דינו בילאלוביץ'
תאריך לידה: 07/05/1960
תאריך פטירה: 31/7/2003סבאהודין, הידוע יותר בכינויו דינו, שיחק בהפועל נהריה בתחילת שנות התשעים, יחד עם לוקה פאביצ'ביץ', אלוף אירופה עם ספליט. הוא היה סנטר נבחרת יוגוסלביה ואחר כך גם נבחרת בוסניה, שיחק גם בליגה הספרדית, בקרואטיה, שוויץ וגרמניה. הצטיין באליפות אירופה בגרמניה 1993 וסיים אותה כמלך הסלים. שיחק לקראת סוף הקריירה בבוסנה סראייבו. מת מהתקף לב.


הנה קטע שכתבתי עליו בספר "דאנק בפרצוף"


"בצעירותו השתווה למיליצ'ביץ' בכמות השטויות שביצע, ויש אומרים שאף עלה עליו. כשלמד בבית הספר יסודי התגנב לקראת סוף העונה לחדר המנהל, בו נמצאו תעודות התלמידים, ושרף את כולן כיוון שהיו לו ציונים לא טובים.


ועם זאת, המאמן בוגדאן טאנייביץ' עדיין אהב אותו, ובכל זאת אימץ אותו אל ליבו ועשה כל מה שצריך כדי שהילד יהפוך מתישהו לשחקן ולאדם.


באחד המקרים גנב בילאלוביץ' עוגה מבית קפה והחל לברוח. בעל המקום רדף אחריו ודינו רץ בכל כוחו לאולם הכדורסל. הוא נכנס מבעד לדלת בסערה ובעל בית הקפה אחריו. כשראה את טאנייביץ' עומד על המשטח טס דינו לכיוונו, התחבא מאחוריו והתגונן. המאמן שאל את הרודף הזועם מה קרה, וכשהתעדכן בסיפור הסתובב והנחית על בילאלוביץ' את הסטירה הכואבת ביותר שידע מימיו".

 
 
 
 
Powered By Art-Up