הנה, באתי
מתברר שסוקולוב-בורוכוב נכח במסיבת העיתונאים של נבחרת ישראל וכמעט שסולק בבושת פנים לאחר שהתעקש לדעת איך ולמה היידה-גוני לא בסגל. האזינו.
1/7/2010    
 

ברוכים הבאים, שמחים שבאתם, בלה בלה בלה. מאמן הנבחרת, מר אריק שיבק, יאמר מספר דברים:


"שלום לכולם, אני שמח להתחיל בדרך חדשה. אני מתרגש, אתם מתרגשים, אז בואו נעבור ישר לשאלות. סליחה, קודם כל - איתי כאן שני העוזרים שלי - עודד קטש, מאמן מכבי ת"א, ודן, רואה החשבון שלי.


וגם כמובן טליק, הקפטן. אני קורא לו טליק על שם דליק משמיניות באוויר, עם הכלב טוליפ. עזבו לא חשוב, בהולנדית זה נשמע יותר טוב. אחחחחח טוב לחזור לארץ, היה קשה להיות סגור שם עם כל הדגים. לא חשוב, שאלות".ר. מחדשות: למה אנחנו צריכים בנבחרת מישהו שעושה טובה שהוא בא בכלל?


שיבק: היו לי שיחות עם דייויד, ואני מאמין שהפעם הוא מחויב למטרה, מבין את החשיבות שלה ורוצה לתרום ככל יכולתו ובעיקר לזרוק 20 זריקות במשחק כדי שצסק"א תקנה אותו".


ג. מעיתון פועלי ארץ ישראל: לפני הקמפיין הקודם מי שהיה אמור להיות גארד מוביל, נתן את הראיון הכי מטומטם של שחקן כדורסל כאן מאז שבוזי ינאי הלשין על מרזל שהוא טוחן אותו בתורניות ברפת. רציתי לשאול האם אתה חושב שהפעם זה יהיה אותו אחד שיפתח את הפה, או שיש מישהו אחר?שיבק: תראה, זה לא קל. היו בעיות בנבחרת ומה לעשות, אנחנו לא ביפ, אי אפשר להביא נערות ליווי ולהרגיע את החברה. הם גבוהים, יש להם צרכים מיוחד, יש להם תסביכים בגלל המקלחות עם הזרים. אל תשאל. מה גם שהנשים שלהם הן לא סתם דוגמניות יוצאות ריאליטי. טוב בקיצור, החברה צריכים לפרוק לחץ אז הם אומרים שטויות לתקשורת. לא צריך לקחת ברצינות כל דבר".


ג: בקיצור, אתה אומר שזה יהיה אותו אחד?


שיבק: כן.


קטש: רציתי להגיד כי מניסיוני, רוב השחקנים שלנו ממש לא יודעים לשתות, אז שני צ'ייסרים והם יורים חופשי חופשי. גם בסנוקר הם על הפנים. וחוץ מזה, תקשורת בכדורסל זה ממש אוברייטד. אני לקחתי אליפות עם שני רכזים שלא מסרו אחד לשני, וגם במכבי דורון שפר דיבר ארמית שלוש שנים לפני שהוא פרש. על ביינום אני רוצה לדבר בכלל. אז עזבו, יהיה בסדר. פוקר, מישהו?


ב. מעל המשמר: אנחנו מבינים שגרין כרגיל סוחב פציעה, ועידו עם מחלת הנשיקה. זה נכון?


שיבק: סליחה, זה ממש לא אשמתי. הספסל של מכבי ת"א עבר שנמוך משמעותי בשנים האחרונות ומבחינה אורטופדית הוא הרבה מתחת לתקן (בורשטיין מהנהן). גם בתחום הזה איפה אנחנו ואיפה אירופה. תראו את יותם וליאור – רצים כמו סוסים. אז אני מאוד מצטער על הגב של יניב אבל זה מה יש לי. אתם לא מצפים שאשכרה אתן דקות לרוברט יורברט הספגטי הזה, נכון?ב: ומה לגבי עידו, זה נכון?


