הנה המזרח. והמערב? יבוא, או שלא
רן בורוכוב-סוקולוב המכובד בונה שובך יונים פרטי. ברם, ממזר הינו: במקום לטפח לינק, סוגר אייטמון-שניים והולך לישון. ובכל זאת, נעריכו על כך.
22/4/2013    
 

אמש הסתיים לו מחנה אימון של שלושה ימים עם מאמן נבחרת יפן בקראטה, מר קגאווה מסאו סנסיי בשבילכם. איש עשוי מטיטניום, ואפילו הוא בן 58, גם לקיר הבטון שלנו, ידידי וחביבי, לא הייתי ממליץ להרגיז אותו בסמטה חשוכה, יען כי הסמטה תחטוף טראומה לכל החיים ממה שיהיה שם.

אז כל שרירי כואבים, תפוסים, נבצרים ונעדרים. היה כיף , יאאא אולוהייים!

מה שכן, נשארה לי אצבע אחת ומתפקדת, אז לא נשתמש בה להקליד אייטמון לכדורסלע-האתר?

כמה קטנות חיוניות:

סדרות ההצלבה הולכות כצפוי. יש באירופה חמש וחצי קבוצות שיכולות לריב על התואר, המשותף לכולן הוא לפחות שחקן על אחד ברמה האירופית. צסק"א עם קרסטיץ' וגם מילוש מה-שמו (כשהוא לא ביום של הפיפי במכנס); בארסה עם לה בומבה ושאריות השאראס; ריאל עם רודי המנוול וסרחיו ללליוללל החמוד; היווניות עם דיאמנטידיס בירוק וספאנוליס באדום, ועייפעס-פילזן או מה שמם, עם הנציגות העברית שלנו, מר ג'ורדן, שעוד לא לגמרי אני סגור שהוא ברשימה הנ"ל, אבל קצת אפליה מתקנת, מה קרה?

ואיזה כיף זה סדרות??? אפילו סוויפ מעורר יותר חשק מאיזה פיינל אמו. בקרוב אצלנו. ואם כבר – הנה רעיון סוקולובי לשיפור מצב השחקן הישראלי:

זרים, כמה ולמה, זה מאוד משמעותי (הכי חשוב - להגביל את כמות ההחלפות המותרות), אבל דרך נוספת לתת עוד דקות לישראלים היא להוסיף משחקים. משחקים כאן פעם בשבוע בקושי, בלי שום סיבה הגיונית. למה במקום גביע הטרום עונה, ווינר או מה שמו, לא יהיה כאן באמצע השנה איזה מיני טורניר בשיטת ליגה, בו כל הקבוצות יקבלו עוד כמה וכמה (וכמה!) משחקים?

סטייל גביע הטוטו אצל הביפ. ואם נניח הפועל כלשהי תהיה בדיוק עסוקה בשלבים מאוחרים של גביע אירופה - לא חובה! אפשר תמיד לתת לנבחרת העתודה לשחק במקומה.

והיידה ג"ג שלנו לכיבוש הבלקן המתמשך כבר צעקנו? אז הנה צעקנו.

לעייסק. סר ש. נתן את נבואת הזעם הרגילה שלו לקראת הפלייאוף, ובעזרת השמש יטעה כרגיל בעיקר בזהות האלופה (אין מצב, הלברונים מפסידים גג 4 משחקים עד האליפות).

אז אני באתי לי לחלק קצת אהבה לעולם. פרשנות: מזה זמן מה אני אוסף מועמדים חביבים לשובך היונים הפרטי שלי. משמע, חביביי האישיים, כאלה שיש להם את הזכות לשבת בערבי חורף קר ליד האח, להביט בתמונתו של המואר והנשגב, הלא הוא כמובן נדב ההנפלדי, כשממעל עננת הילה ושכינה נוסכת על פניהם. הקיצר- אלילי הסוקולוב, מסיבה כזאת וגם אחרת.

אז נריץ רגע את פליאוף המנש, ונראה מה מצאנו? היידה. 16 קבוצות, נראה מה וכמה נאסוף בדרך.

מזרח:

מילווקי. מממ . . . ג'יי ג'יי רדיק חביב, אבל כאוהד נסתר של הפאב פייב של מישיגן, אין מצב שכוכב דיוק ייכנס לי כאן לשובך. כל השאר, כלום ושום.

בוסטון. יש להם פור, מקדם לארי בירד מה שנקרא, שגם תמונה שלו תתלה גבוה בשובך היונים שלי, ממש לצד נדב הנשגב. אז שיתנהגו יפה. לפול פירס בהחלט יש מקום כאן, אבל אני מעדיף שיפרוש קודם. בעל הכנף האמיתי לטעמי הוא מר אייברי ירושלים ברדלי, שחקן כלבבי, עמי נאווי של ניו אינגלנד. רק שישמור על הכנפיים במקום, והוא חזק בשובך. KG? הצחקתם אותי. שחקן ענק, אבל טיפוס מחורבן.

