דראפט הצטמצמות שכזה
החבר'ה פוריים השבוע. אחרי שסר ש. הרמלין נתן עצות לקומישינר, מגיע גם רן בורוכוב-נאורוב ומציג תוכנית התייעלות ב-NBA ולא רק שם.
9/2/2010    
 

שני אחוז רייטינג היו למשחק של מכבי ת"א נגד נהריה, בערוץ 10! ערוץ שידור מרכזי עאלק. תראו, זה לא שאני לא מעדיף לראות את אנה ארונוב, אבל רבאק, שני אחוז? למשחקים של כספי בארבע בבוקר יש יותר רייטינג מזה. אולי זה קשור גם לעובדה שמאז החלו שידורי המשחקים בערוץ 10, זה היה הרביעי ברציפות בו שודרה מכבי ת"א , והפעם לא נגד ירושלים אלא נגד נהריה השמעטה (סליחה), אבל שני אחוז?

קפיצה מעבר לים הגדול - נו (היה אומר שלמה ניצן) נכון היורוליג פתאום מעניינת אחרי שחתכנו ל-16 קבוצות? נכון היורוקאפ של ירושלים נותן אחלה משחקים פתאום?

ואולי נרביץ עוד קפיצה מעבר לים, ים יותר גדול, עד ל-NBA ואלפי המשחקים שלה בטרום עונה שלפני הפלייאוף. משעמם רצח כבר אמרנו אי אלו פעם, לא ככה? אז מה 'כפת לכם שבורוכוב פינת סוקולוב ייתן איזו הצעה קטנה משלו?

נתחיל כאן, בטח שכאן. מספיק עם 12 קבוצות. גם 14 קבוצות בליגה השנייה זה מופרע, אבל נעזוב זה עכשיו. אין מספיק ישראלים בארץ ל-12 קבוצות לליגה תחרותית, והיות שאני גם בעד להוריד את מספר הזרים אז אדרבא ואדרבא.

מה עושים?

כריס ווטסון, חן זיגדון, איציק אוחנון, אור ברנר, אור איתן, ליאור שגב, ברק פלג (אם יחפוץ הנער, לי יש תוכניות אחרות עבורו) ירמישין, גור אריה, עודד שעשוע.

וגם - אלכס צ'וברוביץ', סקוורר, יותם שירן, יאן מרטין.

וגם – מתן נאור.

את פלג אני רוצה לראות בקרוב בתור יו"ר ארגון השחקנים, לפחות.

קחו את רשימה המכובדת הנ"ל, ופזרו אותם ב-10 הקבוצות שיוותרו בליגת העל. למעשה, פזרו אותם רק ב שש או שבע, כי למכבי ת"א , גליל, ואולי גם חיפה וירושלים, יש מספיק ישראלים טובים.

מאיפה הבאתי אותם? את הקבוצה הראשונה מנהריה ור"ג, כרגע האחרונות בליגה, ואת השנייה (בחרתי אקראית, יש עוד הרבה) מהליגה השנייה. ומתן נאור מתענוגותיו האקסטרה דה לקס אשר בליגה השלישית.

כל קבוצה תרוויח עוד שניים וחצי שחקנים, שגם אם לא יהיו שחקני חמישה יהיו אחלה שחקני ספסל. למשל, רק תוסיפו לנתניה את עודד שעשוע כמחליף לשמוליק ברנר שנופל כבר מהרגליים, ואת צ'וברוביץ' כמחליף נוסף לגבוהים. יפה?

נמשיך עם הפטנט מעבר לים. העפתי מה-NBA את שש הקבוצות עם המאזן העלוב ביותר ברגע זה. להלן וושינגטון, דטרויט, מינסוטה, סקרמנטו, גולדן סטייט וכמובן הנטס. הקליפרס נותרו בחוץ, וגם סן אנטוניו, ואני מתנצל מראש בפני סר ש. המכובד.

מה קיבלנו ? שימו לב לרשימה הבאה:

האריס, לופז, קורטני לי, רוברטס.

(יי לאנג)

ג'פרסון, קווין לאב, ג'וני פלין, קורי ברואר.

(פבלוביץ')

אליס, מגטי, קארי, אנתוני רנדולף, ביידרינש.

(טוריאף)

מרטין, אוונס, כספי, תומפסון, גרין , נוצ'יוני.

(אודריך, רודריגז)

ג'יימיסון, באטלר, מייק מילר, רנדי פוי(ה), ברנדון הייוורד.

(ארינאס)

המילטון, סטאקי, בן גורדון, וילאנובה, פרינס , מקסיל.

(ג'רבקו, ביינום)

יש כאן 30 שחקנים. בחרתי את המובילים פלוס מינוס בכל קבוצה ועוד כמה בסוגריים. נשארנו עם ליגה של 24 קבוצות.

בין 10 החלשות, נחלק שלושה לכל קבוצה. דראפט הצטמצמות שכזה.

למשל אינדיאנה, שתישאר הכי חלשה במזרח אם מעיפים את וושינגטון, דטרויט והנטס.

נוסיף לגריינג'ר ושות' קלעי הגון כמו קארי, סנטר נאה כמו לופז ובריון כללי כמו ג'ייסון מקסיל. פתאום יש קבוצה. שלא לדבר על אנטואן ג'יימיסון או טיישון פרינס שיכולים לבד להפוך קבוצה בינונית למעצמה.

תשאלו מי אלה שבסוגריים ?אלה עפים לאירופה. פאבלוביץ', טוריאף, רודריגס או אודריך, הם כוכבים בכל קבוצה באירופה. גם סיני אפשר בהחלט להביא ליבשת הישנה, שלא לדבר נניח על נשמה טובה כמו ארינאס. לא יתאים בול לאריס סלוניקי למשל תחת מאמננו הגולה? או למטורפים של בלגרד?

וכשתהיה סוף סוף ליורוליג תקרת שכר ונצמצם שם את כמות הקבוצות, בחיי שיהיה מעניין. נשבע באקדח של אייג'נט זירו .

אה כן, גם וויל ביינום חוזר, לא למכבי ת"א. אני חושב שאפילו אחרוני המלעיזים יעדיפו היום להחזיר את בנו אודריך.

נסכם: לוקחים מלמטה, מפזרים באמצע, נהיה מעניין. טוב גם לאכילת גרבר, מוסר אחייני כפרה עליו, כוכב נבחרת ישראל 2030.

האינפנטיל גולש על גלי האתר.

תראו והסכיתו: שמעתי אי אלו שידורים חיים לאחרונה ברדיו. גם של משחקי מכבי ת"א באירופה וגם ב"צעד וחצי". אומר זאת בעדינות: אם מישהו מצליח לשים יד על ההקלטה של המשחק מול ריאל מדריד ששודר ברשת ב', ובעיקר של הרבע האחרון, יבוא על שכרו.

אלי סהר האומלל השתמש במונח "יואב תירגע" , בהתכתבות עם משחק הביפ ההוא מול צרפת, לפחות שש פעמים. לא עזר לו. היה מצחיק אימים. ליתר דיוק, אני צחקתי. סהר חווה את הצד של האימים.

כפיים לבורא עולם.

 
 
פרו קמרון
 
 
ענבל פרלמוטר
 
 
Powered By Art-Up