שיבק: תראו, כולנו יודעים שעידו גדל בעצם ברפת, ועד היום הוא לא פותח את הבוקר בלי לרוקן איזו חולבת או שתיים. אז בינינו , זה היה עניין של זמן, כל העייסק הזה. ומיטב הווטרינרים מטפלים בו וגם הבאנו טייח מומחה מרומניה, לשפריץ מחודש על הקיר בטון.


מ. מסקרמנטו טיימס: אמרת שהנבחרת לא תתבסס רק על כספי, למה התכוונת?


שיבק: התכוונתי, שבאירופה הרמה הרבה יותר גבוהה מאשר המשחקים המעפנים של סקרמנטו, ושאם איזה פיני או לטבי עובר אותו בהגנה אני מספסל אותו עד סוף הקמפיין, חוץ מזה, נראה לכם שהוא יעבור את מחנה האימון בלי שפניני ישבור לו איזה צלע? צריך להכין חלופות.ג: מה הולכת להיות החמישייה של הנבחרת?


שיבק: גרין, עידו, יותם, טל וכספי .


ג: אבל גרין ועידו פצועים.


שיבק: אני יודע, מה הקשר? מה אני יכול לעשות, לשחק עם פניני 4 ובלות'נטל 5? (התקף צחוק היסטרי באגף קטשמיר).


ג: אתה לא חושב שהגיע הזמן להצעיר קצת את הסגל?


שיבק: מה זאת אומרת? הנה אנחנו נותנים הזדמנות להמון חבר'ה צעירים: אלישי, יוגב, נעימי, קוקיה (הרו"ח מביט במחשבון כדורסלע האישי שהשיג בדרך לא דרך ולוחש באוזן: אריק, קוקיה בן 30 ויוגב כבר 10 שנים בליגה. שיבק בתגובה: וואלה? טוב הייתי בבלגיה מה אתם רוצים, הזמן רץ שם. יש גשם, קר. טוב שלא זימנתי את תומר).ר': בקיצור, מה אתה צופה לנו?


תראו, איטליה טובים ואנחנו מקווים שהם יבואו עם כל שחקני הNBA שלהם ככה שיהיה תירוץ טוב לחטוף מהם 30 הפרש. מונטנגרו היא תעלומה וכולכם יודעים מה זה אומר (קטש: 17 הפרש ופציעה של שני שחקני חמישייה). ופינלנד? נחלץ ניצחון בבית, אבל בלות'נטל יזרוק 50 זריקות. אני מזהיר מראש, אתם רציתם אותו בנבחרת, תבלעו את זה. מי נשאר, לטביה? בסדר אם נצטרך, את הטלפון של מאיר יש לי בספידייל.


שאלות נוספות? אפשר ללכת הביתה? כן, אתה שם, הגמד.


ס"ב מכדורסלע האתר: למה גוני יזרעאלי, היידה גוני, נסיך עמק הגלבוע, קיסר עמק יזרעאל ומדינת ישראל וגם יו"ר מועצת הלול לא בנבחרת?


שיבק: יש לנו הרבה גארדים, צעירים יותר וצעירים פחות, ואני מאמין שאנחנו לוקחים איתנו את הטובים ביותר למשימה.ס"ב: נו , אז למה היידה-גוני לא בנבחרת?


שיבק: עשיתי את הבחירות המקצועיות שלי. התייעצתי עם עודד ודן, וזהו הסגל שזימנתי.


ס"'ב: רגע, אז אתה אומר שלגוני אין מקום בסגל?


שיבק: כן, מה לעשות, אין מקום לכולם.


ס"ב: זה ברור, אבל למה לא לגוני?


קטש: מישהו מוכן להוציא את הגמד מהאולם?


אפילוג סוקולובי רציני עאלק


באופן מדהים, יש לנבחרת הזאת שלושה שחקנים טובים, אפילו טובים מאוד. אחד מנהיג ולוחם , אחד קלע נפלא, ואחד הישראלי הראשון ב-NBA .


