הקץ למאמננו הגולה
לפניכם לקט הודעות לאומה משולחנה של נשיאות הסיפרה, בתיאום עם דירקטוריון כדורסלע-האתר. מדייויד בלאט, דרך ליאור ליובין ועד אנגין עוזארחון וסר ש. הרמלין.
13/6/2010    
 

הודעות רשמיות משולחנה של נשיאות הסיפרה


בצער רב וברגשות מעורבים נאלץ דירקטוריון כדורסלע-האתר בשילוב עם נשיאות הסיפרה להיפרד מהכינוי הבלתי רשמי 'מאמננו הגולה' עבור דייויד בלאט. זאת בעקבות שובו לארץ של המאמן לישראל והחתימה על חוזה עם מכבי ת"א למשך שלוש העונות הקרובות.נוכל כמובן להדביק את ההגדרה הזו לאריק שיבק, למשל, ברם אולם ואף על פי כן שיבק מונה באחרונה למאמן נבחרת ישראל ובקרוב נראה את דמותו בהירת המבט ולבנת השיער במשך תקופה בת חודשיים לפחות, כמעט מדי יום, בין אם בעיתונים, בין אם באינטרנט ובטח בטלוויזיה, שלא לדבר על אפשרות סבירה לצפייה בו ממרומי היציע עצמו בשעת משחקיה החשובים של השגיבה שבנבחרות. כלומר, גולה ממש הוא אינו.


אופציה אחרת היא הדבקת התואר למולי קצורין, חבר אחר בסדרת 'מאמנינו', שאינו נוטה לשוב לכאן בטווח הקרוב, אבל הוא נושא מזה זמן רב את ההגדרה 'מאמננו שחור השיער לשעבר' ולא נרצה להעניק כפל הגדרות לאדם אחד.


שמא צביקה שרף יזכה בו? לאאא, שרף הוא 'מאמננו הלאומי' הקלאסי, גם אם הוא לשעבר כרגע. אין יותר 'מאמננו הלאומי' מצביקה שרף.בעצם, אולי כדאי פשוט לקבור את הכינוי, על אף הצער שבדבר, ולשמוח בשמחתו של בלאט ומשפחתו על שחזרו לארץ ויוכלו לנוח ממסע הנדודים בין רוסיה, איטליה, טורקיה ויוון – המדינות בהן הסתובב מאמננו הגולה לשעבר בשנים האחרונות.


'מאמננו הגולה' הולך, אם כן, לפח האשפה של ההגדרות שאבד עליהן הכלח. בהתחלה צפויים ודאי קשיים מסוימים
להסתדר בפסקאות שלמות העוסקות באיש מבלי מאמננו הגולה הכל כך הולם אותו, אבל עם הזמן נלמד להימנע ולמצוא אופציות אחרות ואולי גם כינוי והגדרה חדשים, מי יודע.


עניין בתוך עניין.


מי שצפוי להצטרף לסדרת 'מאמנינו' כבר בקרוב הוא ליאור ליובין, אשר החליף את עודד קטש בהפועל גלבוע/גליל. נחשוב ונדון ונרקח הגדרה או כינוי כלשהו סביב מאמננו ל"ל, אשר בראש המערכת של ג"ג. ברגע שההגדרה תהיה קולעת ומדויקת - נעמידה לרשות העם ונשתמש בה הלוך ושוב עד שתחלחל בעד כל הרבדים האפשריים. זמננו בהחלט בידינו בעניין הזה וכוחותינו סבורים כי עד לראשית העונה נגיח עם כינוי הולם.ליובין מונצח עד היום כחצי הצמד לוליו, שכיכב ברמת גן יחד עם דני לואיס. החבר לואיס כבר מזמן לא כאן והכינוי לוליו התפוגג ואינו בשימוש מעשי, אם כי מונצח כראוי, כאמור, בלינק 'אגדות מהלכות' בכדורסלע-האתר. במצב כזה לא אמורה להיות בעיה חוקתית או תקנונית סביב אחזקת כפל הגדרות וכינויים.


זאת ועוד.


נציג הסיפרה בטורקיה, אנגין עוזארחון, המשרת אותנו נאמנה ובמסירות אין קץ מזה שנים רבות, הוענש בהרחקה מפעילות עד סוף חודש יוני. זאת מאחר שכשל בכל ניסיונותיו להשכין רוגע בין העמים בעקבות המשט לעזה של הספינה הטורקית. זכרנו את הנציג הטורקי כרב פעלים ובעל השפעה גדולה מאוד לאורך השנים. הוא מעולם לא אכזב אותנו - עד הפעם.


ייתכן כי הדבר פשוט גדול על מידותיו ולפיכך הסתפקנו ברישום נזיפה בתיקו והרחקה מפעילות לזמן קצר בלבד. החל מאחד ביולי יוכל להשתתף שוב בכל ישיבותינו ובהמשך סיפור מעללינו ולהיות דומיננטי כפי שהיה מאז ומעולם.ולסיום, כפי שכבר נרמז באייטמון קודם, נרשמה הערה בתיקו של סגן יו"ר הדירקטוריון, סר ש. הרמלין, על שהוציא תחת ידיו אייטמון ביפ מובהק (בנסיבות מקלות, יען כי מונדוביפ כעת) ובו אף טען כי הכדורסל נכנע זמנית בפני הביפ.


מפאת כבודו של האציל שבאצילים כלל לא שקלנו אפשרות נזיפה או השעיה, אבל תקנון הוא תקנון ויש לכבדו: סר ש. הרמלין, אם כן, סופג הערה בתיקו האישי. לא בלב קל עשינו זאת, יש לומר, אבל התקנונים של סיפרה בסלע וכדורסלע-האתר עומדים מעל כל דבר וכל אדם.


בנוסף ובהזדמנות זו, נרצה גם להישיר מבט אל האומה ובני העם ובנותיו ולומר באופן חד משמעי: להד"ם. נמשיך להיאבק, נמשיך ללחום, נמשיך לפעול בכל זירה אפשרית. ענף הכדורסל בכלל וכדורסלע בפרט יעמדו נחושים מול כל טורניר ביפ כזה או אחר וכל נהייה שבטית או עדרית, מקומית או בינלאומית. לא נרפה ולא נשקוט, נמשיך להיות קטנים ואיכותיים ועל אמונתנו ואומנותנו נחיה.


בברכה,


נשיאות סיפרה בסלע

 
 
גלן דייויס
 
 
דארן דיי
 
 
Powered By Art-Up