יש כינוי להנדריקס!
אחרי מחשבות, צמצומים וניפויים של הצעות טובות יותר וטובות עוד יותר, מתכבד החבר ריצ'רד הנדריקס לשאת בכינוי רשמי מטעם סיפרה בסלע וכדורסלע-האתר.
7/2/2012    
 

טייקאוויי, ריצ'אאוט, ג'יימי, לה פלומבה, הנדברקס, חבר הפרלמנט, the watchtower, ריצ'רד לב הארי, הנדימן, סיקרט סרוויס, דוקטור האקסטבל.

אלה הכינויים שהוצעו על ידי בני העם כדי שאחד מהם יהלום את ריצ'רד הנדריקס. 11 ההצעות האלו נבחרו מתוך כמה עשרות שהגיעו על פי הזמנת הנשיאות ופנייה רשמית שנעשתה לבני העם ובנותיו.

אחד הכינויים יהפוך בתוך זמן קצר לכינוי הרשמי של הנדריקס בפינו מעתה והלאה.

שמא נתחיל? שמא אינדיד.

לה פלומבה – הצעה טובה ומעניינת, בעלת זיקה לכינוי 'לה בומבה' שניתן לנבארו האליל. במלים אחרות, נבארו הוא מטיל הפצצות, והנדריקס סוגר את הרחבה. הכינוי הזה יורד מסדר היום מאחר שבמלוא הכבוד להנדריקס, שעושה עונה וחצי ביורוליג, אין בינו לבין תהילתו של נבארו האליל דבר, ומכאן שאין צורך או תלות או קשר ממשי בין השניים. אחד אליל, השני עדיין טירון למדי וברוב המקרים אפילו לא שחקן חמישייה.

חבר הפרלמנט – במקור, הוצע מכיוון שהנדריקס אינו בוחל בדבר ואינו חושש להתלכלך, ממש כמו פוליטיקאים. ואני אומר, הרי ידוע שאין לערב פוליטיקה וספורט, האין זאת? ההצעה נפסלת.

הנדימן – הוצע על ידי מספר נתינים. לא רע, אבל פשוט מדי וכמעט מתבקש מדי. ובדרך כלל אנחנו לא בעד הפשוט והמתבקש, יו נואו.

סיקרט סרוויס – חזק מאוד. ההסבר: האיש עושה עבודה שחורה ובשקט-בשקט כמו בשירות החשאי. לא רע בכלל. באמת לא רע. אבל זה כינוי שיכול להינתן ולהתאים גם לשחקנים אחרים ואינו מייחד רק אותו.

The watchtower – ממממ, נשמע קצת כמו כינוי לשחקן מנש והנדריקס-שלנו משחק בליגת קזינו. מעבר לזה, מתייחס לצד ההגנתי בלבד.

דוקטור האקסטבל – כינוי מצוין מתוך הסדרה שמזוהה עם ביל קוסבי ורצה בין 1984 ל-1992. במלים אחרות, לקשישים בלבד. כמה מאיתנו זוכרים מיהו קוסבי, וכמה מתוך אלה זוכרים מה לו ולדוקטור האקסטבל? בקיצור, ליודעי חן בלבד.

הנדברקס – כינוי לא רע בכלל, אבל שוב - מתייחס לצד ההגנתי בלבד ולאופן שבו הנדריקס בולם את שחקני היריבה. בינתיים, התברר במקרים רבים שהאיש עושה עבודה יוצאת מהכלל גם בצד ההתקפי ולכן ההצעה נופלת.

טייקאוויי – פצצה של הצעה ויופי של כינוי, בתיאוריה. ההסבר: האיש לוקח בשתי ידיים מה שנותנים לו (ואחר כך גם עושה מזה דברים מצוינים). לאחר מחשבה נוספת, נשמע קצת מוזר, קצת לא מתאים. כבר עדיף סיקרט סרוויס.

נשארנו עם ריצ'רד לב הארי, ג'יימי וריצ'אאוט.

קשה, קשה.

רבים בעם תמכו בריצ'ארד לב הארי, אותו מלך אנגליה מפורסם. זה כינוי מאוד חזק, לא נכחיש זאת. אבל ריצ'י-שלנו, איך לומר, הוא אדם צנוע, נחבא אל הכלים, מה לו ולמלכות. לא כל מי שטוב הוא מלך. בכלל, יש פה זילות בשימוש של המלה הזו, כל אחד שעושה משהו נחמד או טוב הוא מיד מלך. קצת פרופורציות, כן?

ג'יימי או ריצ'אאוט, ריצ'אאוט או ג'יימי?

ריצ'אאוט הנדריקס, רבותי וגבירותיי (אני יודע שגם אתן כאן לפעמים). תכירו את ריצ'אאוט הנדריקס.

האיש שמושיט יד, מגיש עזרה, מסייע בכל. הגנה, התקפה, מרביץ גם גגל'ך ונותן הזדמנות נוספת לקבוצה אחרי החטאה. נחלץ להוציא מהבור כשהקבוצה נפלה. גם הצילום כאן מתאים באופן קלאסי לכינוי החדש.

ריצ'אאוט גם מזכיר מאוד את שמו הפרטי כך שהוא ייחודי לו (יען כי אין מגפת ריצ'ארדים בכדורסל האירופי), וגם תואם מאוד את אופיו הקבוצתי ואת פעילותו על המגרש.

גם ג'יימי זה טוב, גם ג'יימי. זה נכון. שילוב של ג'ימי הנדריקס וג'יימי ארנולד, אקס מכבי שמזכיר אותו
פה ושם בכמה תנועות.

אבל היינו צריכים לבחור אחד בסופו של דבר, והבחירה נפלה: ריצ'אאוט הנדריקס איט איז. בקרוב הוא יוכנס אל אגף בעלי הכינויים הנמצא תחת הלינק 'אגדות מהלכות', שבתפריט הלינקים של סיפרה בסלע.

תודה לכל מי שסייע והציע כינויים ורעיונות.

שלומות ונצורות בשלב זה.

 
 
דראז'ן דליפאגיץ'
 
 
ליאור אליהו
 
 
Powered By Art-Up