נראו לאחרונה
 
 
מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99    מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
צמד אלף-אלף
אמיר מוטפצ'יץ' ששיחק בירושלים ואדיס בצ'ירגיץ', כיום מאמן נבחרת בוסניה, הם השחקנים שהתבקשתם לזהות. יש זוכה (אצילי) ויש גם חידה חדשה.
8/1/2024    
 

מאכזב, מאכזב מאוד. הייתי בטוח שלאמיר מוטפצ'יץ' יש כאן איזשהו מעמד, כזה שיאפשר לרבים יותר מבני העם ובנותיו לזהות אותו ולשלוח פתרונות לחידת 'ונשאלת השאלה'.

מוטפצ'יץ', נו. הגארד הבוסני הגבוה ששיחק בהפועל ירושלים בין 1989 ל-1991. נכון שעברו הרבה מאוד שנים מאז, אבל היה לו מעמד שונה משל רבים בקבוצה הזו לפניו ואחריו, ועד אליו לא נהגו להחתים כאן שחקנים אירופיים.

מלבד היותו בוסני ואירופי ולבן, כלומר מאוד שונה מרוב הזרים שהגיעו לליגת העל עד לאותו זמן, מוטפצ'יץ' עשה לעצמו שם גם בזכות אופיו, אישיותו והעובדה שהיה חלק בלתי נפרד מניצחון ענק וחסר תקדים של הפועל ירושלים על מכבי ת"א ביד אליהו בתחילת העונה השנייה שלו כאן, 66:89 ב-1 באוקטובר 1990. משחק שהוצמד לו הסלוגן "ה-23 לא יוצא לי מהראש".

זה נכון שבמשחק הבא בין שתיהן, במלחה, ירושלים הפסידה 85:72, וזה נכון שבמפגשי חצי גמר הפלייאוף בין הקבוצות מכבי ת"א ניצחה 0:3 כולל 40 הפרש במשחק הראשון. וזה נכון שבעונתו הראשונה בירושלים, הקבוצה שלו הפסידה בשני משחקי ליגה למכבי ת"א ב-74 נקודות במצטבר (48 על הראש במלחה), אבל מוטפצ'יץ' הפך לסוג של מורה דרך לאנשי ואוהדי הפועל ירושלים באותה תקופה.

כאן בצילום הוא במדי נבחרת בוסניה במשחק שהתקיים בארץ, ומי שמשקיף מאחור וגם אותו התבקשתם לזהות הוא אדיס בצ'יראגיץ', שקיבל אזרחות טורקית ושיחק שם תחת השם עזיז בקיר (בעיקר באולקר, ככל הזכור), ואפילו כיבד אותנו בנוכחותו לזמן ממושך יותר כשחתם בהפועל חיפה כבוסמן בליגה השנייה שנקראה בזמנו לאומית ב'. האיש משמש כמאמן ב-25 שנים האחרונות, פלוס-מינוס, והפעם האחרונה בה נתקלנו בו היתה בקיץ האחרון והפעם כמאמן נבחרת בוסניה.

שגיאה נפוצה, אגב, היתה ננאד מרקוביץ' במקום אדיס בצ'ירגיץ'.

היחידים שזיהו כמתבקש הן את מוטפצ'יץ' והן את בצ'ירגיץ' היו דוד אורנשטיין, סר ש. הרמלין, שי פיין, עמית פיין.

אחד הפותרים הלך על בצ'ירגיץ' ושחקן אחר, וציין שבמשחק הזה שותף גם אמיר מוטפצ'יץ'.

איי איי איי, קרוב מזה לא יכול להיות. ברם התשובה פסולה.

כך או אחרת, אחרת או כך, על פי חוקי כדורסלע אין הגרלה כאשר ישנם 5 חמישה פותרים בלבד. במקרים כאלה משוחרר מתפקידו ענק הרוח והקומה הקרואטי, אנ-דנ-דינו ראדג'ה, ואני בוחר שרירותית במקומו. והפעם, שימו לב, אני הולך על סר ש. הרמלין הוותיק המלווה ופעיל בכדורסלע שנים רבות מאוד ובטרם יאזלו כל המגנטים כולם (אנחנו בהחלט על אדי הדלק האחרונים בעניין הזה, אבל איכשהו מושכים ומושכים עוד חודש ועוד שנה) – יאללה, שיהיה לסר עוד מגנט אחד משלנו.

אפילו סרים, זאת לדעת, מקבלים את פרסיהם בדואר ולא זוכים לשליח עד הבית או צ'ופר אחר.

לפיכך, סר, שלח נא את כתובתך המלאה חבר, ותקבל עד לשם מגנט של כדורסלע – לא פחות ולא יותר.

ועד כאן חידת אמיר מוטפצ'יץ' ואדיס בצ'ירגיץ' וביניהם תומר שטיינהאור כמובן.

חידה חדשה כבר ממתינה לכם, צאו ופצחו אותו פצח היטב בני העם ובנותיו.

 
 
שוטה הנבואה
 
 
אבל כבד
 
 
נעבור ל-NBA: מי השניים? ...
 
 
פעמיים אלוף אירופה עם מכבי ת"א, מדליסט כסף עם הנבחרת. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up