בורוכוב-סוקולוב לאיש הזאב - בפנים!
רן בורוכוב-סוקולוב שלח לאלעד זאבי פאנץ' ליינים (הקטעים המודגשים). זאבי חיבר להם התחלה, אמצע וישורת אחרונה והפך אותם לסיפורונים. עכשיו תורכם לקרוא.
15/8/2010    
 

אד הורטון


אמא הורטון תמיד אמרה: "מי שלא נכווה ברותחין, רוחץ בצוננין ומקבל נזלת". על פי המנטרה הביזארית הזו חי אד הצעיר חיים של אושר, בטלה וכדורסל. לא ברור איך או כיצד הליימך מצא עצמו עד מהרה עושה את כל הדרך ממכללת אייווה הרחוקה ליד אליהו, אז עדיין ידו של אליהו ולא היכלו של אל סלולר אקראי.


עונה מוזרה, שכללה חדר אטום, מסכות, רעשנים, זריקה אפשרית של אנתרופין בירך (ככה קראו לזה?) ועוד טובין ומרעין התרחשה שם, הכול עורבב בקערה של טירוף חושים ונחמן שי.


לא ברור איך וכיצד, הקבוצה הזו גם העפילה לפיינל-פור האירופי באותה עונה וניגפה על ידי סולוסאבל ושות' בחצי הגמר, אבל זה לא העיקר.הורטון, מה לעשות, הבאיש את הפרקט עד כדי כך שחתולי רחוב שלא התקלחו חודשים ברחו ממנו ברחוב. לא נעים היה העסק, ונוסף על כל הצרות, צעיר יפה בלורית מגל"צ ששיבה עדיין לא הייתה זרוקה בשערו נתקל בטעות בכינוי מרעיש ומדהים שהדביקו לו ג'מצ'י ושות' בחדרי חדרים. רגע לפני הפרסום של הכינוי ברדיו, שהיה מבייש את שמו קבל עם ועדה, הורטון נזכר במה שאמרה לו אמא, והקדים דקסמול לנזלת: "יום יבוא ותשלוט על חבל ארץ שיהיה רק שלך", ניבא את העתיד לרך הצעיר במדי הזית, "אני נותן לך מילה של אד, אני אממן לך את העסק. רק תן לי מילה של נשיא לעתיד ואל תפרסם לעולם את הכינוי הזה".


הילד הסכים, גדל וגידל ממלכה. כשהוקם כדורסלע-האתר עמד הורטון במילתו, ועל אף שנאלץ לקחת עבודה שנייה כמוכר צמיגים במסצ'וסטס, הוא שולח מדי חודש מעטפה ובה 100 דולר לתחזוק שוטף של אתר כדורסל בכיר בישראל. ולכן, לעולם-לעולם לא תשמעו את הכינוי הזה בכדורסלע-האתר.


רוברטו דואניאס


הצ'יזבט הבא לא מומלץ לילדים מתחת לגיל בר מצווה, נשים בהריון או נפשות רגישות במיוחד: יותר מדי כדורי ויקודין שבלע לפני השינה גרמו לרוברטו דואניאס לרחף בין היום לבין הלילה ולאבד קשר למציאות, עד דלא ידע בין ארור רפאל לברוך תומאס ג'ופרסה.


שנייה אחרי שהפריך את התזה לפיה עץ שנופל ביער לא משמיע רעש כשאף אחד לא בסביבה, התייצבו הפרמדיקים ושלחו אותו מיידית למוסד הסגור, שם חיכתה לו שעת סיפור מהגיהינום."שמע מעשייה, ידידי השעיר", קרא לו קול נשי מתוך האפלה, "לא בדיה היא זו, אם כי מעשייה אמיתית לאמיתה. היה זה חצי גמר הפיינל-פור בסלוניקי-העיר, 1999-השנה. בדיוק נבחרתי לאם השנה על ידי מגזין 'לה טרנקילה' והרגשתי ממש טוב עם עצמי. בני הבכור, שחקן פוסטר ארוך שעתידו עוד לפניו, הביא לך מגבת במהלך פסק הזמן הראשון שלקחה ברצלונה, שניגפה ירך על שוק וחוזר חלילה באותו משחק. אתה, מר דואניאס, היית כה עצבני, שהשלכת מעליך את המגבת שניתנה לך היישר לפרצופו של בני בכורי, שהחל לייבב.


'גאסולינה, תצאי מזה', אמרת לו לאחר שמיאן להתפייס. מבלי משים, חקקת את אופיו למשך כמעט עשור, עד שהצליח להשיל מעליו מעט את התדמית הרכרוכית הצרובה בתודעה הקולקטיבית. אני ראיתי את המתרחש מהיציע ולא יכולתי לעשות דבר, מאחר ובני מארק היה בתקופת הבולמוס שלו, ומשמניו חסמו את המעבר. בשנים שלאחר מכן, מרוב כאב, שקעתי בייאוש שהפך לדיכאון. נשלחתי לכאן והמתנתי שנים לשעת כושר כדי לנקום בך. כעת, מר הר גריזים עם שיערות, התקרב אליי והב לי את אפך התפוח על מנת שאוכל לנגוס בו לרוויייה...", סיפרה אמא-גאסול מבעד למסיכת החניבעל לקטר שלה, בבית המשוגעים אברבא-בארסה, וצחקה צחוק מקפיא עצמות.


