טיפות של החיים
רן בורוכוב-סוקולוב קורא שוב לאזרח את ריצ'אאוט הנדריקס, מזדהה עם דייויד בלו ולא פחות חשוב - מארגן הזדמנות להשחיל צילום של תני כהן-מינץ.
5/3/2012    
 

כותב בין הגשם שבחוץ וגשם של דמעות על סבא שלי שמת בדיוק 365 ימים, ולא חוזר, חוש הומור מוזר תמיד היה לו.

לא ראיתי את המשחק של מכבי ת"א בברצלונה, רק חטפתי כמה הצצות פה ושם וכאלה.

אבל את השלשה של ריצ'אאוט ראיתי, מה שאושש אצלי חשד רציני בן כמה חודשים: מעבר לכל המעללים שלו והשיפור הפסיכי בשנה האחרונה - השחקן המשתפר של אירופה? - יש לו פוטנציאל ידית רציני ביותר. היה בזריקה הזאת טאץ' שונה, לא סתם של גבוה עם יד טובה מבחוץ, אלא משהו שרומז על ידית אמיתית, כזאת שיכולה ביום טוב לשים את הכדור בפנים גם בפייד אוויי, בשלוש-ארבע צ'אקות מבחוץ, ובזון שכזה. לא ידית בלוטנטנטלית אבל בכל זאת, לא סתם נגר שנשאר אחרון באולם לעבוד על הקליעה.

וזה כבר מפחיד, אם גם את זה הוא יידע לעשות.

חייב לציין, שעם כל התשבחות שהאיש מקבל השנה, עדיין הוא מאותגר אנכית, עדיין קשה לו לעמוד מול ענקים של 2.12, ומול צוות "קירלינקו מחסלים בע"מ" לא ראינו אותו, וכנראה גם לא נראה אותו השנה.

אני מזמן צעקתי לאזרח אותו. אם בו מקאלב מקדוני, אז ריצ'אאוט בהחלט נחשב מבחינתי (ומבחינת פיב"א הסתומים, יותר חשוב) כצאצא ישיר של תנחום כהן מינץ, או מינימום אחיו האובד של עידו קיר בטון.

מה שכן, מחשבות מתעוררות. בסופו של סופו - ריצ'אאוט כנראה אמור לשחק בתור 4. מה שאומר שאם הוא נשאר אני חושב שכולם יודעים שזה רעיון ממש נחמד, יש גם את מצ'באן והוא גם נתן עונה נאה בגלות הביתית שלו, וגם את מר ליאור אליהו. וזה בלי לדבר על בלוטרטרטשטל, שעושה סימנים של "רציתם עונה של 80 משחקים? אז אני פורש, אין לי כוח יותר".

שלושה שחקנים על אותה עמדה, שאמנם ריצ' יכול לשחק גם ליד הסרבי או ליאוריקו, אבל כאמור - יתכן שבעמדה 4 הוא באמת יהיה מפלצת.

רק מאי - ליאור אליהו הוא כנראה הישראלי הכי טוב בסביבה כרגע.

אם מכבי ת"א רוצה וצריכה לשמור על פרצוף ישראלי-משהו, ליאור צריך לשחק. לא יעזור כלום, קהל צריך חבוב מקומי להעריץ, ואליהו, למרות הקריירה הגלית שלו, הוא שחקן-שחקן.

וסחור-סחור לא מספיק. הוא שמן, הוא לא חכם מספיק, נקודה. מספיק עם זה. בדיוק דב"ש כתב פה על מאריץ', שמיובש אצל אוברדוביץ', אז אולי שווה להביא אותו ארצה לפרויקט שיקום? אולי.

אז מה עושים? לא יודע. אם הייתי יודע, הייתי דייויד בלאט. בעצם לא, מי היה מקבל אותי לפרינסטון, תוך שעה אני נבעט משם בבושת פנים. ואני גם נמוך.

נ.ב. קובי בראיינט הוא השחקן הכי קשוח בהיסטוריה. וכמו שאמר מישהו השבוע: למרות שג'ורדן היה אלוהים, כל עוד קובי בסביבה הלייקרס יכולים לנצח כל קבוצה. והוא תמיד בסביבה, לא משנה מה שוברים לו.

 
 
וולטר שצ'רביאק
 
 
ג'ים מוריסון
 
 
Powered By Art-Up