בצד אחד של הזירה לי ניילון. בצד השני, מאירק'ה רב הרושם. מי לוקח?
רן בורוכוב-סוקולוב, ראש מחלקת מהומות וקטטות בכדורסלע-האתר, נדרש לעניין בעקבות התקרית בין השניים השבוע במשחק בין אשדוד לבני השרון. ויש לו מנצח.
26/1/2011    
 

בני השרון נגד אשדוד, משחק נאה היה שם. כמקובל במקומותינו ללא הגנות אבל עם ניילון, תיישון, ארז חתולים, ברקוביץ', דאנקן וכמובן - מאירק'ה טפ-הירו, הגיבור הקשוח. קשוח מאוד אפילו.


לי ניילוןמאיר טפירו


כמה קשוח? או, בואו נדבר על זה.


מספיק קשוח כדי ללכת ראש בראש עם מיסטר לי ניילון, בחור עצבני בעצמו, עם רקע מכובד.


כמה מכובד? בואו נדבר על זה.


לאיש יש כל מיני תיקים בכל מיני משטרות, בכל מיני ארצות. זפטה לאישה הוא יודע להוריד, משום מה עייסק נפוץ מדי אצל כדורסלנים אמריקאים. חכמים בלילה אלה על מי שקטן מהם בראש וחצי, ו-60 קילו.


כאן בארץ הקודש הוא לא מוכר למשטרה, עדיין, לכאורה, חמסה חמסה, אבל שמו ידוע למדי בתור אחד שאתה לא מתעסק איתו ככה סתם, גם לא על המגרש. מרפק, ברך, הוא מכיר את התורה. חוץ מזה הוא גם שיחק בעבר בלבנון, בפורטו ריקו, ובנובו סיביר, מקומות קצת יותר קשוחים מהשרון אם זכור לי נכון.


מאיר טפירולי ניילון


אבל טפירו? זה עניין אחר. לא איזה צ'אק אידסון או ננאד קרסטיץ' שכזה, אלא אחד משלנו. עשה טירונות 02 והכל. אם נוברים קצת בגוגל, תצוץ המילה "דקירה" מתישהו, לא שזה משהו מיוחד לאיש. הוא גדל בקרית אתא, גדל.


עכשיו, אנשי השרון (בני השרון, בני השרון, מה יש לרמי ויץ הזה? כמה קשה להוסיף עוד הברה?) שלא עברו מעולם את גבול כפר סבא, קרית אתא היא שם תואר מקובל באיזור הצפון, שלא לדבר על השכנה קרית ים.


כשאתה קם בבוקר ונושם אוויר שמורכב ברובו מדו תחפוצת הזרחן, זה מחזק את העצמות, במיוחד אם בערב אתה יוצא לבלות ב"עמק האלכוהול". בקיצור, גם למאיר שלנו יש כמה אלמנטים ארסיים וערסיים בכיס.


חס וחלילה אנחנו לא מעודדים כאן אלימות בכדורסלע-האתר (חוץ מנגד אנשים שמעלים את מחיר הדלק כל שבוע) אבל נניח שפורצת לה קטטה. משהו רציני, מסודר, מאורגן, לא איזה חאפ-לאפ דמיקולו.


מי לוקח? מה יחס הווינר? מי שופט?


לי ניילוןמאיר טפירו


כקראטיסט מדופלם, ומתוקף כך גם כנציג וראש מחלקת מהומות פרעות וקטטות בכדורסלע-האתר, אתר נכבד שחס וחלילה אינו מעודד אלימות, אלא אך נגד מנוולים שמעשנים לך בפנים איפה שאסור, אבדוק רגע את הנתונים שלפנינו.


גיל: מדובר בשני חברים לא צעירים, ילידי 75, ניילון מבוגר באיזה חודש, לא משמעותי. רוח נעורים אימפולסיבית לא אמורה להוות כאן יתרון לאחד הצדדים.


הגנה: שני הצדדים לא בעניין זה מכבר. ברם אולם - למאירק'ה יש יתרון מסוים. בניגוד לניילון, הוא חוטף לא רע בכלל.


עבודת רגליים: צעדי הברווז של טפירו כבר הפתיעו אי אלו עשרות צעירים וזריזים ממנו . ניילון מצד שני, בעל ישבן נאה למדי. שקול.


גודל: לניילון יש איזה 10 סנטימטרים עודפים וגם כמה קילוגרמים סבירים, בעיקר באזור הישבן כאמור. מאיר אינו מהצנומים, בטח ביחס למקובל אצל גארדים יהודים, קטשפר שכאלה, אבל עדיין, גם בזבורית וגם במוטת הכנף- יתרון לניילון.


ברם אולם - בשל ובזכות העובדה שזריזות, חדות או ניתור מעולם לא היו מרכיב חזק בארסנל הגופני של טפירו, הוא מצויד בכתפיים הגונות עד מאוד ולא פחות, ביד טייחים רצינית, שגם בלי ניתור, ברברס ותוך כדי סיבוב מיידה כדור קשתי כהלכה מעל כל מיני קפצנים. ידית של טייח יש לו, שפכטל אנושי.


