר עונות לאחר מכן הפציע לפתע בנהריה והרביץ שם 10 נקודות נוספות לאורך העונה כולה.

ובעצם, כשחושבים על זה, על הנייר דורון גמבש היה כל כך קרוב להיות דורון ג'מצ'י. שניהם דורון, שם משפחתם מתחיל באות ג ונמשך באות מ אבל פה, אבוי, איכשהו כל אחד מהשמות הולך לדרכו וגם גורלם של השניים מתפצל למקומות שונים. אחד לכוכבות, אחד לאהדה. ועם זאת, גורלם מתחבר ונפגש מחדש ברגע השיא – רגע גזירת הרשת. יאאא אולוהייים, אהבתי את הפיסקה הזו מאוד.

עד כאן נוסטלגיה ומכאן הווה. מי ומי בין שועי העולם שזיהו את דורון גמבש? נתחיל מהתשובות השגויות דווקא: איציק כהן, חנן אינדיבו, ציון קובה, סבי בן בסט וג'ף קנט.

והיו 22 מבני העם הזה שידעו לזהות את גמבש גם ממרחק של עשורים קדימה: נדב טסלר, איתי עייק, חגי פלק, אורי בן חורין, דדי קצב, גיל 'והתרגיל' סלע, קובי שפירא, איציק אבישר, עמית אבני, אדי כהן, אייל לוין, יוסי יהודה, אורי קידר, ברוך קרמר, אביעד ברגמן, שמעון הולנדר, איל גבעוני, אלון ויינשטוק, יוני בן טל, אסי מוצפי, אורן אמיר, גדי בנימין.

לפני שניגש להגרלה הקבועה אצל ענק הרוח והקומה מקרואטיה, אנ-דנ-דינו ראדג'ה, הנה מספר משפטים שהשמיעו בני העם במסגרת תשובותיהם.

אחד כותב: "מדובר בדורון גמבש האגדי אוהד מכבי ובעברו שיחק בעמדה 4 מאד פיזי ויעיל מתחת לסל אוהד מכבי שרוף ששיחק גם בהפועל עונה אחת. קצת פחות מומלץ לקרוא את הגיגיו ברשת".

שני טוען: "זכיתי לרוץ איתו בשדות בעפולה כשהיה מגובס ביד".

שלישי סבור: "אוהד צהוב שבכלל שיחק ביריבה האדומה (וכנראה האוהד היחיד שהצליח להרים על כתפיו את צ'ורה)".

רביעי מעריך: "הבנתי שהיה מהחבורה של עמית ואייל אלטר, צח יאיר, לבן פטרוביץ' ועוד, מספרים (כפי ששמעתי ממקור אחר) שהרים פעם בהתערבות מכונית באוויר (!)".

חמישי מגלה: "מסרתי לו אסיסטים באליצור פ״ת והיה בלתי עציר בליגה השנייה".

שישי סוגר: "מעולם לא היה מישהו ששיחק בהפועל וכל כך אהד את מכבי".

יפה, יפה. שמות הזוכים עברו לידי אנ-דנ-דינו ראדג'ה, שמיהר לרשום אותם על פתקים. אחר כך הוא קיפל אותם, כיווץ אותם, בחש בהם, ערבב אותם, כיווצ'ץ' אותם שוב למען הסר ספק ואז שלף פתק אקראי, גאל אותו מקיפוליו והודיע לי שהזוכה הפעם הוא . . .

הוא . . .

הוא . . .

קובי שפירא!

יאאא אולוהייים, קובי!

שלח לי את כתובתך המלאה חבר, ותקבל עד לשם מגנט של כדורסלע – לא פחות ולא יותר.

ועד כאן חידת דורון גמבש. חידה חדשה כבר ממתינה לכם, צאו ופצחו אותה פצח היטב.

שלומות ונצורות ובהצלחה.

 
 
שוטה הנבואה
 
 
אבל כבד
 
 
נעבור ל-NBA: מי השניים? ...
 
 
פעמיים אלוף אירופה עם מכבי ת"א, מדליסט כסף עם הנבחרת. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up