תולדות המלך ג'יימס
רן בורוכוב-לברונוב מזכיר לקינג ג'יימס מי היו אבות אבותיו, מדבר על ההגנה של גולדן סטייט נגד הילד ההוא ג'נקינקס ונוזף בניב רסקין על מחדל חמור.
16/11/2009    
 

כמנהגי מפעם לפעם החלטתי ללכת הפעם על רצף אסוציאטיבי, חוצה זמן, מרחב ופרקט, אם תרצו מהדורת שאלותשובות לעצמי, שהרי לדבר עם עצמי אני רגיל, לענות לעצמי גם, ולפעמים, במקרה, גם יש הגיון בתשובות.


כמו כן, כיאה לשיח פנימי, הפעם יהיו עצבים באייטמון הזה במיוחד לגבי נושא אחד מלכותי. אי לכך ובהתאם לזאת, אתם מתבקשים להוסיף לבד את המונחים הבאים במקומות שיראו לכם נכונים, ולתחושתי אתם תבינו בדיוק מתי:


"ליצן, חוצפן, אפס, שמוק יהיר, מי עשה אותך בכלל, לך תבכה לאמא, מה כבר עשית בחיים שלך" וכו'. אתם יכולים לפתח אותם כרצונכם, אני לא היחיד הרי שמדבר עם עצמו.


נתחיל בקטנות וכאן עוד אין קללות:


דורי אסף שחקן, גם יצחקי כמעט גונב לבני השרון משחק שני רצוף בקלאץ'.איידסון הוא אוברייטד ואנדרייטד בו זמנית, פרטים יום אחד כשיבוא לי. בקיצור- הוא אלגנטי אך לא פרקטי, יציב ובלתי עציב.


לאמפה הוא בדיחה מאוד יקרה, ואת העמדה 4 צריכים לחלוק קבוע גרין, פניני והמשתמט. חיפה עוד תרביץ ניצחונות יפים, ויום אחד גם מישהו יבין שעידו קוז'יקרו הוא וואחד עוגן בליגה הזאת, משהו סטייל היונה בימיה היפים, בשקט ובלי שלווה הוא מנצח לך אין ספור משחקים.דן שמיר רוצה להיות עוזר מאמן של קטש, אז נראה לי שאפשר לסגור את עניין הנבחרת, לא ככה? עוזר מאמן שני, דריק שארפ, מאמן כושר ווילי סימס. מבחינתי אפשר גם לרשום את שני אלה גם בטופס המשחק.


עכשיו לגדולות:


כתב הסר ש. המכובד והיקר על לברון ג'יימס (כאן מקום טוב להוסיף להתחיל לפזר שמות תואר) על החלפת המספר והמחווה למייקל ג'ורדן וכו'.ובכן. מספר 6 שייך לדוקטור, אז של נעליך וטלפיך מעליו. וכן, אני יודע שזה זוג הנעליים שמכניס לך 400 טריליון דולר בשנה וגורם לחברה מסוימת להשתין במכנסיים בכל פעם שאיזה ילד בשכונה מעז לקלוע סל עליך.


עד פה, עם כל ההייפ האופייני למר שטרן תאב היורשים, כולה הגעת פעם אחת בלבד לסדרת הגמר, שם חטפת בראש מהפופוביצ'ים. אשתקד קרקסו אותך חבורת הטורקים של אורלנדו, וגם זה אחרי שכל פעם שמישהו הביט בך, הוא חטף פאול טכני. תיקח קודם אליפות, או שתיים, או ארבע, ואז תדבר אפילו אתה השחקן הכי טוב בליגה, ואתה לא. קובי ו-ויויד לפניך. גם בתארים, אגב.


(הערת ביניים לא עניינית כמקובל בראשי הקודח - בדאנק של ווייד על קליבלנד, הבחור ניתר על רגל שמאל, ובעיניי הוא שוב ועדיין השחקן הכי טוב בעולם. נמשיך).


עלה לו לראש העניין של המלך. הוא מדבר בשמו של ג'ורדן! חנפן מחורבן, מה קרה, נייקי רוצים להשיק עוד גרסה של אייר ג'ורדן וזקוקים לקצת יחסי ציבור?


ולך תשלח מישהו לפתוח בשבילך ספר היסטוריה.


המלך ג'יימס הראשון (שקודם היה ג'יימס החמישי, בסקוטלנד, אבל השתדרג) מלך אנגליה, ותשאל את לואל דנג איפה זה, היה איש מלומד אמנם אבל גם בזבזן מטורף, שהחזיק מאהבים בלי סוף, ודרדר את הממלכה למצב דרעק, ואת בנו, צ'ארלס הראשון, למלחמת אזרחים איומה והוצאה להורג.לא פחות מעניין ורלוונטי הוא סיפורו של ג'ייימס השני. מדובר במלך שלמרות שהצהיר על עצמו כפלורליסטי, היה מטיף קרצייה ונודניק, שכפה את דעותיו על העם, ניצל את סמכויותיו לרעה באופן קיצוני אפילו לתקופה ההיא, ובסופו של דבר ברח כמו שפן לצרפת אחרי שנתיניו רמזו לו שעדיף שילך בטוב מאשר ייפרד מראשו. "המהפכה המהוללת", כך קראו לזה.


והיו גם כמה מלכי ג'יימס סקוטים, שנסכם את פועלם בכך שלרוב סיימו את חייהם בשדה הקרב, או סתם נרצחו, הוגלו וישבו בכלא.


יפה? יפה.


