סוכנים מסוכנים
על פי רן בורוכוב-סוקולוב, ישנם סוכנים שמסוכנים לשחקנים שלהם. לא כי הם רוצים ברעתם חלילה, הם פשוט לא יודעים איך לעשות טוב יותר לטובתם. האזינו למשנתו.
6/10/2010    
 

אמש, התיישבתי לי חגיגית לראות את הפועל ירושלים מרביצה תורה בבלגים. כולי התרגשות אל מול פתיחת העונה החגיגית, חזרתו של הוווויללללללללל לחיינו, הקוטש, הנעימי הנעם, אוחיון וכו'. כדורסל, מכירים.בעודי מקרצף להנאתי צנצנות זכוכית, ממש כאילו הייתי מרקו ו/או קופיפו אי שם בגנואה המצוירת של המאה ה-19 רגע לפני הנסיעה לאימא בארגנטינה, וכן המשפט הקודם הוא מציאותי (בגבולות המקובל אצל סוקולוב-בורוכוב) מצאתי עצמי קצת בוהה בהקיץ במשחק שבדרכו שלו התנהל על מי מנוחות לניצחון ירושלמי ברור כתרד, ואז פתאום התפקס המבט לאיזה רבע וחצי על בריאן רנדל, חביב הסיפרה.


ראשית, לא נשכח את החבוב הבריאן השני, רוברטס, ונקרא כרגיל להחזרתו לארץ הקודש בקרוב (אם סולומון עושה קונצים בקרוב, קח את זה כטיפ, יא קוטש).


אבל בעיקר, פשוט התפעלתי מהאיש. הוא שחקן כדורסל מדהים. 100מ. כבר רבות דובר בשבחו, אבל היות ובצדק דובר, נשוב ונוסיף: יד רכה, אתלט בחסד, נטול פוזה לגמרי ולא מנסה לעשות שטויות, שחקן הגנה עצום פשוט, אישית קודם כל, יכול לשמור על כל שחקן עד גובה 2.06 בשקט, ולשמור אותו משמע לעשות לו שמיכה הנפלדית-ת'רדקילית, וגם יודע לסתום חורים של הפרימדונות שבין הגארדים, או סתם כאלה שקוקיה, עם כל החיבה והרצון, פשוט לא מגיע לגובה שלהם שם למעלה.שחקן שחקן, באמת אחד הגדולים שהיו כאן בשנים האחרונות, ותתפלאו להיזכר שברמה האישית עברו כאן בשנים האחרונות כמה שחקנים לא רעים. הרכז הפותח של מיאמי למשל, או ההוא הגבוה מצסק"א וברצלונה, זה ככה בשלוף. היו פה כמה חבר'ס.


ושאלתי עצמי, ובל נכחיש, גם את הצנצנת שבידי, מה הבחור הזה עדיין עושה כאן? כמובן שאנו, נרקומני הענף העברי הכתום, מברכים מקלסים ומהללים את העניין, אבל בכל זאת - איך הוא עוד כאן?


אין שום קבוצה ביבשת שרנדל לא יכול וראוי להיות בה שחקן משמעותי, וברוב המקרים כוכב? במקרה של רנדל נעים המידות כוכב היא ברמה הביצועית ולא האישיותית, אבל הבנתם אותי. האיש עושה מאמנים לגאונים וקבוצות סבירות לטובות.


אז? או בקיצור- מי הסוכן שלו לכל הרוחות? מי הוא זה שעדיין בושש לסדר לו את החוזה הגדול אי שם מעבר לבוספור, הרי אוראל או סתם בספרד-צרפת? זרים בבלגיה מרוויחים בערך כמוהו, ואלה בקושי ראויים לנגב את כפות רגליו של אוחיון אחרי שחזר מסיבוב בבוץ של כפר בלום.


הוא פחות טוב בתפקידו מטרנס מוריס? ד'אור פישר הדביל? חביב, חבוב, בריאן יקר, תפטר את הסוכן שלך!!! הוא מפסיד לך כסף!!!כצפוי, בשלב זה, כבר נדדו המחשבות הלאה הלאה, סחור-סחור ומה שביניהן (חכה, נגיע אליך) במיוחד היות והמשחק היה אפעס די דרעק, ואלי סהר את הורסקי נתנו ברצף שלוש בדיחות ביפ עבשות שכבר שמענו במשחקי הנבחרת.


אז הנה עוד כמה שלא ברור מה הסוכן שלהם עושה, ואת מי הוא אוהד בעצם, רשימה חלקית כמובן, בכל זאת, היו לי צנצנות זכוכית בידיים:


בריאן רנדל - אה כבר אמרתי, אז הנה שוב. גם בליגת מנש אגב, אין הרבה דברים כאלה, אבל עזוב, באירופה האיש מלך. לך תעבוד, יא אהבל.


