נראו לאחרונה
 
 
מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99    מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ישנם עוד אוברדוביצ'ים מלבד ז'למיר-הגביר
כמו סשה אוברדוביץ', שחקן עבר ומאמן יורוליג בפני עצמו, שאותו התבקשתם לזהות כשהוא במדי רומא. יש זוכה, יש פתרון ויש גם חידה חידשה. היידה ובהצלחה.
23/2/2024    
 

האיש שהתבקשתם לזהות הוא סשה אוברדוביץ', שחקן עבר מוכר וידוע ומאמן מונאקו בהווה, שנמצא כפי הנראה בשיא הקריירה השנייה שלו.

האיש שיחק בשלל קבוצות אבל לי הוא זכור בעיקר מאלבה ברלין ורומא, מאמצע ועד סוף התשעים. בין השאר היה לו הכבוד לשחק עם אליל הסיפרה, וונדל אלכסיס, בברלין.

אוברדוביץ' השתקע בחלק האחרון של הקריירה בקלן ועשה בה ארבע עונות טרם פרישתו. שם, למעשה, הוא גם פתח בקריירת האימון שלו מיד לאחר הפרישה, ובסופו של דבר קלן היא-היא ולא אחרת (וגרמניה בכלל אם מחשבים גם את ברלין) היא התחנה המשמעותית ביותר שלו: 7 עונות ברצף בילה בה כשחקן וכמאמן.

אוברדוביץ', אצלנו, הוא קודם כל ז'לקו (או ז'לימיר-הגביר, אם תרצו). סשה תמיד נשמע לנו רוסי, עד שהתברר שזה עובד גם אצל הסרבים ואחרים. שמענו למשל על סשה ג'ורג'ביץ', שהוא בכלל אלכסנדר במקור. זוכרים כמובן את סשה דנילוביץ', שהוא בכלל פרדראג בתעודת הזהות.

יצא מכל זה שרבים מבני העם טעו והתבלבלו בפתרונותיהם, ולצדם היו, כמו תמיד, היצוקים מבטון, תמי הדרך, בעלי עיני הלייזר. אלה שאינם טועים.

בין השגיאות הגיעו סשה ג'ורג'ביץ' (3 פעמים), מילאן גורוביץ', דושקו איוונוביץ' (3 פעמיים), קרלוס חימנז.

ובין שועי העולם המדייקים, אלה שמות: איל בש, אסף עמית, שמעון זלוטיקמן (שילוב של שמעל'ה הצהוב וחיימק'ה האדום?), רונן ציון, דוד שטרית, יהל קדרון, רוב רוטשילד, בני זלצר, בנימין אמגר, דב בן ארי, אמיר מטרי, שי פיין, עמית פיין, חגי זינגר, יואב שפיר, צביקה שרק (אמיתי או בדוי?), זאב לפידס, עדי וינגרטן, מאיר אפשן, נועם בר שלום, זכי פליישמן, יגאל ניימן, דני סמיד, אור נתנאל, אבנר דובדבן, גלעד קורנברג, דוד אורנשטיין, דודי גרינפלד.

העברתי את כל שמות הזוכים לידי אנ-דנ-דינו ראדג'ה, ענק הרוח והקומה מקרואטיה, מגדולי שחקני אירופה בכל הזמנים. האיש משמש אצלנו כמתנדב זה שנים רבות בעריכת הגרלות, קיום טקסים, כריזה, הפקת אירועים וכדומה. על שום מה ולמה? בהזדמנות אספר, אם נחיה.

כך או אחרת, אחרת או כך, אנ-דנ רשם את כל השמות על פתקים ואז קיפל אותם, בחש ובחש וערבב את כולם שוב ושוב, ואז כיווץ וכיווצ'ץ' את כולם ליתר ביטחון, הרביץ ערבוב נוסף. כל זה, כמובן, כדי לשלוף בסופו של דבר את הפתק הזוכה עליו היה רשום שהזוכה הפעם הוא . . .

הוא . . .

הוא . . .

בנימין אמגר!

יאאא אולוהייים, בנג'מין! יו מייד איט!

שלח נא את כתובתך המלאה חבר, ותקבל עד לשם מגנט של כדורסלע – לא פחות ולא יותר.

עד כאן חידת סשה אוברדוביץ', המצולם כאן במדי רומא.

חידה חדשה כבר מצפה לכם, צאו ופצחו אותה פצח היטב, בני העם ובנותיו.

שלומות ונצורות ובהצלחה.

 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 20/04/2024
 
  נרימה כוסית לחיי 
אלברטו הררוס
 
  נרימה כוסית לחיי 
ילנה מקסימוביץ'
 
 
אבל כבד
 
 
מי החבוב? ...
 
 
פעמיים אלוף אירופה עם מכבי ת"א, מדליסט כסף עם הנבחרת. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up