שברתם לנו את הזובון, שברתם
רן בורוכוב-סוקולוב-שטינקרוב באייטמון שנע בין כעס, לזעף, לייאוש ולעצבות. ויש לו גם הצעה או שתיים לשיפור המצב. קבלו אותו.
13/1/2010    
 

תראו, קצת קשה בימים אלה לכתוב על הכדורסל. ימים טרופים ומטורפים, אין כלל בכלל ספק.


אה, לא, לא אכפת לי מפרשת סמי בכר. או מוני פנאן ז"ל, או הבנק היווני, הרוסי או הפרסי של פיני גרשון. אותי מעניין שאין כאן כדורסל.


זאת אומרת, לא שאני בעד העלמות מס של מיליוני שקלים (שופט כדורסל? מאות אלפי דולרים? אני לא במקצוע הנכון) או הלוואות בשוק האפור.



אבל לשם שינוי באופן חד פעמי אני מסכים עם שרת הספורט הגב' לימור לבנת שבדרך כלל מתעקשת לחשוב בדיוק הפוך, אבל לגמרי, ממני.


ועדת חקירה זה חרטא, קשקוש בלבוש, שטויות במיץ, מה שתרצו. בעיקר, אגב, בזבוז כסף. ועדות חקירה עולות כסף למי שלא יודע.


הבעיה האמיתית היא שאין כאן כדורסל.


אתם רוצים ועדת חקירה? בבקשה, זמנו נא למשרדי כדורסלע-התאגיד את מי שתכנן את לוח המשחקים השנתי של מה שמכונה הכדורסל הישראלי, ברמת הקבוצות, אירופה, נבחרת, וכו וכו'. נעמוד מולם, צוות חוקרים מיומן, משמע איש הזאב בליל ירח מלא, הנשיא לאחר שבוע של תומרינגו מלהטט בלשכה, נסיכה ב' עצבנית ואנוכי, סוקולוב הקטן.


ואז נשאל ככה: מה מעניינות אותי כל השטויות שלכם, אם בשלושה חודשים וחצי שיחקו כאן בקושי 9 משחקי ליגה? הא? הא? הא?


עומרי כספי, אי שם רחוק, שיחק יותר משחקים, בזמן שנערכה כאן הפגרה הלא נגמרת, חודש ימים אורכה. גם ליאור אליהו, לא שיחק אצל איבנוביץ' בערך אותו מספר.



אתם עושים צחוק? איך יהיה לציבור איזשהו עניין בליגה, אם אין ליגה?


מי צריך כזאת פגרה ארוכה? מי צריך שבועיים בין סיבובי הגביע? למה נבחרת ישראל לא משנה באיזה סגל, לא מתאמנת כמו מטורפים בפגרה, כולל משחקי ראווה בצפון, דרום, מזרח ומערב?


מכבי ת"א וירושלים משחקות (משחקות - מסריחות את הפרקט) באירופה? אז שישלימו את החומר בזמנן החופשי, כפי שנאמר לי לשווא במהלך בית הספר היסודי. אז לא בכל שבוע הליגה תשוחק פעמיים בשבוע. אבל ארבע פעמים בחודש אפשר?


אם קבוצות בתקציבים של שתי הנ"ל לא מסוגלות להתמודד עם הסגל של ר"ג ועפולה בגלל עייפות, אז דבר ראשון כדאי שיחליפו את מאמן הכושר שלהן.



אין שופטים? תגדלו. איך? תשיגו כסף. מאיפה? מהמדינה, מה זאת אומרת מאיפה?


במקום חוקי המס ההזויים שמפלים לטובה שחקנים זרים על פני ישראלים, תעבירו כמה אחוזים בודדים ועלובים מהמס הזה לטובת קרן שיפוט. זה אינטרס של המדינה שלא תהיה חלילה שום הטיה במשחקי ספורט, מה גם שישנם הימורים חוקיים על אותם משחקים. אז שהמדינה תדאג גם למימון של חלק מתהליך השבחת השופטים, שכפי שנאמר השבוע לא פעם, חסרונם של חלקם לא ממש יורגש, עם או בלי העלמות מס.


סתם לדוגמא, אם פו ג'טר עולה לירושלים 100 אלף דולר - סתם זרקתי, אין לי באמת מושג - לפי הידוע לי המדינה מקבלת עליו רק 25 אלף דולר של מס. אז ייגבו עוד חמשת אלפים דולר, ויעבירו אותם ישירות לקרן השופטים. יפה? יפה.



