לטס נסגור און 300 אלף
רן בורוכוב-סוקולוב מוכר את ארון מגי ליפנים במחיר מופקע, נוזף בזרים הגבוהים שאפילו לא עושים את עצמם שומרים ותמה לגבי הטיימינג הלא מוצלח של הגשם.
7/12/2010    
 

מוּשי מוּשי!


אה? הו איז דיס? ווואט איז מושי מושי?


או, סר, יו קולד ג'אפאן, דיס איז אאור וויי טו סיי הלו.


אה, סבבה, סו כן איי ספיק טו מיסטר פראייר-זקי? דה ג'נרל מנג'ר אוף דה אוסקה סושי'ס באסקטבול טים?


וול, דיס איז מי. וואט כן איי דו פור יו, מיסטר?


סו, ליסטן. איי אם דה בסט סוכן אין יורופ. יו נואו יורופ? דה פלייס וור רן סוקולוב-בורוכוב ג'אסט נתן בראש אין דה אליפות אירופה? איט וואז אול אובר כדורסלע דה אתר.


'תהיה


אה?


יורופ, דה הום אוף פאריס, אתונה, גבת-יגור. אנד דה אירווויזיון! דנה אינטרנשיונל!


ספקטור!!!! יס?


וול, סבבה, בסדר, וואט אבר. בכל מקרה, איים אה ביג סוכן היר. אנד איי הרד דאט יו אר דה בסט טים אין ג'אפאן, דה בסט טים אין דה פורסט!


יס, אקספט פרום דה טוקיו-אלקטרה, באט יס, ווי אר דה בסט! גו אוסקה גו!


סו, וואט איי וונט טו טל יו, אנד ריממבר, איימ דה בסט סוכן אין יורופו, איז דאט יו מאסט האב אה ביג גאי אינ דה צבע, און דה אותיות, הו קן מייק צחוק פרום אול יור גמדים מלוכסנים.


וואט איז מלוכסנים?


מממממ, דיס האו ווי סיי אין יזראל דונט סוגרים לריבאונד. באט פליז, קונסנטרייט! היפנים האלה, אין להם נימוס בשיט... איי גאט יו דה מאן, נמבר וואן, מסטר אוף דה רחבה, בייבי שאק, בייבי טרק(טור), בייבי נוריס צ'אק. מיסטר ... מגי!!!קווין מגי??? יס, יס פליז! ווי הרד אבאוט הים! דה בסט, וויט דה פייד אווי! אנד דה גופיה ושרירים! גביע אירופה! פלייד אין מכבי, אנד ראשון!


מממ... יס, יס, מגי, מגי! נוט קווין (ז"ל, צדיק שנקטף, הערת רב"ס), באט קלוז, וורי קלוז פמלי ממבר, אנד ורי דומה לו. מגי, יס, מגי.


אוקי, איי היר יו, איי דונט קנואו וואי, יו סאונד טו מי וורי ישראפלופ, אלי-ישי-בלופ לייק ווי סיי היר, באט פליז, ווי אר ורי פולייט פיפל, פליז קונטיניו.


סו דיסז מגי, ליסטן ורי ורי - הי איז דה בסט. הי פלייד פור מכבי אלקטרה תל אביב, פלייד פור עירוני נהריה, דה בסט סקנד טים אין אול אוף יזראל אנד הגליל דה ווסט, אנד נאו הי פליי פור דה ראש השבט אוף דה אפרים, דה סמוראי מיסטר אפי B.


אפי בירנבוים


אנד דה לאסט משחק אגנסט מכבי אלקטרה, אלקטרה היר איז לייק מיצובישי אצלכם, היא אולמוסט ניצח לבד דה גיים! אגנסט אול דה שמנים! סחור-סחור אנד אול! יניב גרין, זה בראדר אוף דה בראדר AC גרין!


סו איי כן גיב הים טו יו פור האף מיליון דולרס, מייבי איבן שש מאות אלף, יאללה תמכרו עוד סושי וחצי. רייט נאו! הי 2.12, עושה לכם אליפות תוך מישלוחה מיקימונו!


האפ א מיליון? אממממ.


ליסטן היא סקורד אלוט, אברי גיים, ריבאונדינג, 2.16 איי טל יו! פצצה!


ווללל.. מגי... גוד אגנסט מכבי... סחור סחור... היידה-גוני, לטס נסגור און 300 אלף!


סגרנו! גיים סט מאצ'! כפיים לבורא עולם! שבוע הבא הוא אצלך! רק תגיד, וואט איז היידה-גוני אין יפנית, האו דו יונו דיס?


וול, אין ג'פניז איט מין " עוד ישראלי שקרן מניאק האכיל אותי סושי בטעם חומוס".


(כך במקור, סוקולוב בורוכוב אינו אחראי בשום פנים על פגיעה בשמו של נסיך העמק שלנו).זאת השיחה שהיתה. הועברה לי אישית על-ידי מקור מאוד בכיר, לא לייחוס ולא לציטוט. אולי במציאות, ואולי, ייתכן, במציאות הקרויה האונה הימנית של סוקולוב-בורוכוב.