הבעיה: כולם על אותה עמדה. פניני, בלות'נטל וכספי. חוץ מזה, יש גם שחקן התקפה מעולה אחרי עונת זוועה אבל גם אליפות בספרד, ועוד כמה שחקנים משלימים, בעלי מומחיות כאלה ואחרות: קליעה (הלפרין) מנהיגות (טל) ניתור (אוחיון) פיצוץ ערלים (עידו קיר בטון, אם וכאשר) וצמיחה מעבר ל-205 סנטימטרים (גרין ורוברט יוטברט).באופן הזוי, אחרי שנים של רדיפה אחרי כבודו דיויד ב', אם כספי, פניני ואליהו נותנים תפוקה הגונה, ייתכן שלא צריך אותו בכלל. אבל שיבוא, ולו בגלל הסינג'ור.


מה עושים עם כל אלה? שאלה טובה, ותשובה מתחילה בגרין וקוז'יקרו, שניהם כרגע במצב בריאותי לא שוס, במיוחד קיר הבטון, כך מספרים. החדשות הטובות הן, שהפעם אפשר שרק אחד מהם (או רוברטס) יהיה על המגרש בכל רגע נתון, כי באמת הגיע הזמן לצפות ששניים מתוך שלל הפורוורדים – פניני ,כספי אליהו, כדיר, בלות'נטל, יהיו מסוגלים להשלים עמדות 4-3 בצורה שתכלול בהגדרות התפקיד גם סגירה לריבאונד הגנה ושאר הלצות שכאלה.


בגארדים? יותם מנוסה, בורשטיין גם, מקל מוביל כדור הכי טוב, אוחיון אתלט ונעימי חסר פחד. לטעמי, הגארדים המובילים צריכים להיות אלה שמשלימים טוב את הפורוורדים- קלעים טובים כשאליהו משחק ויכול לחפור ולהוציא לזריקה, גארדים הגנתיים וגבוהים בדקות שבלות'נטל ירביץ מכל הטווחים. ובכלל, מי שבכושר - שיעלה.


גמרנו עם ימי טפירו, כולם שווים.ומה יקרה טפו חמסה חמסה במקרה שגרין וקוז'יקרו לא כשירים?


יסתדרו עם מה שיש, להלן אליהו, כדיר וקוקיה, על תקן גבוהים.


ולמי שלא שם לב, גרין, הצעיר בין השניים, כבר בן שלושים. אז זה מה יש, אולי כבר אפשר להתחיל לעבוד עם זה עכשיו. דור הנפילים הזמני של גבוהי ישראל נגמר.


גרין, שחר גורדון, עמית תמיר, ארז מרקוביץ', ישראל שיינפלד, יואב ספר, מחזור של 2.06 ומעלה, היה מקרי ונדיר במקומותינו. אליהו הוא בכלל חריגה גנטית לא ברורה.הגבוהים שלנו היו ויהיו בועז ינאי, הנפלד, קוז'יקרו, כדיר. קשוחים ודחוסים, אם לא פיזית אז מנטאלית. אז שימו את כספי לשחק 2, את פניני בלות'נטל ואליהו לפנים כשכדיר מחליף כל אחד משלושתם, ובתור מוביל את מקל או הלפרין. בתחבולה נעשה לנו מלחמות. שהרי אם שיבק ובלאט מדברים אחרי 17-16 שנות שתיקה ומאמננו שחור השיער לשעבר שוב בארצנו , אז הכל אפשר.


פירסט ווי טייק מונטנגרו. דן (שמיר יכול לבד) וויל טייק ברלין. או רומא, וואט אבר.


אינפנטיל טניס


פורסם שבספטמבר או משהו, יתקיימו להם שני משחקי ראווה. סמפראס נגד אגאסי, מקנרו נגד קונורס. אז נדאל, פדררלינה, רודיק וכו', היידה, תפנו את המגרש. הגברים באים לשחק. תודה.כפיים לבורא עולם, שהחזיר לנו את עידו הביתה, בריא במהרה בימינו טפו חמסה חמסה.

 
 
חנן קרן
 
 
מוטי דניאל
 
 
Powered By Art-Up