מסתמן כאן שוויון. יתרון גופני משהו לניילון, אבל עדיין, קרב שקול למדי.


מה עושים? על מי שמים הכסף?


מאיר טפירולי ניילון


בורוכוב-סוקולוב, פרשן הפוגרומים של כדורסלע–האתר, מקום מכובד שחלילה אינו מעודד אלימות אלא במקרי חירום מוצדקים של העלאת ארנונה רטרו-אקטיבית, גורס כי טפירו שלנו, נציג יהדות השרירים, לוקח. לא יהיה קל, אבל לוקח.


עניין של טקטיקה ואופי. ניילון, אני חושד ומנבא, נוטה להיות מהזן של חכם על חלשים, רצוי חלשות, וכאלה שמורידים את הראש בפניו. כשהוא נתקל במישהו רציני, שבאמת מוכן לעמוד מולו, הוא משתפן מהר מאוד. ננאד קרסטיץ' שכזה, זורק כסאות מרחוק ובורח.


בפעם אחרת נרחיב יותר לגבי טיפוסים שונים ומשונים. אומר במילה וחצי רק שלהוציא טיפוסים מהזן הארטסט-רודמן, לרוב אלה שעושים הרבה רעש פחות מסוכנים מהרבה מהקשוחים הקטנים החכמים, דרק פישר או ג'ינובילי למשל. גם ליוטו מצ'ידה כזה, אם בא לכם להקליק רגע אחד על רב אומן אמיתי.


אלא אם יפתיע את הקשוח שלנו באיזו מכה ראשונה איומה מלוכלכת מאחור, במוקדם או במאוחר ישים עליו מאיר את יד הטייח שלו, וזהו גמרנו, סגרנו הבסטה של הניילון להיום.


לי ניילוןמאיר טפירו


ואפילו אם הקטטה תידרדר למקומות המגעילים במיוחד, יענו מביאים את החברה מהצ'כונה, הצכ'ונה של ניילון היא בכלל באינדיאנה, אז הכי טוב שהוא יכול להביא זה באסטון ותיישון ג'יימס.


טפירו חלק פרקט וחדר הלבשה עם אמסלם! עם אנשים כמו קוז'יקרו, יובל אשכנזי ופפי תורג'מן! אין על מה לדבר, לא כוחות כלל וכלל.


והכי חשוב, האס שבכיס. בהגנה עצמית מותר הכל. לנשוך, למשוך בשיער, לנשוך בשיער בגבות, לשרוט ולצבוט. הכל הולך. למאירק'ה הגיבור שלנו, יש וואחד קלף, מגעיל, מטונף, אבל אס יהלום אדום ביותר (ספוילר + אזהרה: המשפט הבא עלול להזיק לבעלי לב חלש או סתם לכאלה שלפני ארוחת צהריים).


כל השנים האלה שהוא מכחכח ומצחצח גרונו, כן? בלי שום ספק, אי שם במורד הגרון הטפירואי, הצטברה לה שם אחת הליחות העצומות בתולדות המזרח התיכון, מוחטה לעילא ולעילא, שברגע של סכנת אמת, תעוף לפני תוקף ארור ושום דבר לא יעזור לו, אפילו היה ב-NBA והכל.


גיים, סט, מאצ', סמארק – טפ-הירו.


ויפה שעה אחת קודם.


מאיר טפירומאיר טפירו


הבהרה אינפנטילית אחרונה:


כדורסלע-האתר אינו מעודד אלימות משום סוג שהיא, להוציא כמובן מקרי חירום חריגים שצוינו לעיל, או כלפי ברנשים שגם כשהאוטו שלהם סגור ואטום, עור התוף שלך מדמם במרחק חצי מייל מהם,


ובקיצור, אנחנו נגד מכות.


כלומר, רק באופן מסודר, כמו שצריך. תבואו, אני אלמד אתכם, מכפת לכם. באמ-אמא שלי, אני לא רע בזה בכלל.


(דבר יו"ר הדירקטוריון: רב"ס מנסה לומר בדרכו הצנועה, שהוא מעביר שיעורי קראטה מוסמכים ורבי משמעות ויופי לכל הגילאים, בנים ובנות, נשים וגברים, ברחבי רמת גן-העיר. כל המעוניין ללמוד קראטה או כל מה שהולך שם על המזרנים ועוזר להגנה עצמית, מוזמן לפנות למייל הנשיאותי ונודיעו דבר. רק על הקטע של מאירק'ה והמוחטה בלבד, מגיע שבני העם יפרגנו לו צ'אנס להקסים אותם בשיעור ניסיון והיכרות, האין זאת?).


כפיים לבורא עולם, ושלא נדע צרות לעולם.

 
 
דושקו איוונוביץ'
 
 
פרדי מרקיורי
 
 
Powered By Art-Up