באמשכ'ם, שיהיה משהו פלילי תבואו
רן בורוכוב מעלה נשכחות עם סימס וזלוטיקמן, מדבר על פארקר וכספי ודוראנט ורודי ומאנו ומקנח בקטנה ל"נדמה לי". זאת ועוד באייטמונו השוצף.
25/1/2010    
 

קטנות חיוניות:


ווילי סימס קיבל יותר קלוז-אפים במשחק מול מכבי ת"א מאשר בכל הקריירה (האדירה) שלו.מזכיר את ימי צ'רלס בארטון הנשכחים, בהם כל במאי שוטה באירופה סבר כי הוא-הוא המאמן של מכבי ת"א ולא מאמננו הגולה הסלוניקאי.


לא כ'פת לי, אני כאמור מאוד מחבב את הווילי (גסויות? על הבוקר?) וכמו שהוא נראה, הוא באמת יכול לתת לנתניה את 6 דקות המנוחה בעמדת המחליף של שמוליק ברנר.הגליל חזרה לאיזון אחרי בואו של המקל? היה צורך בכיוון פרונט לתיאום בינו לבין פארגו. מה שעלה להם בהפסד-שניים, כולל אחד חשוב בגביע, אבל נראה שיש שיפור. לא שעפולה כרגע היא מדד למשהו, אבל היידה, אנחנו בעד.


האם יהיה משחק בו שלח לא יציין את האלמנט על שם חיים זלוטיקמן? גם קצת זלזול בחיימון, שכל מה ששלח מותיר ממורשתו זה סחיטה מפוקפקת של עבירת תוקף. בכל זאת, זלוטיקמן. לא קדמיאל שפרינגר האיש ברוך-השם. והאם רסקין ייפטר מתישהו מה"לא מאמין לך! לא מ-א-מ-י-ן לך!"?פרויקה בניצחון רביעי רצוף. בן שימול וטפירו שוב עם שמונה אסיסטים כל אחד. לדעתי רגע המפנה בעונה היתה צליבה קשה שעברו השניים כאן ממש בכדורסלע-האתר באייטמון נשיאותי קוצף-שוצף, ממש לפני שרשרת ניצחונות זאת. ייתכן וזה קשור גם ללוח המשחקים שזימן ברצף את נהריה, ר"ג עפולה ואשקלון, אבל לא ניתן לזוטות כאלה לקחת קרדיט על מעשי כשף מבית כדורסלע-האתר. כוח רב יש לנו כאן ממש, לא נכחיש כלל וכלל.


הוא עוד בסוף ישתחל לפיינל פור, הפרויק'ה, אל תתפלאו בכלל. 36% סיכויים אני נותן לו, מה שלפני שבועיים בקושי נראה כמו חלום פסיכוטי.


אתם חושבים שכספי הפסיד אי פעם בקריירה שלו כל-כך הרבה משחקים ברצף? אולי באימונים בגיל 17 באחד על אחד מול אנתוני פארקר. אולי.


פלא שהוא עצבני? מצד שני, הוא כבר הרביץ 500 נקודות ב-NBA . אוטוטו עובר את מה שהרביץ בארץ בחמש שנים. ככה זה שמשחקים שלוש פעמים בשבוע, ולא 11 משחקים בארבעה חודשים.


ושיתרגל להפסדים. סקרמנטו יישארו ככל הנראה במערב. מה שאומר לפחות 30 הפסדים בעונה כל שנה, וזה ממש אופטימי, כולל כמה טריידים ממש יפים, כולל בעיטה בתחת לכל הפרינצסות שם, כולל חזרה למגרש של ראש העיר.


אגב אנתוני פארקר, כמה קליעות קלאץ' הגונות היו על הראש שלו לאחרונה. לא נעים, אבל מצד שני מראה על מי באמת המאמן שם סומך שלפחות ישתדל להפריע ליריב לזרוק.לא יעזור, הם פשוט לא מוכנים לעשות שם פאול בשניות האחרונות הדבילים של ה-NBA. דבילים, מה נאמר. שיחטפו שלשות על הבאזר, בכיף.


שונא את לברון. לא יעזור כלום. השבוע דפק אמנם ווחאד גג לקווין דוראנט (כשבא לעזור לפארקר, כמובן) אבל במהלך לפני זה, העדיף לתת את הכדור למישהו אחר לשלשה. אז השלשה הלכה פנימה, אבל ג'יימס פשוט לא יודע מתי הזמן למסור ומתי הזמן להגיד לכל 9 החבר'ס במגרש, לא כולל שופטים, "נא לזוז אני הולך לשבור את הטבעת". בניגוד, אגב, לקובי.


