המסקנה? מיאמי אלופה, למרות שאנחנו שונאים אותם, שהם אהבלים, שחצנים ויללנים
רן בורוכוב-שאראפוב מתמצת עבורכם את משאל הג'נרל מנג'רים ב-NBA שכולל 57 שאלות. בפנים, איך לא, גם לברון ג'יימס וריקי רוביו, חברים טובים שלו.
24/1/2012    
 

הקדמונת.

חבר שלי אחד, קצת אדום אבל בספורט הלא נכון, בא לבקר אותי בכדורסלע-האתר.

הוא חזר עם טרוניה, כי ממש קשה לו להבין על מה מדובר. יש לציין שאמנם החבוב חוטא בביפ, אבל הוא בכל זאת מתמצא במי נגד מי באופן כללי. גם הסלענג המקומי שאנחנו כאן מדברים שוטף, אך גם הלך הרוח הסהרורי לי. איך אמר- יש לי אותך קוקוריקו במציאות, למה אני צריך את זה גם במחשב?

האמת שלא אמר, יען כי היה חוטף איזה נשיקה לאף, אבל היה לו מבט כזה בעיניים.

חבוב ליטאי מימין. הוא עוד יוזכר בהמשך

אז לכבודו, ובכלל לשם שינוי, אנסה לכתוב במשהו שקצת יותר מתקרב לעברית הפעם, עם מעריצי השרופים (במוח, כל הפיוזים) הסליחה והמחילה.

(דבר יו"ר הדירקטוריון: על אותו משקל, עברית יש לי כבר במקומות אחרים, למה צריך את זה ביומיום גם כאן? המשך נא, רב"ס).

אז ככה:

לפני שבוע, פורסם לו סקר הג'נרל מנג'רים השנתי של ליגת המנש (מנש - יענו NBA). סקר מסורתי שנערך כל שנה, לפני העונה, הרבה שאלות, כל מיני עניינים, כשהחוקים די פשוטים: אתה לא מצביע לקבוצה שלך או לשחקן שלך.

את הסקר המלא אפשר למצוא כאן, אבל אני עושה לכם קצת הנחה ומביא נקודות מעניינות, לדעתי, מתוך העניין, פלוס פרשנות און דה האוס מעמקי מוחי הקודח (לא ממש קודח, אבל בקטנה, יש לי איזה מיני שפעת, סאמק).

אגב, כדי לבלבל את האויב, יענו האמריקאים הסתומים, התשובות מפורסמות באחוזים. אבל היות ומדובר ב-30 מצביעים, לא ממש קשה לחשב כמה חשבו מה ובאיזה עניין.

אז היידה נראה מה תפס את עיניי.

אליפות המזרח: 29 חשבו כי מיאמי תיקח את המזרח האחד שהימר על שיקגו הוא כמובן המנג'ר של מיאמי, שאסור לו להצביע לעצמו. ואני אומר על זה ככה, ולא שזאת לא תשובה הגיונית, כן?

הם וואחד לוזרים שם במזרח.

הם מנסים לנחס את מיאמי, ובינתיים הפציעה של ווייד מוכיחה שיש כאן משהו.

הם מנסים לשים על לברון עוד קוף על הכתף, אומרים שהאיש לא משהו במצבי לחץ.

ההימור שלי: א'. הם וואחד לוזרים.

אלופת המערב. בשנה שעברה 29 מ-30 חשבו שזאת תהיה הלייקרס. השנה רק חמישה. מישהו אמר פיל ג'קסון?

את מי היית לוקח בתור השחקן הראשון למועדון שלך.

ראש בראש צמוד בין לברון לדוראנט. 11 קולות (מתוך 30, נזכיר) לכל אחד. יש לציין שמעמדו של דוראנט דווקא ירד, למרות הפלייאוף המצוין שלו. אני אגב הייתי לוקח את כריס פול (כפוף לבדיקת רופא).


אחד מעניין מאוד: מי הפוינט גארד הכי טוב בליגה.

כצפוי, אחרי עונה גדולה דריק רוז מוביל, אחריו כריס פול, ועוד קול אחד למישהו מוזר שחשב על ראסל ווסטברוק. אבל העיקר הוא, שבשנה שעברה דרון וויליאמס הוביל עם חצי מהקולות. כנראה שלפטר את ג'רי סלואן אחרי 100 שנה, דקה אחר-כך ללכת לשחק אצל, ישמור השם, רוסי קומוניסט, ולסיים בסבב בורקס בטורקיה, לא עושה טוב לתדמית שלך. ואני חושב שווילאימס הוא רכז מעולה, כן, שני , אם בכלל רק לפול, אבל זה בתנאי שהברגים במקום.

