לייזי, זוארץ, מנבר, חולדאי. ולא רק הם
רן בורוכוב-שפוז'ניקוב מעלה רשימת מועמדים לתפקיד יו"ר הוועדה המקצועית של איגוד הכדורסל, ואז פוסל לטובת המועמד המתאים ביותר בעיניו: דייויד בלאט.
22/12/2009    
 

"אם הוא יכול אז גם אתה יכול. חכמה גדולה בסך-הכל".


כה סופר והושר במחזמר "אלוף בצלות ואלוף שום" שנכתב על ידי לא פחות מאשר ח.נ ביאליק ואויר על ידי נחום גוטמן.


מסתבר, חברים, שלייזי גורדון בקיא מאוד ביצירתו של ביאליק. הוא רוצה להיות יו"ר הוועדה המקצועית של האיגוד, הוא רוצה.


נזכרתי בעוד סיפור ילדות של דבורה עומר על "צוצון נשאר ברצון".כל-כך חמוד הלייזי הזה, אין מילים.


למי שזכרונו הועם, הבחור גם היה שחקן כדורסל לא רע בכלל פעם. פרץ לתודעה ברעש וצלצולים אופייניים כרכז הרביעי של מכבי ת"א, אבל אחר-כך נתן עונות לא רעות בכלל באילת ואפילו בגליל. לגבי השפיות שהותיר בסביבותיו, זה כבר עניין אחר.


כפרשן, זכורה לי יותר מכל היציאה שלו באחד ממשחקי גביע אירופה של מכבי ת"א, כאשר משום מה נלקח לשבת באולפן בעת ההיא, וטען כי הוא יכול לשפר לדריק שארפ את הקליעה.אין מילים.


אבל אם הוא רוצה, אז יש לי עוד כמה!!!


מיכל זוארץ! בושה אף פעם לא היתה מעצור לגביה, ואין ספק שבשנים האחרונות, הודות לקשרים מסוימים במקומות נכונים, צברה לא מעט שעות פרקט והדריכה אי אלו בני ישראל בקליעה לסל. אז זה הזמן לשדרוג. ואם כבר – אז ישר לצמרת.רון חולדאי. בעוד שנה ורבע הפועל אוסישקין תשוב לליגת העל וישוב לנו גם הדרבי. רק בשביל קבלת הפנים שיקבל מאוהדי הפועל, מעניין יהיה לראות את חולדאי בתפקיד. יכולות מקצועיות? הוא היה טייס, לא? מספיק מבחינתי.


נחום מנבר. איש נחמד מאוד ששם המון כסף בכדורסל הישראלי, סידר וואחד פנסיות לעדי גורדון, תומר שטיינהאור ושלטון ג'ונס, רק שקצת היה עסוק באותו זמן למכור גם נשק לאיראנים וכאלה. אבל מצד שני, יש לו המון זמן פנוי.


מיסטר X, הגאון שחשב לעצמו: "נו, נשים מיליון דולר ונחזיר את נייט האפמן מה-NBA, מה כבר יכול לקרות? נדב ייעלב קצת? לא נורא. אומרים גם שהם חברים ממש טובים של המקדונלדים". אז תודה לך מיסטר X, מי שלא תהיה. ושששש, האויב האדום מאזין.שלמה (ביפ) שרף / רון קופמן. קצת אנרגיה במגרשים, לא ככה?


רם וייץ. אחרי חצי מיליארד משחקים ששידר, אולי עכשיו יידע מה זה השעון המצחיק הזה שכתוב עליו 24 שם, מה ההבדל בין עבירת תוקף לצעדים, ולמה כשהשופט עושה T עם הידיים לפעמים המאמנים ממש לא אוהבים את זה.


אנדודי איבי. תנו לו מונית יומית ללוד ותהיה אחלה ועדה מקצועית. הם ישבו שם יום ולילה, עד שייצא עשן.


אבל ברם אולם, אחרי ששקלתי בחיוב את כל המועמדים הנ"ל, אך עניתי לכולם בשלילה,


החלטתי על האיש המתאים. ולייזי, צר לי, זה לא אתה.


טם טם טם!


פנאיוטיס ינאקיס, החד, האחד והיחיד, היווני האינדיאני הראשון.לא ככה? המטרה היא לסגור את הענף, לא?


וברצינות תהומית רגע: ליד שיבק המסתמן, תביאו מישהו רציני ומקצועי, אחד שלא מכניס דברים לאף, לא מחליף את צבע הכדור לצהוב, ולא בא מרשות המסים. אם תהיה לו תעודת מאמן בכדורסל, זה כבר יהיה ממש צ'ופר.


לדעתי, האיש הכי מתאים לתפקיד הוא דייויד בלאט, מקצוען חסר תקנה, שיודע גם לעשות סדר כשצריך, ואפילו די פנוי כרגע. חושבני שגם חלום ה-NBA שלו קצת נגוז לאחרונה. רק מה, אם זכור לי, הוא ושיבק לא מדברים מאז ג. סלע וג. שלף היו עוללים בגליל.בהנחה שצלחת חומוס לא תגשר על הפערים, גדי קידר מספרים עשה וואחד עבודה בהולנד, מולי קצורין אולי כבר חושק לשוב לארץ הקודש, ולפרויק'ה בירנבוים גם אוטוטו נגמרת הסיגריה על הקווים. זאת בהנחה ששום איש מקצוע איכותי שאינו יליד המקום לא יצליח לשרוד את הברדקיאדה הישראלית, מה גם שמסינה ואוברדוביץ' לא מחכים לטלפון בדיוק.


אבל עזבו, ישראלים מספיק טובים לתפקיד, שכה אחיה. הדור הזה, היותר מבוגר, ראה מספיק צרות, וזוכר מצד שני כמה ימים יפים של כדורסל ממש כאן בארץ הזבת חצץ.


אח, לייזי, איזה חמוד.


כפיים לבורא עולם, שהמציא את הפסנתר למען יוכל לייזי לעשות עוד כמה דברים.

 
 
רוי אורביסון
 
 
פטאר וילפאן
 
 
Powered By Art-Up