דוראנט זה הוא שחקן, חבל על הזמן. והוא רק משתפר, עוד בדרך למעלה. יהיה אחד מהגדולים-גדולים (תיאוריית הנאחס על שם סר ש. גורסת, כי הרגע נגזר דינה של הרצועה הצולבת של הבחור).רברס רגע לסקרמנטו – אני ממש אשמח לראות שם ליד אוונס וכספי את החבר רודי פרננדס. קצת הועם זוהרו של התותח בפורטלנד, בלי לדבר על פציעות ושאר ירקות. אוונס על מספר 2, כספי ב-3, ורודי בשתיהן, יהיה יופי טופי.


בכלל, להבדיל טפו חמסה חמסה, מזכיר לי הסיפור של פרננדס תותח - מה תותח, פצצת אטום אירופית אחרת - אחד דראז'ן פטרוביץ'. גם הוא קצת יובש שם בפורטלנד-הכרך בזמנו מאחורי שני בריונים מקומיים, עד ששוחרר לחופשי בניו ג'רזי ואז הראה להם מאיפה הקרואטים משתינים.


גם רודי, כמו פטרוביץ', כבר הוכיח שהוא לא פחות טוב מכל אחד, לא רק באירופה אלא גם בנבחרת מול הסוללה הכי כבדה של האמריקאים. צריך להזכיר את הדאנק ההוא על דווייט הווארד הסופרמן?בוא כפרה לסקרמנטו, יהיה לך טוב . גם מדברים שם הרבה ספרדית בסביבה אז בכלל יהיה לך כיף. הרי נאמר "מהי השפה השנייה בקליפורניה? אנגלית". בדיחה שלא מעודכנת אגב, כי מסתבר שיש לא מעט חלקים בעיר המלאכים שמכונים איראנג'לס , יען כי מאוכלסים ביוצאי פרס, הודו ושאר אזייאתים שהאמריקאים לא טורחים להבדיל ביניהם .


שנוסיף עוד קיסם קטן לפארסה הקרויה NBA ב-82 המשחקים שלפני הפלייאוף? אייברסון בחמישיית המזרח באולסטאר. גיים סט מאצ'.


לסיום , יען כי מהדורות הקטנות חיוניות שלי כבר לא הותירה מקום לגדולות, נאמר כך: איך אפשר כי כל מהדורות החדשות דיווחו בעוצמה רבה על מציאת המחברת הסודית של מוני פנאן ז"ל , ואף אחד לא טרח לבדוק האם המספרים האלה ממש מזכירים את סכומי המשכורות של השחקנים? רק אחרי 24 שעות בערך, עלו על העניין אבל עד אז...


אפילו שלח את לביא, אנשים די עיתונאיים בדרך כלל, דרשו בלהט ולהם ועדת חקירה.


נו באמת.


וסתם שאלת תם, של סוקולוב-בורוכוב-אהבלוב: אם היום מאיר טפירו פותח סושיה בבעלות עם יניב גרין, יש בכך פסול? מה יקרה כשטפירו ייכנס לסל וגרין יבוא עליו לחוסמו נפש? אולי ייסוג למען לא יפגע במגלגל האצות החביב עליו?בקיצר, עד שאין לכם משהו ממש מעניין, שלא לומר פלילי, עזבו אותי באמשכ'ם.


רגע! נזכרתי בעוד משהו: (באמת נזכרתי, האייטמון כבר היה אצל הנשיא ביד):


את המהלך הזה של ג'ינובילי, אני יכול לראות כל יום, שש פעמים ביום. אחד המדהימים שראיתי, פשוט לא יתואר. עד כה האיש אחראי על שני המהלכים הכי מדהימים בעונה ולא רק בעונה הזאת - זה הנ"ל והקטע ההוא עם העטלף. אז לכו תתחילו עם סן אנטוניו בפלייאוף.חשבוניית האינפנטיל הקורסת:


נכון שאביב "נדמה לי" הביא את זה על עצמו עם החמש עצרת שלו וחגיגת ההתייחסויות של נתינים מלומדים בכדורסלע עד עצם היום הזה. שלא יתעסק בדברים שהוא לא מבין בהם רק בכדי להראות שהוא עיתונאי ממש משכיל וחכם. הוא כזה גם בלי המתמטיקה.


אפילו אני, שהקשר העיקרי שלי לתחום הוא זכירת מספר הגופייה של היונה, הבנתי שהוא מדבר שטויות. אבל מאז, כאמור, טייפון קומבינטוריקה שוטף את כדורסלע-האתר. מדי מהדורת ש"ת אנו מקבלים עוד מהלומה לפנים בצורת איזה 12! חלקי 5! כפול 7 בעצירות, לא כולל מאמנים, קמעות וחילופי מקום במגרש.אז אנא, כפי שכתבתי כבר ממש כאן למעלה היכן שהוא, וכפי שנאמר לא פעם על דורון שפר הצדיק החביב תכול העין שבא והלך והלך ובא - עזבו אותנו באמשכ'ם.


היידה כפיים לבורא עולם, שאם ירצה גם שלג ירד כאן, עוד בימינו אנו.

 
 
מייקל קנדי
 
 
ג'ו דאוסן
 
 
Powered By Art-Up