אני בכלל הייתי מעלה את המס, וזורק מכאן את רוב השחקנים הזרים המעפנים שיש פה, אבל לא זה הנושא עכשיו.


או שכן.


הציבור הרחב בארץ מכיר/שמע על אישי הכדורסל הבאים: פיני גרשון, עומרי כספי, צביקה שרף, עודד קטש, גיא גודס. להוציא את כספי, את רובם הוא מכיר מהסיבוב הקודם שלהם כאן. את שרף בגלל הרעש, את גודס וקטש מימי המשחק ואת גרשון כי עושה ממש הרבה רעש.



ילדים שיודעים בעל-פה את ההרכב של ברצלונה, ואל תשאלו באיזה ענף, לא יודעים ולא אכפת להם מי זה יובל נעימי.


אין שום מודעות לענף, וכמו שכבר כתבתי לא פעם, מה שראשי הענף לא מבינים זה שהתחרות היא לא מול ענף הביפ, אלא מלמטה, מול הכדוריד והכדורעף.


וזה מדכא, כי כשיש אקשן הקהל בא. קחו את הקסטות של משחקי הפיינל פור והגביע ביד אליהו בשנים האחרונות, גם שנכחו שם חולון, חיפה, ג"ג, לא רק שתי הגדולות.


אז הנה עוד הצעה מבית סוקולוב:


מר ניר אלון, מפקד ארגון השחקנים.


זה הזמן שלך לעשות כמה דברים. תכריז על צו 8 של הכדורסל הישראלי. כנס את החבר'ה, ושיתחילו ליחצן את עצמם. ברגליים ופייס טו פייס. שילכו להביא ילדים למשחקים, שיחלקו מנויים, שיבואו לבתי ספר ומתנ"סים, שישפטו בימי ספורט, שיפגינו נוכחות. ילד שישחק 10 דקות של 1 על 1 מול טפירו, יהיה אוהד ל-20 שנה לפחות.



לא רק היום-מחר, אלא כפרויקט קבוע בשנה לפחות הקרובה. גייס את הסלבים הוותיקים, שיפגינו נוכחות - הנפלד, דניאל, ג'מצ'י, ברקוביץ', חזן, שטיינהאור וכו'. אם תביא את עדי גורדון ושפר, למה לא, נשמח ונברך.


אלה הדור שעוד הכירו בכל בית, כולל כל בני הבית. משחקי ראווה, סמינרים, קטטות המוניות, לא חשוב מה.


רק לדוגמא והמחשה, המשחק בו קטש חזר לשחק באליצור חולון, זכה ליותר כותרות מאשר המשחק של ג"ג ביום למחרת. אגב, מישהו בגליל נתן אז בעיטה למר קטש על שהתכונן למשחק החשוב על-ידי יצירת כאבי ברכיים למאמן הקבוצה, יענו הוא עצמו?


בקיצור, עד כאן סיכומי התביעה.


שברתם לנו את הזובון, שברתם.


נ.ב. שליאור אליהו יעוף משם כבר. עד כה זה הרי התסריט הכי צפוי בס'טוריה. עדיף כבר לשחק בחינם בבני השרון. האיש משחק עונה כן, עונה לא. מספיק כבר עם זה.



האינפנטיל מעיד ומודה:


אני, בורוכוב-סוקולוב-שטינקרוב מצהיר בזאת (לכאורה, כמובן ,לכאורה): שאני מוכן לקחת על עצמי את כל חוליי ותולעי הכדורסל הישראלי. אני העלמתי מס, אני הפקדתי כספים, לי ורק לי יש קשרים לבנק היווני ואני זה שנתן ארבעים אחוז ריבית לחודש. ובעיקר- אני מוכן להעיד ולהלשין כעד מדינה כנגד אימא שלי, אימא שלך ואימא שלו בכל דבר ועניין וגם על ינאקיס. הוא תמיד אשם.



רק דבר אחד אני רוצה, או בעצם שניים. אחוזים.


כפיים לבורא עולם, שנתן לנו את הרעם ואת הברק נתניה.

 
 
קטשפר
 
 
ארתוראס קרנישובאס
 
 
Powered By Art-Up