בעמדות האחרות לא משהו מרהיב. קובי, לברון ונוביצקי מובילים, ובסנטר, כצפוי, כולם, שנה שניה ברציפות, בחרו בדווייט הווארד.

הרבה שאלות ותשובות צפויות למדי בעקבות מה שכריס פול אמור להביא לקליפרס, נסכם שכולם חושבים שזה רעיון די טוב עבורם.

רוקי השנה: אני נזהר כאן, כי אתם יודעים שזאת נקודה רגישה אצלי. אבל גם שם, חושבים שאירווינג המכונה במקומותינו הכוכב השני של קליבלנד אחרי כספי, מוביל משמעותית, לפני, כן לפני ריקי רוביו. ומילה וחצי - הסגל של קליבלנד, מלבד אירווינג, מתקשה בליגה האדריאטית. ליד רוביו משחק הפאוור פורוורד הכי טוב בעולם כרגע. הלאה.

ועכשיו אולי השאלה שהובילה לתשובות הכי מפגרות: מי השחקן הכי טוב שלא משחק השנה בליגה: קירילנקו קיבל רק 6 קולות. מישהו נקב בשמו של פורקאן אלדמיר (?). את הרשימה, לפני התותחן האליל נבארו, מוביל יונאס ולנצ'יונאס ,הליטאי הצעיר. לפני קירילנקו! או נאברו! או אפילו סחור-סחור דיאמטידיס, קרסטיץ' ! או בתרגום שלי, מה שעבר לנשאלים בראש זה: מה, יש כדורסל באירופה? טוב נו, יש את ההוא שבחרו בדראפט, הגבוה, יוצ'נאס משהו. תרשום יוצ'נאס.

מעניין, אגב, שאף שם אמריקאי לא עלה כאן. נגיד, בו מקאלב אחרי אליפות אירופה המדהימה שלו, מה שמבסס את החשד שרוב המנג'רים מעדיפים לראות באולינג תיכונים על פני משחק אירופי.

נקסט. יש כמה אהבלים שחושבים שלברון הוא השומר הכי טוב בליגה. הפרישה של פיל ג'קסון השאירה את פופוביץ' כמאמן הכי טוב בליגה, למרות הפלייאוף של שנה שעברה. ושאלה מעניינת ששואלת בפועל: "לאיזה שחקן יש יותר שכל מנעל בית + אגו ברמה נסבלת", היא: איזה שחקן פעיל יהיה המאמן הכי טוב: אז פישר, באטיה, נאש, צ'ונסי וגרנט היל, קיבלו קצת כבוד.

ריי אלן, שגם הוזכר כמאמן עתידי פוטנציאלי, נבחר ברוב גורף כקלע הכי טוב בליגה , שיפור ביחס לשנה שעברה, ויש לציין שלמרות שאני מסכים ומה גם שאלן הוא אולי השחקן החביב עלי בליגה כרגע, אני מפרש גם זאת כתשובה של: "אין לי כוח לחשוב, נו ריי אלן, הוא טוב".

המוסר הכי טוב נחשב כריס פול, וגם ריקי רוביו קיבל כמה קולות עוד לפני ששיחק משחק אחד בליגה, אבל בעיקר - סטיב נאש לא קיבל אף קול השנה, אחרי רוב עצום בשנה שעברה. לך תבין.

לסיום, כמה שאלות על מנהיגות, קשיחות, הבנת משחק (IQ ) וגם מי היית רוצה שייקח זריקה אחרונה עבורך.

נזכיר רגע למעלה: רוב הליגה מהמרת על מיאמי כאלופה, אחרי שתדרוס את המזרח בלי למצמץ בכלל. וזאת למרות שבשאלות האלה שחקני מיאמי לא קיבלו אף קול כמעט! הם לא קשוחים, לא מנהיגים, לא חכמים, ולגבי הקלאץ'- שחקן אחד של מיאמי קיבל קול אחד. ווייד.

אז מה המסקנה? מיאמי אלופה, למרות שאנחנו שונאים אותם, שהם אהבלים, שחצנים ויללנים, וכנראה שהם ינצחו כל משחק ב-20 הפרש, שלא נגיע חלילה לזריקה אחרונה של לברון.

והכי מעצבן אותי, שהם כנראה צודקים.

ברגע כזה, היידה גוני נזעק מבין הגלים!

ולרשימה המלאה – הנה זה כאן.


 
 
דארן דיי
 
 
בעז ינאי
 
 
Powered By Art-Up