100מ
רן בורוכוב-סוקולוב מדבר על שחורציאניטוב, יניבוב גרינוב, גוניוב יזרעאלוב, שאקילוב, ברניאנוב, בלינלוב, גאליסוב, מוסינזונוב. ונעמי, אלא מה.
6/8/2010    
 

איזה כיף היה באיטליה, אה? ובדרך חזרה, זרקנו את סחור-סחור על המיכלית וחזרנו בדיצה וריצה לארץ הקודש.


מאמם, או כמו שכותבים אצלנו: 100מ.


על סחור-סחור כבר נכתבו אי אלו מילים נבונות כאן בכדורסלע-האתר, ובוודאי יכתבו עוד כמה, נבונות פחות, במקומות אחרים, אז אני לא בעסק. נחזור אליו הרי במוקדם או במאוחר.אני בכלל עוד לא רגוע מפגישותיי האקראיות–ארעיות עם ראש שבט האפרים כך סתם בגבעתיים-המושבה, אז להתרגש בגלל איזה יווני שנפלט מהקרקס? לא בשבילי.


רק דבר אחד - במשחק הראשון נגד ג"ג הפקות, אם המנוול הזה סחור-סחור נוגע בהייידה-גוני חבל לו על הזמן. נשבע בגרב של היונה. 140 קילו פלוס-מינוס חמישים-שישים, בעיקר פלוס, לא מפחידים אותי. למה? כי אני טיפש. אבל לא לזה התכנסנו, זה אתם יודעים כבר לבד, אם עברתם כאן בשנה-שנתיים האחרונות.


איטליה? פחחחחח.


בושה לנו, שלא תקענו אותם 20 הפרש. מקווה שזה לא יתנקם בנו עוד.


שני הבולנזלי האלה מליגת מנש נחמדים, אבל פחחחח זה נבחר מספר 1 בדראפט? זה לא נבחר מספר 1 בליגת הקיץ בראשל"צ (אחלה רעיון). טוב, יש את מאירק'ה, ותראו לי מאמן כדורסל שפוי שלא לוקח את טפירו לפני הצ'וקומוקו הזה.בטח ובטח, כשהוא משחק לבד כמו חמור, ואפילו לחבר שלו ממנש הוא לא מוסר, ולהיפך.


לחשוב שהוא נבחר לפני רודי גיי, ברנדון רוי או רונדו. שנאמר, פחחחחח.


בחיי, קלעי אחד הגון, דוגי יבזורי שכזה, ומאמן סביר, למשל אני, אחרי שאלמד להגיד באיטלקית "למסור החוצה", הם מפרקים את אירופה. או לפחות אותנו.


בינתיים שימשיכו לזרוק 30 שלשות במשחק, נראה אותם מול מונטנגרו. רגע, נדמה לי שראיתי השנה איזה איטלקי נחמד, אפילו קלעי סביר לגמרי, באזילה או משהו כזה. אבל בטח מאמננו הפסנתרן יודע מה הוא עושה, מכ'פת לנו.מה אצלנו? וואלאק לא רע. לא להגזים, בכל זאת עגלות האיטלקים האלה, אבל לא רע. בטח כשכספיהו משחקים הפוך. נעימי נחמד ובלי חשבון, קוקיה עושה דברים יפים, יוגב אתלט ושומר טוב למרות שלפעמים הוא גם מתעקש להתעסק עם העניין הזה של הפוט דה בול אין באסקט ובורשטיין נראה בסדר לגמרי. הלפרין מתעקש שוב להוכיח שהוא שחקן לא רע בכלל, גם קולע, גם שומר, לא יפה מצידו.


נעמי משתלב בסדר גמור, וגם כשהוא לא עושה כלום, הרי אין מאמן באירופה שיעז להשאיר אותו חופשי. נעימי די מבסוט מזה. קלטתם? נעימי ונעמי? מאמם. 100מ.


