שיבק (זה אתה?) - קבל
רן בורוכוב-לאומיוב מארגן למאמן הלאומי הבא את סגל נבחרת ישראל. בנוסף, הוא מצפה לזרוק אפרסק הגון על לברון או כרמלו-דוריס בביקורם הצפוי בנוקיה-ההיכל.
17/12/2009    
 

מי לא הדליק נרות אמש? פויה, שב בפינה, עוכר ישראל. אנטיוכוס.


אחרי שראינו בכל מקום כל את כל זרי הליגה לועסים סופגניה ושרים נר לי דקיק, אפשר לדבר קצת על כדורסל.


לי, אגב, הקוטר השכונתי, ממש כבר נמאס מהקטע הזה של להסתלבט על הזרים שלא יודעים עברית, כמו גם ללמד את מקהלת פרחי מומבאסה/לימה/בנגקוק לשיר את "גולני שלי". הפעם האחרונה שצחקתי מהעייסק היה כשאי אז דריק גרווין האדיר עשה סיבוב בגבת וצעק "שלום סוס!".קטנות חיוניות:


גליל משחררים גם את ליאור שגב. שמח על חוסר החמדנות, וחושבני שגם אליהו ג'וניור יכול וראוי לקבל דקות בקבוצה פחות עמוסה.


שמח מאוד אנוכי על הפיכתו של דגן יבזורי לתותח מהותי בליגתנו. מזמן אמרתי, בכל זאת קיבוצניק. עוד נשוב אליו.


את שון ג'יימס צריך דחוף לאזרח, דחוף.לירושלים יש יותר מדי זרים שאף אחד לא מבדיל ביניהם , חוץ מפו הגמד וסימונס חביב הספרה. גם גודס לא, למרות שאני בטוח שהוא יודע בדיוק כמה זה פינקני בגימטרייה.


דבון ג'פרסון כבר נראה ממש משועמם בליגה הזאת. וברגע שאשכנזי החליט שהוא וקוז'י משחקים יחד בעמדות 4-5, גמרנו עם הסיפור של גבוה נוסף שחסר (ג'רמי טיילר בלה בלה בלה). שני אלה מספיקים מול כל קבוצה בליגה הזאת, כולל כולן.מי שההופעה של רביב פיטשון מחולון הפתיעה אותו, שילך למספרים שלו שנתיים אחורה לליגת הנוער, רמז דק.


בכסף ששמו על הפולני, אפשר היה להשאיר את ליאור אליהו לשתי עונות. טוב ליהודים, טוב לאליהואים, טוב לקהל.


עכשיו לגדולות:


יש כבר מאמן לנבחרת ישראל? למה לא? לפני חודש כמעט החתמתם את צביקה שרף לחוזה כולל על כל הנבחרות, כולל נבחרת המעודדות של יקנעם-מגידו. אז שרף הלך לו לרוסיה ולא צריך יותר מאמן? היידה, מנו כבר את שיבק ונגמור עם זה.ומה אז? או.


הגיע הזמן לעשות קצת סדר, להיפרד מוותיקים, לתת צ'אנס לצעירים שכבר לא ממש צעירים, לחדש ולרענן.


קוז'יקרו, עמית תמיר, בורשטיין - תודה היה נחמד, באמת, מכל הלב, אוהבים אתכם, אבל מספיק.


בכלל, אני לא רואה שום סיבה, כמעט, שיהיה בסגל שחקן מעל גיל 30.


אז מי כן? בבקשה.


כספי זה אלמנטארי, לא? ליאור אליהו גם, למרות המסע המפרך שהוא עובר השנה, ואולי בטעות גם ישתפר בהגנה. מחליפים לשני אלה, פניני ואלישי כדיר, ששוב, כמו בכל שנה בעצם בשנים האחרונות, ממשיכים להשתפר.על תפקיד שורט-נושך-בועט, או בקיצור היורש של עידו קיר בטון - אורי קוקיה, שכבר בן 28 וחצי ובא יומו לקבל צ'אנס.


