מתנגד נחרצות ונצורות למעבר של גל מקל להפועל ג
רן בורוכוב-קטשוב, ממקורבי גוני יזרעאלי, חושב באמת-באמת בלי קשר להיידה-גוני שלו, שהחזרה הצפויה של מקל לא טובה לשחקן וגם לא לקבוצה. נאזין.
2/12/2009    
 

נתחיל ברצינות לשם שינוי. תעיפו את ירמי אולמרט לכל הרוחות, מכל תפקיד ציבורי ייצוגי סמכותי וכו'. לא מוכן שאנשים כאלה ייצגו אותי, אוהד כדורסל, בשום מקום ובכל זמן, גם אם עומר בנוביץ' ממש עצבן אותו.


עכשיו לשטויות: ג"ג הפקות, AKA גליל תחתון.


ראשית, אנטון שוטבין שוחרר משם וזה טוב אבל רע. טוב, כי יקבל סוף סוף דקות משמעותיות שמגיעות לו. רע כי עוד מאמן בכיר לא נתן לבחור צ'אנס משמעותי בליגה הבכירה, עד שהעלם, להזכירכם כוכב הנבחרות הצעירות בשנים האחרונות, נאלץ שוב לרדת ליגה.
לא מבין את זה. לא מבין למה אף קבוצה בליגת העל לא נתנה לו צ'אנס, אפשר לחשוב שר"ג חולון או נהריה כל כך עמוסות בישראלים גבוהים. ניחא. עוד לא איבדתי תקווה, אבל אני כבר מריח ממש מקרוב את הליגה הגרמנית השנייה.


מנה עיקרית: גל מקל שוב עושה שטויות.


די סגור שהבחור שב לזרועות קטש-ליובין, וזה לא טוב לו. אני חושד שזה גם לא טוב לג"ג. ואני מחבב את ג"ג כידוע (קריאת ביניים - אני מתגעגע לסטיב מאלוביק ז"ל. נמשיך). נפרט את הטענה הנ"ל:


אשתקד מקל פרח רק כאשר נותר כאופציה יחידה בעמדה, אחרי שניקסון שוחרר לקרית אתא (איפה הוא אגב? אחלה שחקן) גוני נפצע ולקח לו זמן לשוב, ואייזיה 'הברבור' סוואן רק נחת. נתן חצי עונה מופתית ובן לילה הפך לתקווה הישראלית הגדולה ולרכז הראשון של נבחרת ישראל, כולל משחק וחצי לא רעים בכלל באליפות אירופה וקרדיט לא מוגבל מצד מאמננו הלאומי לשעבר.והנה בקיץ, לאחר שהבטיחו לו ממש חזק שהוא בורג מאוד חשוב במכבי ת"א, גם לפני לימונד, שארפ ואלן אנדרסון, סורפרייז! הגיע גם פרקינס שהוא, איך לומר בעדינות - שחקן יותר טוב ממקל, עם כל החיבה שיש לנו לצבר האדמוני.


אבל בכל זאת הוא נשאר. הבטיחו לו. אה, כן, גם היה לו חוזה.


אז מה עכשיו?


עשו לו טובה, הסכימו לשחרר אותו חזרה לזרועות ג"ג שמצידם פזרו הצהרות רמות שהם ממש ישמחו לקלוט חזרה את הבחור, אבל רק אם וכאשר ישוחרר ממכבי, כי הם הרי לא מנהלים מו"מ עם שחקן תחת חוזה.ואני, הילד העירום עם האצבע ההולנדית באף, או מה שלא היתה האגדה ההיא, אצעק כאן: "למה?!!?" למה לו, ולמה להם?


ראשית, הם בשוונג נהדר. יש שם גיבוש, יש שם חלוקת דקות מצוינת, יש אפילו ספיירים על הספסל, ע"ע שחרורו של שוטבין והייבוש המצער כשלעצמו של ליאור שגב הכישרוני והנאה.


פארגו הוא בלי למצמץ ה-MVP של הליגה כרגע עד כדי הורדת פרופיל כלפי חביב הסיפרה בריאן רנדל. סוואן וגוני-שלנו משלימים אותו בצורה מצוינת כמחליפים או כגארדים שניים. דוגי יבזורי בגיבוי של הקפטן הגורדוני משמעותיים מאי פעם.