ועוד אבקש, תוך ניצול ציני של כתב הסתרים המכונה עברית, אם החבר כספי עמרי או מי ממקורביו קורא מילים אלה, אנא ממך, התנגד לעצומה אינפנטילית זאת, ואף אם אפשר שנה את מספר גופייתך מדי פעם ל-23, "מתוך הוקרה עצומה ואין סופית לגדול מכולם". גם יעצבן את ההוא, גם ייתן לך איזה כינוי חדש, ה'מורד היהודי' או משהו, וגם יכול לסדר לך אחלה חוזה עם אדידס או פומה. ולא לשכוח לזרוק איזה עצם לסוקולוב.


עמרי כספי


הימור סוקולובי - אחרי תקופה בה הייתי די בטוח שלברון ימשיך בקליבלנד גם בשנה הבאה, או מקסימום יזוז קצת לקבוצה אחרת בה יוכל לקטוף אליפויות בקצב, אחרי הסיפור הנ"ל , בצוותא עם סופ"ש המבחיל שהיה בגארדן, מתחילה להסתמן לי תחושה שהבחור בכל זאת עשוי לזוז לכיוון פסל החירות. לא בגלל הכסף, ולמרות קבוצת המזבלה שתחכה לו שם. זה הכתר, הרי המלך ג'יימס הינו, שכמו ההוא מעבר לאוקיינוס, בשלב מסוים החליט שסקוטלנד קטנה עליו והוא רוצה יותר, בכל מחיר.


עוד משהו מעבר לים. הילד הזה ג'נקינקס קלע 55 נקודות בשלושה רבעים מול גולדן סטייט, ובכלל מרביץ ממוצעים רציניים ביותר, אחרי שבשנה שעברה אפילו לא הצליח לעבור את ג'אקטי המסטול באימונים של רומא, שלא לדבר על אשכרה לשחק.ראיתי חלק מהמשחק. אני מצהיר בזאת, שמול ההגנה של גולדן סטייט ושל עוד כמה קבוצות בליגה, גם עודד קטש, גיא גודס, שלא לדבר על דורון ג'מצ'י או אור גורן, בגילם, היום, כולל הגב והברכיים, תופרים 60 נקודות. אף אחד פשוט לא חשב לשמור שם. חסימה אחת, עלובה, כזאת שליאור ארדיטי או מוטי דניאל היו מכנים ניסיון למזמוז, משחררת לקליעה לבד בלי הפרעה בשקט ובשלווה מטווח של ארבעה מטר.


החלק התחתון של ה-NBA הוא בושה וחרפה. תשאלו את וויל ביינום מול מי הוא מעדיף לשחק, מול ניו ג'רסי, גולדן סטייט וסקרמנטו, או מול פנתינייקוס.


עת ג'רמי טיילר ייזרק סוף סוף מחיפה במהרה בימנו אמן, כפי שממלמל לעצמו אבי אשכנזי שש פעמים בשעה, הוא ממש עשוי ליהנות מלשחק שם, במקום לפגוש את קיר הבטון לאימון בוקר צונן ברוממה. טיילר הזה, עוד אחד מהלברוניאדה. תוך שבועיים בליגה הוא כבר יציע להוציא את הגופייה של אייברסון מהמחזור.


ג'רמי טיילר


ולהבדיל אלף וחמש מאות הבדלות, נסגור מעגל בספרה 6 של הדוקטור המיתולוגי. אני מודה ומתוודה ומתנצל בפני העם, העולם וכולם, כי במשך אי אלו שנים סברתי שהאתלטיות של הדוקטור הייתה ייחודית לזמנה, והיום היה נחשב לעוד קפצן רגיל כמו כולם, ואפילו מאחורי קפיצים סטייל וינס קרטר, קובי או אפילו וויל ביינום השמנקפיץ.


אז טעיתי ובענק. לפני כמה ימים, ראיתי מישהו, זרח מפרחוני בדיוק מי היה זה, מחקה את המוב ההוא של הדוקטור של מעבר מצד אחד לשני, החזקת הכדור ביד אחת והיי הופ לטבעת. זה היה איזה אתלט רציני, אנדריי איגואדלה או משהו, לא טים דאנקן או דיקמבה מטומבו, אחד שכבר תפרו לו ספר היילייט משל עצמו. ולא, אני עדיין לא זוכר מי הוא.


בקיצור, זה אפילו לא התקרב למקור. מה לא התקרב, הדוקטור יכול היה לקפוץ מעליו ברגע ההוא. בלי להתאמץ, כמו ברוב המהלכים המדהימים שלו.


קחו קצת דוקטור, קחו.


מספר 6, כן? סליחה דוקטור שפקפקתי בך. סליחה.


והיידה לדוקטור שלנו! היידה, היידה היידה!האינפנטיל משלים פערים


הבוקר כבר הודיעו בכתבה מטעם ערוץ הספורט ש"כנראה שמאז מיקי ברקוביץ' לא היה לנו ווינר כמו יובל נעימי". וזה יפה. המשכיות אני אוהב, לעשות כבוד לעבר ולתת קרדיט לבחור צעיר ומוכשר שמתחיל סוף סוף לקיים את הכישרון שידענו שמזמן יש לו.


אני רק תמה מה דעתם של שחקני עבר של אותה הפועל ירושלים. גורדון אחד נניח, או איזה מ. טפירו.


ושניב רסקין יתבייש לו, סיום משחק כזה בלי איזו צווחת "ווינר שוט"? בחו"כ. אני מציע לאלתר ולמצער שיקבל נקודה שלילית במסדר הכלימה.


ולא נשכח את זאב הבית, אלעד זאבי איש הזאב, שדפק וואחד כתבה ביום ראשון במוסף הספורט של עיתונו, כן ירבו.


וכפיים לבורא עולם. וכן, עוד סיבוב גשם לא יזיק כאן למטה בארץ הזבת חצץ.

 
 
מייקל ג'קסון
 
 
אורי יצחקי
 
 
Powered By Art-Up