בריאן רוברטס - הוא מתוק! תחזירו אותו!סטנלי "שן זהב" ברנדי - חוץ מהכיף שלו ושלנו, איך האיש לא שיחק ב-20 השנים האחרונות בקבוצות קצת יותר מהוללות מהוד השרון ונצרת עילית? מאז שנשיאנו המכובד שם עליו עין אי אז בליגה השנייה בצרפת (?) ומשם כבר בא פה ארצה, היה יכול לעשות יותר. מה יותר הרבה יותר. שן זהב אמיתי הוא, 24 קראט כמו כלום, לא איזה נירוסטה-ווייט-בראון.


יותם הלפרין - צ'מע, החוזה ההוא במיליון דולר אצל היוונים היה שיחוק, אין מה לדבר. אבל מאז בחיאת, הבחור מתייבש קשות על הספסל, לפעמים בצדק גמור במקרה של תאודושיץ', אבל לפעמים סתם בגלל איזה מאמן יווני הזוי שאוהב לראות משחק יווני כהלכתו, משמע 60 עבירות ברבע ו-13% קבוצתי מהשדה. יאללה, סוכנוס, הבחור גארד תותח ביבשת, מראה את זה כל קיץ ועל תקן קלעי בכלל. צלף בן שלשה. ליגה ספרדית, ודחוף.


אם כבר אולימפיאקוס - שמעתם לאחרונה על ארצג? מי הרג את הילד, מי? וג'וש צ'ילדרס, ממש בקרוב, המעבר בין המשחק לצד בורוסיס, סחור-סחור ופאפאלוקאס, לבין להיות איש הכנף של סטיבי נאש, יתנו לבחור מושג חדש על מה שנקרא הנאה מהחיים ומהמשחק. ינאקיס ואוברדוביץ' יפסיקו להופיע בחלומות, חבוב, תתחיל לעוף ותחכה שנאש יעשה את שלו. אז מי הסוכן שתקע אותו ביוון שנתיים? מזל שלו שפיניקס נשארה בלי שום דבר שמסוגל לקפוץ מעל הבוהן של גרנט היל, ויש שם גם כמה אינטליגנטים שעוד זוכרים את המקום ההוא, אירופה.מי עוד? שאראס, למשל? נכון שהיה סבבה בפאו הירוקה, אבל אני די סגור על זה שהבוחטה שהיית מוציא ממכבי ת"א ההיסטרית-פראיירית היתה מוגזמת לגמרי יחסית ל(אי) תפקודך לאחרונה וגם אם היו חסרים שם כמה זוזין יחסית לנהוג אצלך, אני חושב שלגור בעיר בה כל נהג מונית/בעל פיצוציה/חנות בגדים רק יתחנן אליך שתיקח ממנו ממיטב מרכולותו, זה לא רע, וגם די משתלם כלכלית. בטח יותר טוב מאשר לבלות חורף באיזו חימקי מוסקבה או משהו.


אם נרכל רגע, ה-X שלך כבר לא בברנז'ה. היא ביחסים צמודים עם בורא עולם, אז גם בגזרה הזאת יהיה שקט.


הבטחתי סחור-סחור, לא? אז מי למען כל החסה והממליגות, שלח את השחקן עם בעיות ההשמנה הכי קשות בהיסטוריה מאז מאנוט בול למדינה בה במרחק שש דקות הליכה, איטית, בלי להזיע, באוגוסט, ניתן למצוא 15 שווארמיות, 39 דוכני בורקס ו-450 שיפודיות כבד אווז, שכמו במקרה שאראס גם הן מאוד ישמחו לתת לילד איזה לול וחצי עזים תמורת תצלום גאה בחזית לצד התמונות של הרמטכ"ל, ישי לוי ומשה קצב?ככה יגיע למנש? ככה יגיע לצנתור באסותא!


עוד? בטח, רק התחלנו להתעצבן כאן.


יוגב אוחיון - הסוכן שהיה מחתים אותו על מפית מתחת למשפט "אני מבטיח שעד שאחוזי הקליעה שלי לא יתקרבו לאחוזי שומן של גלידה שטראוס, אני לא יוצא מהאולם בסוף אימון קליעה" - היה יוצא גאון.


ליאור אליהו - אותו דבר, במקום גלידה אפשר לרשום תפוז או תפוח או ווטאבר, פלוס עוד משפט: "אני מתחייב שכל חודש אעלה על כתפי הצנומות 400 גרם בשר, כדי שבתוך ארבע שנים לפחות אראה כמו חיה רעה שתיכף תראה לשאק מאיפה הדאנק משתין". לאפות חבוב, לאפות. דבר עם סחור-סחור, הוא כבר מכיר.


עמית התמיר - עוד לא ירדת מהעץ ההוא של קליפורניה? מה קורה, חבוב? לקחת כבר אליפות בחיים, החלפת קידומת, חאלאס, אי אפשר כל שנה לנדוד יותר. מקם את אוהל הנדודים. מה שיש לך יש, מה שאין אין. וזהו. ועכשיו דווקא אתה מוצר חם בשוק עם הרחקת קשת השלוש. אתה מאלה שעוד מגיעים לטבעת.