יניב גרין. וואלה מטביע הגבר-גבר הזה. עוד קופץ עם הגב שלו, בלי הגב, קופץ. וכולנו יודעים שהוא עדיין השחקן הכי חסר תחליף בנבחרת הזאת, היום וגם מחר לצערנו הרב, אלא אם היידה-גוני שלנו יפתיע ויגבה פתאום איזה 25 סנטימטרים ו-35 קילו. זהו, שתהיה לנו בריא וחזק, והלוואי אמן תהיה מלך הריבאונד של היורוליג השנה וגם מלך הדקות.לעניין הבא. אחרי שכיבדנו את זכרו של עמי שלף ז"ל בלינק המשובח 'זה א-ב של כדורסלע', עלתה במוחי האיטי המחשבה המוזרה כל-כך כי שני האחים שלף, אורי וגורי, מנהלים את הפועל ומכבי ת"א. ההיה כדבר הזה? אי שם בעולם? אחים? משני צדי הירקון?


הייתכן כי בקרוב נראה את אלי בלול מאמן את פרטיזן בלגרד, וקובי מאמן את הכוכב האדום? גילי מוסינזון את אריס, ורנן את א.א.ק? האונה השמאלית שלי את רגל שמאל, והימנית את יד ימין? ברדק כאן, שכה אחיה.נקסט.


מי שמבקר משום מה בקיץ באתר ליגת מנש, מגלה שהם ממש מתעקשים שם לעדן את פארסת מיאמי, וכל שני וחמישי מביאים איזה כוכב עבר שמספר כמה ווייד ולברון הם ספורטאים אמיתיים, חסידי אומות העולם, ל"ו צדיקים, וכריס בוש בכלל אוכל רק גלידה וניל, לא נוגע בשוקולד שלא לדבר על פונץ' בננה.


אני לא אתפלא אם זה יעבוד, בכל זאת מדובר בעם ששלח את וינס קרטר ואלן אייברסון 40 פעם לאולסטאר. נראה כמה פופולאריים יהיו השמעק'לך האלה אחרי שהאמריקאים יאכלו חצץ במונדובאסקט.


ושאק בא לבוסטון? למען האמת, גם זה לא בדיוק המהלך האתי של העשור, אבל נו, בכל זאת עדיף על לראות את לברון מחייך.ועכשיו, סקופון קיץ:


בעודי עושה דברים מועילים דוגמת בהייה ביוטיוב בגאליס ופטרוביץ', עליתי על משהו: גאליס הצורר המנוול הענק הזה אינו נמצא בלינק 'כל הדרך אל הקו', המקום בו מיטב מיידי הענף מתאגדים להם יחדיו לחלוק סודותיהם הכמוסים!


אז הנה זה בא: הקפצה אחת בשתי ידיים ומיד עוד ארבע רצופות בשתי ידיים וזריקה. בג'אמפ! אפילו על הקו האיש קפץ. אולי הוא המקור ללהטוטיו של כריס ווטסון?


אז גם גאליס בידינו.ועוד סקופ אפוף-משהו. יתכן שיהיה קצת יותר קשה להביא זרים לארץ בקרוב, בשל המחסור במוצרי היסוד המקובלים (ע"ע אנדודי איבי). העיר כמרקחה, אי אפשר כבר לגדל ראסטות בעיר הזאת, כל 20 שניות מישהו נופל עליך בהצעות עסקיות מפוקפקות.


די הרבה מילים היו כאן עד עכשיו, לא?


אז ניפרד בהיידה-גוני קצר. וביי.האינפנטיל אוכל שניצר.


עזבו את הקיץ הארור הזה, קחו מישהו - לא חשוב מי - ולכו לקולנוע. תראו את "ארץ בראשית" הנפלא ואת "צעצוע של סיפור 3" לא חשוב בכמה מימדים. .


אגב "ארץ בראשית", במהלך הסרט הצלחתי להגדיר בדיוק את מהותה של אחינועם ניני, אשר למורת רוחי פיזמה (צווחה ככרוכייה, אם להיות כן ואמין בביקורת הסרטים שלי) שם שני שירי רקע מיותרים לגמרי: צופר אוויר ממש.


אז כפיים לבורא עולם. והיידה, לנוקיה-ההיכל.

 
 
איציק כהן
 
 
דומיניק ווילקינס
 
 
Powered By Art-Up