לצמצם, לצמצם אמרתי
רב"ס, הלוא הוא רן בורוכוב-סוקולוב (על פי תדירות הופעת האייטמונים שלו אין אלא להזכיר בכל פעם מחדש במי מדובר), מרביץ כמעט קילו טקסט על צעירים חסרי מנוח.
22/10/2012    
 

שמא נכתוב משהו לכדורסלע- האתר? שמא אינדיד.

למי שיצלח את הטור הזה, מובטח טיפ חסר תקדים מבית בורוכוב-סוקולוב, משהו אודטה חבל לכם על הזמן.

ועל מה נכתוב? על בחורינו הצעירים, אלא מה, על הגויים? ומה שלום בחורינו הצעירים, אליבא דה רב"ס? ובכן, לא משהו, לא משהו בכלל. ראשית חלקם לא כל כך צעירים, או שכן, או שלא, פרטים עוד שנייה.

שנית, ובכן - אז ככה, מספיק עם ההקדמות.

בואו נציץ רגע בסגלים של קבוצות מסוימות בליגת קזינו שלנו, וכאמור- ביהודים שלנו נתרכז, לגויים שידאגו אלי ישי ושאר שכאלה.

נתחיל, נו מה, באלופה מכבי אלקטרה ת"א, שאגב שמעון מזרחי אף לא פעם אחת נתפס טועה ואומר מכבי עלית ת"א, רק על זה הגיע לו פרס ישראל. שקדן שמעון, לא נכחיש.

מה יש לנו שם:

ישראלים בכירים: יוגי, אליהו, פניני, סילבן, רוט.

בכירים, משמע, בכל קבוצה אחרת בליגה הם הישראלי המוביל שלה, ולעיתים גם השחקן המוביל באופן כללי.

אבל רגע - גם איתי שגב, עם חוזה לחמש שנים בצהוב, ועידן זלמנסון, עוד נער שטרם רשאי לקנות לעצמו בירה מכבי במכולת.

הצילום באדיבות 'ספסל' האדיב

נקסט. הפועל ירושלים. אחד גיבור קשוח, מאיר חביב הסיפרה המכהן טפ-הירו. רביב לימונד, קוקיה, כדיר, גראנפלד או גרונפלד, איך שיהיה.

חוץ מזה שהם דורכים על העמדות אחד של השני (בלי להזכיר עוד את הזרים), יש לנו גם את רפי מנקו, קפטן נבחרת הנוער, רם אליאספור, ואדם אריאל. חלקם כבר יכולים לקנות בירה גולדסטאר במכולת, אבל זה בארץ. יש ארצות שעוד לא.

ג"ג. חייב לומר שבשלב זה של העונה יש שם ברדק כבד ועלטה לא קלה. אם מר צוד בדיחי ,האיש והרמבו, שאגב פתח בלוג חדש ממש לא מזמן, החליט שהוא חוזר למקורות בכפר בלום- וואלה, קארמה לא בריאה מסתובבת שם בגן נר. ועוד לא כתבנו אבישי גורדון.

הנה כתבנו.

ומה יש לנו שם?

שמואל ברנר, יניב גרין, דוגי יבזורי, עמית שמחון, נמרוד טישמן, בית יוסף, עמית ביר-כץ, כרמל בוכמן, גם רון סבג שם ומקסים קיסוס, שחקן נבחרת הנוער.

נמרוד טישמן

ובכוונה לא כתבתי מי כאן בכיר ומי לא. יען כי אני לא יודע. סתם לדוגמא: דוגי שלנו תותח על, אבל שמחון וואחד שחקן ועל אותה בלטה. את ביר-כץ רצו לקדם קצת, חושבני, אבל פתאום בא לו שם יניב גרין, איש מידות לכל הדעות והמידות. וטישמן-בוכמן כבר לא ילדים, היו כבר צריכים להיות בסגל הנבחרת נכון לתקוות של לפני חמש שנים.

סמטוכה.

מה עוד?

חיפה, בקצרה: כמה דקות יקבל שון לבנובסקי, אם גם אנטון שוטבין שם, ושניהם בדיוק אחרי מר קיר בטון?

אנטון שוטבין

בראשון אנחנו מהללים את אפי על קידום צעירים, למרות שהמספרים לא לגמרי בצד שלו. אור סולומון הוא אולי הגארד הגדול הבא שיצמח כאן, אבל מה עם שון דאוסן, בול בעמדה שלו?

הרצליה הנחיתו סוללת זרים מרשימה, על פניו, אבל מה עם גיא לביא, בן אלטיט, רועי איילון (וואחד שחקן הנער, מילה של סוקולוב) שיקוששו דקות אחרי בן רייס ואייזיק רוזפלט?