ועם הרבה קשר, תמול או שלשום, מי זוכר כבר (בכל זאת, אליפות אירופה לפני שבוע, המוח עוד לא התיישר לגמרי וגם לפני זה היה די פקעקט), בטורו הנאה כרפאל של מאמננו האדמוני-האדלשאטני, התייחס לגבוהי ליגת קזינו, ניילון, ארנולד וכו וכו'.


אלה, גורס האדמוני, משחקים במעמד צד אחד, במקרה הטוב. יעני הפיק אנד רול רלוונטי רק בצד ההתקפי של הפרקט. שהם יעצרו את החבוב הברדר שלהם בהגנה? למה מה קרה? מה אני, תיישון ג'יימס? משעמם לי? שיעשה עלי נקודות, אולי יסדר לעצמו חוזה שנה הבאה בנימבורק או מלבורן או אוסקה או שקר כלשהו.


רבע אחרון, נשתדל, נתאמץ קצת, מקסימום לא, למי אכפת. הרי הסוכן שולח דף סטטיסטי עליו 16 נקודות למשחק, 8 ריבאונדים, אסיסט וחצי. 4 איבודים? זה שיפוט עוין, לא נחשב. העיקר שיש 57 אחוז מהשדה. שנה בישראל בראשל"צ, אשקלון, בארי, נצרת עילית ליד שן זהב, 40 אחוז ניצחונות בקושי , אבל אתה מסתדר בחיים לחוזה כפול ומכופל אי שם באשר שם.סקאוטים יבואו למלחה? מפראג? ממלבורן? יטרחו להשיג את הקלטת של המשחק? נראה אותם. שלא לדבר על הליגה השנייה. פפפ, הגנה מה הגנה, הגנה זה לנייטיבז. או תיישון. בושה לבראדרז זה.


על יופי המראה של בנות ישראל, שלא לדבר על בדיקות הסמים הלא קיימות, לא נכביר מילה.


אולי בגלל זה כל הליגה משחקת פיק אנד רול כל הזמן? הרי אחרי שעברת את חסימת הפלדה (אלא אם מדובר בקוז'יקרו כמובן) רק תמסור פנימה, ויאללה, רד להגנה ותרשום אסיסט בטופס.


אולי בגלל זה מכבי ת"א מפרקת כל קבוצה שאין לה שחקן הגנה, שממש מתעקש לשמור? הגארדים שלה עושים חילופים, ופרקינס, בורשטיין, פארגו, איידסון או פניני, מספיק אתלטיים-עצבניים כדי להסתדר עם גבוה גם אחרי חסימה.אז ככה נבנה מדינה? ככה תעברו קבוצות נגרים אירופיות שמעזות ברוב חוצפתן להרביץ אחרי הפיק אנד רול?


יפנית אני מדברת אליכם, יפנית.


ונסיים במשאלת לב. דווקא אחרי משחק מצוין של גל מקל, אשר כפי שכולללם כבר שמו לב לאשר נכתב כאן מזמן בכדורסלע-האתר, נוטה לאחר עד מאוד במסירות ולא תמיד לכייון הנכון, נכריז קבל עם וסיפרה: כמה-כמה-כמה אנו מתגעגעים לנסיך העמק שלנו. היידה-גוני היקר, אנא שובה אלינו הביתה, לגן נר הבנויה ולמלחה ביתנו השערורייה.


האינפנטיל עצוב


כפיים לבורא עולם, מטבע לשון ששאלתי מהרבנית קוק (כן כן, לא אני המצאתי זאת), והפך לסמל הלאומי של מדינת סוקולובורוכוב.


רק מה, הוא הגזים, הגזים עד מאוד. את הגשם לא נתן בעיתו. ממש לא בעיתו, קודם שנת הבצורת המי יודע כמה הרצופה עד שסבי החקלאי כבר בוכה דמעות אמת ולו בכדי להשקות את עץ הלימון שלו (ורק על זאת כועס עד אין סוף סוקולוב, סבו יקר לו מכל וכל הפוגע בו, נו הבנתם, דיר באלאק).


אבל עכשיו, עם הכרמל? איש הצפון אנוכי, במקור וגם בלבב פנימה, ועל הכרמל עצמו דרתי שנים לא מעט. זה אי אפשר מה שהלך שם, אי אפשר.
אז באיחור של ארבעה ימים שלח את הגשם? אחרי כל השחור הזה? להרגיז? בכוונה? מה עובר עליו שם למעלה? איך אני יכול למחוא לו כף ? למה מגיע לו?


אוף איתו.


אז הפעם, חברים, תחליטו האם מוחאים אתם כפיים לבורא עולם. אני עוד מתלבט.

 
 
נעמי שמר
 
 
ארתוראס קרנישובאס
 
 
Powered By Art-Up