טים דאנקן


טים דאנקן תמיד היה מכור ל"הישרדות". עד כדי כך מכור, שיום אחד החליט לתלות את נעליו ולהירשם לעונה החדשה של התוכנית, שהבטיחה להיות המרתקת מכולן: לא עוד יערות גשם בברזיל, לא עוד איים אבודים באינדונזיה או חופי נודיסטים בקנקון. הפעם היה מדובר בדבר האמיתי – "הישרדות-איקאה, פורוורדים נגד גארדים".


תנאי הפתיחה שיחקו לטובתו של טימי, אחד הכוכבים היותר עציים שידעה ה-NBA, איש שלא זקוק למודד דמיקולו המצוי בסניפי איקאה, אלא מכיר בעל פה את מידותיו של הקרש לפנים ולפני.ואכן, בימים הראשונים עשה דאנקן ככל העולה על רוחו במשחק: פרצופו החתום, התמים והישנוני סייע לו לתחמן, לשקר ולרמות. עד מהרה הבינו הגארדים – ולאחר פרק האיחוד, גם שאר הפורוורדים – שמתחת לחזות התמימה לכאורה מסתתר מניפולטור חסר מצפון. דאנקן יזם את ההדחה האגדית של גילברט ארינאס המוסרי והמתיפייף, ובחש מאחורי הקלעים עד שנתקע הסכין בגבו של אלן אייברסון החסוד, במועצת שבט בלתי נשכחת.


"דן תחמן", כינו אותו שאר המתמודדים. אבל אז, רגע לפני הגמר הגדול בסניף האם בשטוקהולם, הגיע גם יומו של טימי הביג'י. אחרי שפישל במשימת חסינות מבישה במיוחד, במהלכה הקיא נקניקייה בשקל אחרי שהרכיב הפוך מדפים בעצימת עיניים עם הוראות בסווהילית, דאנקן למד על בשרו את אכזריות המשחק, כשחבריו העדיפו לשמור על דלונטה ווסט הסוציומט ושמו זה אחר זה את פתקו, מה שהפך אותו למודח ה-21.


אחרי 57 יום של סבל בין חדרי ילדים, מיטות, ספות, כלי מטבח זולים ועצים ירוקים מפלסטיק, הפארסה באה לסיומה, וטימי דאנקן הודח בבושת פנים מ"הישרדות- איקאה".


כדורסלן ב-WNBA


אני מודה שאחת השאלות שתמיד תהיתי לגביהן היא מוזרה לגמרי, ובכל זאת: האם שחקן כדורסל שעושה ניתוח כולל לשינוי מין רשאי לשחק בליגות הכדורסל המקצועניות לנשים? (יכול להיות שכבר יצא חוק בעניין, כן? אני פשוט עוד לא שמעתי עליו).


אם תחשבו על זה רגע ברצינות, מדובר בחתיכת מזימה: בא שחקן ממוצע או בינוני לליגת הנשים, ופתאום הוא/היא מתחיל/ה לככב. רצ/ה יותר מהר, קופצ/ת יותר גבוה מחברותיו/ה החדשות למין החזק. ובכלל, אחד כזה שהעביר כמה עונות כסנטר מחליף בקבוצה נידחת מהליגה היוונית והחליט על שינוי אווירה מקיף גם ודאי חושב לעצמו "אחרי המכות מסחור-סחור דיאמנטידיס ופקוביץ', באמת עדיף לי כאן ב-WNBA".


ממזר הבורוכוב הזה

כן, אני מודה, הרעיון המטופש היה שייך לי, אבל אין ספק שמי שלקח אותו הרחק מעבר למחוזות הטירוף הוא ההוא, הממזר הזה, בורוכוב-ארלוזרוב-קראטיסטובמאודכךשמעתי-סולטנוב. רציתי רק קצת לשבור שגרה, לספוג השראה, להיות יצירתי, וקיבלתי לפרצוף חגיגה קהת חושים של אד הורטון, אמא גאסול-לקטר, דאנקן באיקאה וניתוחים לשינוי מין. אליל הוא, אך בו זמנית גם מלך הביזאר, נתקשה להכחיש זאת. "זה מה יצא לי על הבוקר, אבל סומך עליך שתפיח חיים בגולם", רשם לי. בכל אופן, אני מקווה שלפחות חיוך עלה על פניהם הזחוחות של חברי חמישיית כדורסלע-האתר. אירוני? זועם? נוקם? לאלילים פתרונות.

 
 
קרלטון מאיירס
 
 
יאיר רוזנבלום
 
 
Powered By Art-Up