16 נקודות ב-7 דקות לבורוכוב-סוקולוב
אפילו הוא, ההולך ומתקשש, עם יד שמאל לא קיימת ויד ימין חבושה, היה מציב נתונים כאלה בליגה הלאומית לנשים. והוא עוד צנוע, כן?
18/11/2011    
 

מזמן לא עצבנתי מישהו, לא ככה? לא מעל דפי כדורסלע-האתר לפחות.

מעשה שהיה כך היה: במסגרת מקצועי נוהג אנוכי להסתובב במקומות מהסוג המכונה אולם ספורט. השבוע, לאחר שסיימתי את האימון של קבוצת הבוגרים המתוקה שלי – חפשו מהר RAN BOROCHOV
בפייסבוק ובואו כבר לאימון ניסיון אצלי, ממש כאן ברמת גן-איסט - גיליתי כי באולם הכדורסל מתקיים לו משחק כדורסל.

לרוב, בשעות האלה, מתקיים שם אימון של נבחרת ישראל בהחלקה על גלגליות. כן, יש דבר כזה. זה כמו על הקרח, רק בלי קרח. אירוע מצודד אגב, וסיבה נוספת, חזקה ביותר לבוא לאימונים אצלי.

בימים אחרים ניתן לפעמים לראות שם שאריות מתנשפות של ליגה למקומות עבודה כלשהי, נחמד דווקא לראות חברה חתיארים קופצים על כל כדור, כאילו אין מחר וכאילו יש להם אחלה ביטוח רפואי שבעולם. אני מניח שעסקינן בתאונת עבודה. אגב, פה ושם אני מבחין גם באיזה מסתנן, שחקן רכש בעל עבר כדורסלני קצת יותר מפואר מהשאר, שעושה צחוק מכולם אבל מה כפת לי.

הקיצר, השבוע היה שם דווקא משחק נשים. אמרו לי כי מדובר במכבי ר"ג נגד אעבלין, אבל אני ממש לא סגור עד הסוף בעניין הזה. ליגה לאומית בכל מקרה.

עכשיו, תראו. בואו נהיה כנים: מעולם לא הייתי אוהד שרוף של כדורסל נשים. בשיאי, חיבבתי לראות את הדור של אלומה גורן, אורלי גרוסמן ולימור מזרחי. היתה להן קלאסה, היתה להן.

היתה גם את מוואדי מאביקה, תופעת טבע אמיתית . אבל זהו בעצם. גם המנש-ים לא עשה לי את זה, ואפילו התקפי פטריוטיות של נבחרתנו עולה לאליפות אירופה - נו , התקציר הספיק לי.

אחזור רגע לאיסט-ר"ג. ישר ולעניין. זה היה נורא. ספרתי לפחות 4 שחקניות מתוך עשר על המגרש שסבלו מעודף משקל בולט, אם להיות פוליטיקלי קורקט. לא עודף משקל של סחור-סחור. הרבה יותר מזה. רמת השליטה בכדור היתה מביכה כמעט אצל כולן. ואני לא משווה לכריס פול. אני משווה ללימור מזרחי. בעצם , עזבו את לימור, היא היתה אגדה, אני משווה לשחקן תיכון בן 16 בקושי, כמו אלה שהנשיא משדר לנו, שגם שם, יש הרבה מקום לשיפור, פוליטיקלי קורקט פעם שניה לא אופיינית.

כושר גופני רע. אפילו רע מאוד. נתונים גופניים - ובכן, גם אם גובה איננו גורם נפוץ אצל העם היהודי, ניתן לחפות עליו בזריזות. לא נרשמו ממצאים בעניין הזה.

אם אסכם, לו אני, בורוכוב-סוקולוב, הזקן הקשיש, האגואיסט, שאין לו יד שמאל, וימין כרגע חבושה, לו אני הייתי במגרש, הייתי שם 16 נקודות ב-7 דקות, וזה אחרי יום אימונים מהסוג היפני החביב עלי.

לצערי , אני לא צוחק.

כשאני שומע את אנשי כדורסל הנשים משוחחים להן ולהם, אני חוטף קריזה.

חד וחלק - רמת הישראליות רעה. אפילו רעה מאוד. והטיעון של 'אם יהיו ארבע זרות תהיה רמה גבוהה יותר מה שימשוך יותר נערות וקהל למגרש' - ובכן, הטיעון הזה מפגר בעיני.

למה? כי זה לא עבד. אם ימי רמת השרון של אלומה גורן בגביע רונקטי לא הביאו לענף את הדחיפה הראויה, והשחקניות הצעירות של היום עדיין נמצאות שנות דור מאחור, אז זה לא עובד.

שחקו עם שתי זרות. שהשחקניות ישתפרו תוך כדי תנועה. אז כן, הרמה תרד משמעותית. סו וואט?

יבוא פחות קהל? אפשר לחושב שעכשיו כן בא קהל. אפשר לחשוב שעכשיו יש קבוצת נשים ישראלית שלוקחת את היורוליג.

ומה לגבי הגברים ?

האמת, אותו דבר. שני זרים. מקסימום שלושה. השאר ישראלים. חלאס, לא יהיה כדורסל ישראלי אם ברוב הקבוצות כאן משחק ישראלי אחד דקות משמעותיות. שחקנים בני 24 נחשבים פה ילדים.

זה נכון, כי בגיל 24, הם שיחקו פחות דקות מאשר שפר שיחק עד גיל 19.

הקהל של חולון, ג"ג, אשקלון, הפועל ת"א, יבוא לראות גם קבוצה עם שני זרים איכותיים. בהתחלה הרמה תרד. אחר-כך היא תעלה חזרה.

מכבי ת"א? הפועל ירושלים? שישחקו עם 9 זרים במסגרות אחרות. בליגה גם ככה העשירות יותר יאספו אליהן מיד את מיטב המקומיים. אבל גם ככה האלופה נתונה, ויורדות אין כאן כבר 10 שנים בערך, לפחות לא על פי התוצאות במגרש.

ואני מזכיר, במיוחד בקבוצות הקטנות כל הברדק הזה ממומן באופן מסיבי על ידי עיריות ומועצות מקומיות. וזה לא הכסף של ראש המועצה. זה הכסף של האזרחים.

התחלנו כבר לשמוע על ראשי ערים שדורשים ישראליות על המגרש. אז ברמה הספורטיבית זה מפגר (הרבה פחות מראש עיר שמנהל משחקים בפועל) אבל הם צודקים. אתם לא דואגים לאינטרסים של העיר ותושביה, לא תקבלו כסף.

וזה הכול!!!

בברכת היידה קורטני פלס, הנהג הכי טוב במזרח התיכון, ניפרד כאן.

ועל העונש שקיבל, רק היידה גוני ניתן לזעוק מבין הגלים.

חרפה היא זאת.


 
 
עודד קטש
 
 
שמוליק קראוס
 
 
Powered By Art-Up