ולתוך כל זה לזרוק עכשיו את מקל? בחור שבא במוצהר כדי לקבל דקות משמעותיות וגם להוביל ולהנהיג קבוצה? ואת זה הוא אומר, לא אני. פארגו יקבל את זה? למה לו? שפתאום ינחיתו לו על העמדה איזה ילד חביב המערכת? בדיוק על זה הרי מקל ברח ממכבי!גליל גם לא משחקת באירופה, מה שמקטין עוד את פוטנציאל הדקות, ומגביר את הנפיצות. לא נראה לי שמקל ופארגו יהיו שילוב טוב יחד. שניהם אוהבים את הכדור אצלם ביד ולשלוט במשחק. ולהיות רכז שני כשמאחוריך נושף בעורף נסיך העמק? על זאת היתה המהומה? נניח שבדיוק עכשיו גליל מפסידה את שני המשחקי הבאים, לבני השרון ולנתניה, תסריט סביר גם בלי מקל , מה אז? יהיו מבסוטים שם?


ואגב נשיפות, מבין השורות חושדני שג"ג, משמע גל את גוני הפקות, לא בהכרח מסתדרים ברמה האישית. אולי רק נדמה לי, הלוואי.


ומה עם הדקות של יבזורי שסוף סוף פורח לנו? האם כפי שהוצע, לא מוטב היה למקל לצאת מעבר לים, לאיזו אדריאטית, שם יזכה ל70-60- דקות בשבוע פלוס אימוני רצח כמיטב המסורת הבלקנית?או לבני השרון? אפילו לראשון לציון, לתת גב לגיבור בעל הנס? יודעים מה, לנתניה שבחיזוק שכזה יכולה להיות בומבה אמיתית. אם זה עניין של כסף, שב על הספסל של מכבי ותמלא את חשבון הבנק. אם לא, אז יאללה, תתפרעו, אתה והסוכן המוזר שלך.


אני לא מתאפק ומביע מחשבה מכביסטית אמיתית, יסלח לי האל על כך. גליל, בתור מועמדת משמעותית השנה לתואר אחד לפחות, הייתה צריכה להעדיף את מקל במכבי. השחרור שלו פותר לצהובים לא מעט בעיות, ומוריד את הלחץ על גרשון ושות'. מקל ממורמר על הספסל, בטח לאור הקשר האמיץ שיש למשפחתו עם שמעון מזרחי, היה מצב נפיץ באימפריה הצהובה. אבל כאמור, זו מחשבה מכביסטית אמיתית. לא יפה.


בקיצור, אני נגד. אבל זה אני, ואת הכובע של עצמי אשמח לבלוע הפעם, עמוק, עד האפנדיציט. אני רק צריך כובע עכשיו.


מה נבקש מפיית האופטימיות?


מקל ופארגו הופכים לצמד חמד. סוואן ממשיך לעלות לתת כמה שלשות שמאליות מסוף ג'נין-הכרך. גוני-שלנו מכניס אקשן מהספסל על תקן שארפ קיבוצניק מופרע , דוגי מקבל 25 דקות למשחק (סורי, אבישי) ועונה ב-12 נקודות נאות אך גם בכמה הליכות לקו, וכדיר ממשיך להיות הדבר הבא של הגבוהים הישראלים.ותואר קטן. או שניים, למה לא.


וכמובן - היידה גוני!אינפנטיל- באדום, אם כבר


נכון לשלשום, ישנם בערוץ הספורט שני פרשנים אדמוניים. גילי מוסינזון וארז אדלשטיין. על שניהם נכתב כבר ממש כאן בכדורסלע-האתר, אך נוסיף ונכביר כי זה אחלה בחלה, ואם נוסיף גם את שמעון אמסלם ואלי ישראלי, אדומים בנשמה שעדיין מרביצים תורת אמת ב"צעד וחצי", אנחנו מקבלים כאן סרייה רצינית ביותר של אסים אדומים.


(הקשבתם לאחרונה לצעד וחצי? יאאא אולוהייים איזה כיף).


אי לכך ובהתאם לזאת, אני מציע לקריאה ראשונה את חוק הספרה ד 2', תת סעיף קטן ב', ממש מתחת לחוק השפם.


"פרשן, שדרן או עפר שלח, יחויבו לצבוע שיערם אדום כהה עד בורדו, ובהעדר שיער לצביעה יחזיקו על ברכיהם במהלך השידור כולו חתול ג'ינג'י שבעה ק"ג משקלו לפחות, לא כולל אשכים, העונה לשם סטאלין". או לנין, שיהיה.כפיים לבורא עולם, שנתן לנו צבעים לרוב.

 
 
קארן קארפנטר
 
 
וולטר ברי
 
 
Powered By Art-Up