נגיע לפואנטה כבר, שהגעתם כבר אליה לבד בטח. כי זה נדוש כבר, ואני וכולם צועקים, ואפחד לא 'כפת לו: יש פה שחקנים צעירים עמוסים פוטנציאל. רק שאין להם מספיק דקות, אין להם.

לפעמים כי הזרים, מה לעשות יותר טובים מהם, ולפעמים כי הזרים שכבר הבאנו, העברנו במכס, עשינו סקאוט, רבנו עם הסוכן - ישחקו לפניהם. ומה זה משנה שהליגה הזאת משחקת על מקום שני, או שאין אוהד כדורסל נורמלי אחד שלא יעדיף לראות את אור סולומון בתור מלך הסלים של הליגה , כולל זרים, על פני עוד איזה זר כלשהו שיעבור פה ארבע דקות בדרכו לפולין, או אפילו פנתינאייקוס.

אור סולומון

נבחרת העתודה שחזרה לדרג א' השנה, הוציאה אחלה שחקנים. אבל הם חייבים דקות. לפחות חצי מנבחרת הזאת שווה 20-15 דקות משחק בליגה באופן קבוע.

דקות עושות שחקנים, אנחנו קוראים לעמית ביר-כץ צעיר, למרות שהוא אוטוטו בן 24.

ובצדק, בעצם, כי למרות שהוא 2.08, הוא קיבל עד היום דקות שעופר פליישר צבר שלוש שנים קודם, לפחות.

טישמן, לדוגמא, קיבל לא מעט דקות אשתקד בליגה הבלקנית. אבל הנה, הפלא ופלא, הזדמן להחתים את שמוליק ברנר, החתימו. יסתדרו.

פלאש חזק אחורה. דריק גרווין, האגדי-אלילי-מופתי שאיר את גבת בליגה, למרות שגר ליד רפת.

אבל לידו גם זרקו למים כל מיני גיל סלע, מי שמע עליהם בכלל, ומי נותן לילד בן 19 להוביל קבוצה, אפילו קוראים לו קטש משהו. השתגעתם? תביאו זר בתור רכז!! אה כבר יש לנו שניים.

טוב, תנו לילד.

אז שנצעק את מסקנת האייטמון החוזר על עצמו הלזה?

תורידו את כמות הזרים!!!!

אל תתנו אופציות, חוק רוסי, ארבעה זרים, כן לא, למה לא. תודיעו וזהו.

ולשנות את ההחלטה אחרי שכבר התקבלה, זה משהו שג'ורג' אורוול כתב עליו ב-1984, ולא לטובה.

אגב, בינתיים, טפו 555, צל"ש למאמננו האדמוני לשעבר על שיתופם הנחוש של בר טימור, יותם שירן, גל איתן ושולדברנד, בלי חשבון ובלי בושה.

בר טימור

יכול היה ללכת עם קורי קאר ומתן נאור המנוסים + ארבעה זרים. אבל לא - החליט שהחבובים שחקנים מספיק טובים לליגת העל, אז הוא נותן להם לשחק. כבוד לאיש, וכבוד לחבובים שמצדיקים את הקרדיט.

יאללה, שלושה זרים וחלאס.

האינפנטיל מחלק טיפים זוכי פרס נובל: ובכן, אנוכי חוטא בקריאת ספרים.

ופה ושם, אפילו לוקח ספר אינטליגנטי ליד, כל מיני דברים משונים ומשכילים שכאלה, יעני מדע פופולארי (תרגום לאהבלים של משהו שמדענים מבינים). אבל זה קשה לקרוא. בעיה.

ולהלן הפתרון - קבלו: אתה לוקח ספר של עגנון. המלצה שלי: "שירה". ספר בלתי נגמר. ועגנון היה גאון, רק רבאק, איטי מעט, ולספר הזה גם אין סוף , אני חושב, כשאגיע אדווח.

הקיצר, אתה מרביץ פסקה של עגנון, אחורי זה אתה קורא שישה מאמרים על האבולוציה של אמבות בתקופת קרטיקון, כאילו היו אייטמונים חמים אש של כדורסלע-האתר.

תחתית

בחייאת, אני רציני. למה תרצו לקרוא מסות על אמבות בתקופת הקרטיקון - זה אני כבר לא אחראי.

בכל זאת, רב"ס אנוכי, מאמן קראטה ברמת גן, שיש אומרים חטף כמה מכות מיותרות באזור הקורטקס. קחו לינק נאה כרפאל בעניין.

ועד יעבור זעף: היידה-גוני נזעק מבין הגלים.

 
 
בריאן רנדל
 
 
ענבל פרלמוטר
 
 
Powered By Art-Up