רות'בארט ייתן עונה סבירה בנתניה? שיבוא גם. לא? אז לא.


גארדים - די פשוט. לימונד, הלפרין, נעימי ומקל .עוד אחד? אוחיון, אם יואיל להתאקלם בקור הירושלמי ו/או דוגי יבזורי.


בין קלעי הליגה הבחור הוא גם השומר הכי טוב, וגם לטעמי הקלע הכי משובח, שזוכה השנה ליופי של דקות. ילמד גם לקחת קצת כדור לסל - בכלל יהיה טוב.


אבל בכל מקרה, היות שהרכז של הנבחרת הזאת יהיה חודר באופיו, צריך להקיף אותו במקסימום קלעים, וזאת פתאום מאי שם יש לנו. הלפרין, פניני, מקל, יבזורי. שלא לדבר על כספי, שאחרי רבע עונה תופר ב-NBA 50% לשלוש.מי ישלים שם בסוף? ובכן בהנחה ששון ג'יימס או בריאן רנדל לא רצים בקרוב למוהל המקומי, צריך להמר. או שאנחנו סוחבים את יניב גרין, למרות הגב והכל לעוד סיבוב, להרביץ קצת בינה בצעירים ומכות בערלים, או שמהמרים על יוני ניר, ירמישין או אחד החבובים האחרים.


אבל לדעתי, הרכב שכולל את כספי-אליהו-כדיר - מספיק למשחק של ראן אנד בלאגן. לא יעזור - אנחנו עוד לא רואים באופק את השאק העברי ולמעשה גם לא את הגרין הבא. אולי כבר עדיף להביא עוד גארד שיחרוך את המגרש, דורי אסף למשל.


אז יאללה, לרוץ!!!


ומשהו בעניין הלפרין. הבחור משחק, ומשחק טוב, שם ביוון. זאת בקבוצה שכוללת סגל של שישים שחקנים. שחקן אירופי טוב, נקודה, סימן קריאה. לא מנהיג, לא קלאץ' גדול, אבל שחקן טוב התקפה ואף הגנה.אז לכל מי שמתלונן השנה על מיעוט הדקות של הישראלים במכבי ת"א באירופה - שיעשה פישפוש עז בזיכרונו. אם הוא שרק בוז או סתם זרק רפש מילולי על הלפרין בקדנציה (השנייה) שלו בצהוב - שלא ילין, ידו במעל באופן אישי.


הקהל הבריח אותו, אז שיסתפק עכשיו בבלות'נטל. הלפרין סחב את הקו האחורי של הקבוצה ליד ביינום, קאמינגס ושאר הפרחים שעברו כאן בשנים האחרונות, מי זוכר את כולם בכלל. וזה הכל!!!

אז היידה, מאמן ולעבודה.

חג שמח.


האינפנטיל חולם בספרדית


גונבה לאוזני השמועה, כי עוד הקיץ תתקיים ממש כאן מעבר לצידון אליפות עולם בכדורסל.


אז אולי כדאי כבר לסגור על כמה משחקי אימון עם אורחות כמו ספרד, ארגנטינה או אפילו טם טם - ארה"ב? ממש כאן בנוקיה-ההיכל, המרוחק בקושי חצי שעת טיסה מהטורקים המנוולים?


לא מגיע לנו קצת שמח כאן? דוויין ווייד וקובי? לזרוק איזה אפרסק הגון על לברון וכרמלו "דוריס" אנתוני? שהאוורד יחטוף גג מאוחיון וסטירה מפניני? לראות את נבארו, רודי וגאסול מול כספי, כדיר ואליהו?אז תודה (לי, על הרעיון).


כפיים לבורא עולם שעשה נסים לאבותינו, אבל גם לנו לא יזיקו כמה.

 
 
קרלו אנזה
 
 
טימי באוורס
 
 
Powered By Art-Up