עמית תמיר


מורן רוט - אותו כנ"ל בערך. גם הוא כבר מן הון להון עבר כמה וכמה שנים מאז תגלית העונה ברמה"ש, וכל שנה בית חדש. ודווקא רוט שחקן נשמה, אחד שחי את האוהדים ולהיפך, בית קבוע ישדרג לו את החיים והכיף מהמשחק יופי טופי.


טפ-הירו – הופה, עייסק גדול יש לנו כאן. איש מכובד מאוד, אין מה לדבר בכלל, אבל נו באמת, אם אחרי אליפות אירופה ההיא נגד ספרד ובכלל נגד כל הגארדים העאלק בכירים של היבשת, כל קיץ, הסוכן שלך לא סידר לך את החיים לחוזה רציני בקבוצה רצינית ועשירה, משהו התפספס כאן.


תעזו רק להגיד לי שבשיאו טפירו נפל מאיזה לאקוביץ', סטפנוב או ירז'י וולש שכזה. תעזו נראה אתכם. גם תחטפו סטירה (מאמסלם, למה לא) וגם תצאו ממש טמבלים, כי מאירק'ה שיחק נגד כל אלה ועשה מהם צחוק, ולא פעם אחת. אז היו לרבי עונות גדולות לתת, לא רק בבני השרון חיפה וירושלים. יודעים מה עזבו לאקוביץ-סטפנוב, אני עוד לא ראיתי משחק אחד של RR שמתקרב בכלל לזון של טפ-הירו. וכן זה היה צפוי שאיפשהו אגיע לטמבל הספרדי הזה, אחד שהסוכן שלו הוא גאון גאון גאון.אחרי טפירו, כמו חתן יום ההולדת של השבוע (מזל"ט על ה-39 יא חתיאר), גם ראשי התיבות של שמו הן ד"ש. צעיר ממנו, אגב, נסיך הדעת והנהרה המקובל הגלילי, דורון השפרי.


צ'מע כפרות, אני יודע: כשאתה פורש מכדורסל, אז שום דבר כבר לא יזיז אותך, אבל בכל זאת - רק על העיניים היפות שלך, החיוך וצרור תפילה בראיון הגיגי למאיה רונן אחרי משחק, סוכן טוב מקמבן לך חוזה בקבוצה לא רעה עד גיל 43. כמו מקרה סטנלי ברנדי, רק עם פחות עם שן זהב, יותר עם אורגניות- היליסטיתית-ניאו ברסלבית. וחליל כמובן, נו מה.


שיו, כבר נהיו כאן ממש הרבה מילים.


אז מהר בחפוז עוד כמה, מכל הזמנים - ג'מצ'י והידית שלא הגיע למנש אבל מצד שני, כמו הדורון שלמעלה, הידית שלו עדיין טובה מכל מי שזז עלי פרקט, ולא רק כאן בארץ הקודש. גם אם היה פורש בגיל 48 היה מרביץ עוד 14 נקודות במשחק בלי למצמץ.וכמובן, כל כל כל מי שאי פעם עבר את גיל 18 ואמר לעצמו - " לדעתי מכבי ת"א היא ממש מקום נהדר לשחקן צעיר ומבטיח, שם אקבל דקות ואהפוך לשחקן מוביל! הרבה יותר טוב מאשר לשחק כמה שנים בגליל/לובליאנה/צפת!"


כל מי שסבתא שלו יהודיה למחצה ולא פיתה את מכבי ת"א לחוזה "תמיר גודמן".


כל מי שלא קנה חבל תליה ברגע ששחקן שלו קיבל פקס ועליו השם המפורש של הסיטרא-אחרה, "קליפרס".


כל מי שחשב - מה יעזור לבחור שלי לשחק ליד ג'ייסון קיד/סטיב נאש/ טים דאנקן/ניקולה וויצ'יץ'?


וכל סוכן שלא הצליח לארגן לבריאן רנדל וואחד קבוצה עם וואחד חוזה. זה כבר אמרתי מתישהו, לא ככה?


האינפנטיל מגניב תוכן שיווקי בלי בושה


סוקולוב-בורוכוב הוא טיפוס מעניין כידוע, כותב על עצמו לפעמים בגוף שלישי, ושני ורביעי גם אם להיות כנים, ויש לו מספר תחביבים מוזרים.


לא נרחיב בינתיים בנושא הצנצנות שם למעלה, אבל אם זכור לעם הוא גם נוהג לחלטר תחומים שמקורם במזרח הרחוק, או בקיצור - האיש מאמן קראטה, אמיתי, מוחשי, סופר ביפנית(!!!) וגם ממש כאן לא רחוק לידכם.
חפשו אותו RAN BOROCHOV, בפייסבוק, אומרים שבמציאות הוא יודע מה עושה, בואו לראות אותו, מה כפת לכם.


יהיה לכם כיף.


היידה, כפיים לבורא עולם, בורא החוזים והנביאים גם, והפרנוסה, בלי פרנוסה אי אפשר הרי.

 
 
קני ג'ורג'
 
 
ראשיד גריפאת
 
 
Powered By Art-Up