פרינס
תאריך לידה: 07/06/1958
תאריך פטירה: 21/04/2016


הנה לכם מת מזמר שכבר בשורת הכותרת מזמן בעיה קשה. איך לקרוא לו, לעזאזל? כלומר, הוא נולד בשם פרינס רוג'ר נלסון, אבל יום בהיר אחד החליט לשנות את שמו לסימן המוזר הזה שאף אחד לא יודע עד היום איך להגות אותו.

בסוף החליטו לקרוא לו "ההוא שפעם קראו לו פרינס" והתקדמו הלאה. מוזר? לא נכחיש. גאון מוזיקלי? גם את זאת לא נוכל ואף לא נרצה להכחיש.

כבר בגיל 7 הלחין החבוב את Funk Machine שירו הראשון, בחור מוכשר מה יש לדבר. הוא המשיך לפלרטט עם אלבומים כהנה וכשמה, עבר טראומות משפחתיות (גירושין של ההורים, אב חורג מכה וכל הרע הזה). אולם את הפריצה הגדולה באמת נתן האליל ב-1980, עת הוציא את האלבום Dirty mind שהיה פרובוקטיבי מאד וכלל את הלהיטים Uptown ו-Partyup.

הזינוק הבא היה אחרי שנתיים, האלבום 1999 (שיצא בכלל 17 שנים קודם לכן), כלל להיטי ענק כמו 1999 ו-Little red corvette.

משם והלאה פרינס לא הביט לאחור וחלק את המקום הראשון במדדי ההצלחה עם מייקל ג'קסון האגדי, משל היו רוז'ה-שלנו ונדאל המנוול.

האלבום הבא נחשב אולי לאלבום המזוהה איתו ביותר (והתחרות קשה, החבוב הוציא אלבום בכל שנה):Purple rain. זה היה גם שם שיר הנושא שלו שהפך ללהיט גדול. גםLet's Go Crazy המהולל ו When Doves Cry נולדו באותו אלבום מופתי.

המשיך החבוב עוד כהנה וכשמה, שיתף פעולה עם מדונה (שאמנם שינתה את שמה לאסתר, אבל את זה אנחנו לפחות יודעים איך להגות) וב-1992 החליט שזהו, יותר הוא לא פרינס אלא הסמל המשונה הזה. הוא גם הוציא אלבום שנשא את השם הזה, ועל מנת להתלוצץ עם מעריציו השיר הראשון באלבום הוא .My Name is Prince בהמשך ייסד האליל חברת תקליטים עצמאית, וכאמור, הקפיד על קצב של אלבום לשנה.

פרינס המשיך להיות פרובוקטור (למשל זילות השואה בשירים אחדים) ולהרים גבות פה ושם (למשל אלבום בשם 3121. למה? ככה) אבל תמיד צעד בראש רשימת האמנים המרוויחים בעולם. הוא מכר למעלה מ-150 מיליון דיסקים, שלט בעשרות כלי נגינה, זכה באוסקר ובגלובוס הזהב והוא חבר בהיכל התהילה של הרוקנרול.

ב-2016 נפטר פרינס ממנת יתר של משכך כאבים, נראה שלא היתה זו התאבדות או רצח, ברם קונספירציות תמיד יש. בטח סביב אומן לא שגרתי כזה.

בסדרה "חליפות" אומר מייקל רוס לחברתו רייצ'ל כי אם היא לא הייתה מכירה את פרינס הוא היה צריך לשקול מחדש את הקשר ביניהם. זוהי בהחלט מחווה יפה, אבל בואו לא נשכח כי מדובר בהנצחה השנייה הכי משמעותית, אחת אחרי כריית קבר באגף המתים המזמרים בכדורסלע-האתר.

 
 
 
 
Powered By Art-Up