המחזאי
הוא היה קראטיסט, הוא עושה עיניים לבחורות בעזרת קוביות בבטן, הוא הפליא בעשרות אייטמונים נאים כרפאל בכדורסלע-האתר. מעכשיו הוא גם יוצר אמנותי. רב"ס.
15/2/2012    
 

שלומות לעם.

היום בתוכנית אמשיך להתכתב עם סופוקלס. ולא, לא הפארש עם הברך בצהוב, אלא עם המקורי, ההוא של אדיפוס ואנטיגונה ושאר כאלה מהתיכון.

מחזה? מחזה. קמו להם אנשי המנש, חברו להם לכמה יהודים בברודוווי, ברור שהם יהודים, אלא מה, ואוטוטו יעלה לו המחזה: "מג'יק לארי" - סיפורם של שתי האגדות ששינו את פני הכדורסל האמריקאי, ובכלל. הנה זה פה.

רעיון מעניין? אכן. רעיון טוב? נו, אני כנראה לא אמכור את כלייתי כדי לעלות על המטוס הראשון בואכה ניו-יורק, אבל מ'כפת לי, להיפך, קצת תרבות זה לא רע.

לא הבנתי עדיין אם עסקינן במחזמר, ולמען האמת אני לא רוצה לדעת. כי לארי שר במקלחות לאיינג' ופאריש, זה כבר לא מקובל עלי.

אולם, וכאן כבר כל הזכויות שמור לי, הנני כאן להציע בזאת עוד אי אלו רעיונות לא רעים בכלל להמחזה, בכל מסגרת שהיא, החל מחוג תיאטרון החובבים של כלא איילון, ועד הבימה, הקאמרי והבלט הרוסי המלכותי.

אז בבקשה, וכל הזכויות שמורות כאמור:

"פיל לייק שאקובי". משולש אהבה בלתי אפשרי בין חכם זן כריזמטי, כוכב הוליוודי המחלטר בהרס סלי כדורסל, ועלם חמודות שרק רצה טבעת. וצומי, הרבה צומי.

היה טוב לתפארת, היה רע לתפארת.

שם נוסף אפשרי: שרי הטבעות, שהרי בין שלושתם ישנן 20 טבעות אליפות, אם ספרתי נכון.

"הטייק אווי של מקדונלד". עלייתם ונפילתם של נוצרי אדוק ורד-נק ג'ינג'י (מקדונלד-האפמן למי שפיספס אותי) שהחל כסיפור סינדרלה בבולוניה, אבל בשלב מסוים הנוצרי קצת שכח אחת, לפחות, מעשרת הדיברות, ההיא שמדברת על לא תחמוד את אשת רעך.

"קטשפר". דוד ויהונתן של הניינטיז, צמד חמד ענוג ומופלא, האחד מבטו נבוך ושובה לב, השני מואר במפנים ואף בחוץ. אף כשגביע אירופה עמד ביניהם, נפלאה אהבתם עמדה להם, וגם איבוד כדור (באנגלית זה נשמע יותר טוב, וגם יותר עצוב) היה שם, ועוד ועוד ועוד. קורע לב.

"אורי ויורם - עד הדוק האחרון". האחד נשאר נאמן לממלכת רוממה (הרקובה, יש יגידו) השני הלך לבדוק מי רוצה להיות מיליונר , והוא רצה ונהיה, כל זאת בזמן שאליפות העולם בדוקים בעיצומה.

"קומה-נומה עמק, מגבת יגור להיידה גוני יזרעאלי". מחזאי – סר ש. אפקטים – רב"ס. ירבה לקלוע: גוני-שלנו היידה-גוני. בתפקיד קיר בטון: קיר הבטון.

"המטע של אליהו". סיפורו של משליך תפוזים מקצועי שנזרק מהחברה להגנת הטבע, כי רק כי שכח להגן, וכאשר ברקע כוחות ניאו-זואולגים מתעקשים כי תפוז הוא בעצם גויאבה.

"האציל, רב"ס והנאחס". תקציר תולדות סר.ש , בן האצולה מרמת דוד ועוזרו הנאמן והמחורפן, בניסיונם הנואל והאבוד מראש לסדר את העולם כיאה וכנאה.

"בשדרה". מחזה קפקאי מצמרר אודות בית קטן בשדרות יהודית, אשר איש עדיין לא הצליח לפענח את המתרחש, וכל אשר בא בו - אין לדעת לאן יגיע.

"מסודרימ-סלע". בטלוויזיה מדובר היה בהייטקיסטים, יש לך משהו עצוב בעיניים וכו'. על הבמה יהיה זה סיפורם האמיתי של נשיא דירקטוריון וחבר תומכיו הנאמנים, שהצליחו להנפיק עצמם בפייסבוק, או שקר כלשהו אחר, והפכו למולטי מיליונרים. אזהרה- החלק הנוגע לרב"ס עשוי להיות קשה לצפייה לאנשים שאינם לוקחים כדורים באופן קבוע. בתפקיד נסיכה ב': נסיכה א'.

ונסכם אייטמון זה: אם רד אאורבך יכול לשיר אני יכול גם לרקוד בחצאית ורודה עם קרניים בצבע ירוק זרחני.

היידה-גוני נזעק מבין הגלים, ואף על הבמות!


 
 
שאקיל אוניל
 
 
פרדראג דנילוביץ'
 
 
Powered By Art-Up