שיקגו. נואה מכוער מדי, בוזר עוד יותר, רובינסון נמוך מדי ודריק רוז פצוע מדי. דנג נחמד, אבל לא מספיק. אבל הקפטן, קפטן קירק היינריך, זה טוב. רק על התוקף המכובד שהוציא מלברון במשחק קטיעת הרצף, מגיע לו פרס נובל, ומה גם שיש לו משקפיים! ברוך הבא לשובך.

אטלנטה? נו, עזבו אותי באמא'שכם . כשמוזס מאלון יחזור, או לפחות מוקי בליילוק (איזה כינוי מופלא) דברו איתו.

ברוקלין? כנ"ל. אם טלטוביץ' יתחיל לתפור 28 נקודות לערב, כל ערב, דברו איתי. בינתיים, אל תפריעו.

אינדיאנה. או, כאן שוב יש מקדם לארי בירד שמוכפל על-ידי אלמנט רג'י מילר ופקטור האחים דייויס וג'יילן רוז. אז בבקשה: פול ג'ורג' בפנים. שחקן אדיר, חמוד, עדיין בעליה, ועוד עשוי להיות סקוטי פיפן חדש. דייויד ווסט - שריד נדיר לימים בהם הרשו לאנשים לשחק הגנה, ע"ע האחים דייויס, צ'ארלס אוקלי או ריק מהורן. אז צדיק כזה לא יהיה בפנים? כבר שניים. אני מחבב גם את היברט ולו בגלל הדרך בה הוא גורר את ישבנו עלי פרקט, אבל זה עוד לא מספיק. נבקר שוב בעוד כמה שנים, אבל טיפ - כמה שיעורים מדייויד ווסט יעזרו בקמפיין הבחירות לשובך.

ויש עוד. אבל שניים, ועוד כאלה שנכנסו חלק ונעים ללא תהיות או השגות, זה מכובד מאוד. בל נהיה חמדנים ברגעים בהם הצלעות הסוקולוביות נזכרות שיפני אלוף עולם הדגים עליהן אתמול.

ניקס. דוריס דוריס! יה, רייט. השובך שלי יהיה קן צרעות לפני שכרמלו דוריס צומי נודניק אנטוני יבוא בשעריו. לך תאכל קובה, שמנמן. על פניו ג'ייסון קיד אמור להיות בפנים. יש סטייל, יש שכל, יש קבלות, וגם קרחת זה נאה. אבל משהו לא יושב לי טוב איתו. שחקן נפלא , אבל לא יודע, משהו שם לא פסדר. יודעים מה, אתן לאיש כרטיס פנימה. לא מקום של כבוד, ובתור לשירותים הוא יחכה יפה, אבל למי שהביא לנוביצקי אליפות על חשבון השמוקים של מיאמי יש חסד נעורים. נעורים. ג'ייסון קיד. מצחיק, נכון?

אני לא יודע האם ראשיד וואלס עוד משחק, ואיך ואיפה, אני גם די מפחד לשאול, אבל בבקשה שמישהו יגיד לו שהוא מוזמן לשובך, אני צריך מישהו שגם דיויד ווסט יפחד ממנו. אחד הגדולים, ראשיד, שחקן עצום, אחד מחבורת פורוודים אדירה שהייתה כאן יחד בליגה אי אז, שכל אחד מהם אליל אדירים. ראשיד, וובר, דאנקן, מאלון הזקן, נוביצקי וKG, כל אלה שיחקו בו זמנית. וזה רק במערב! ימים יפים היו כאן, לא נכחיש. אליפות הוא הביא לדטרויט? הביא. אז יש לו מקום בשובך.

(הערת אגב מתבקשת: על דטרויט מודל 2004 נהוג לומר, שהייתה אלופה בלי סופרסטאר. קשקוש בלבוש, ראשיד וצ'ונסי הם לא סופרסטארים? נו באמת. צחוקים אתכם).

נסיים את המזרח עם האלופה הנוכחית והנכנסת, החברים הלברונים. המנוול יקבל השנה עוד MVP, שלא בצדק, ואין לי כוח לזה עכשיו, ווייד גמור אצלי מאז סאגת שיעולי נוביצקי, את הסיפור עם כריס בוש לא הבנתי אף פעם, שיין באטיה עוד יהיה נשיא ארה"ב, אבל בינתיים הוא עוד בוגר דיוק מרגיז, וריי אלן . . . ממממ . . . עד לפני שנה היה נכנס חלק בלי למצמץ. בכל זאת, ישראלי מקונטיקט. אבל המעבר הזה דרומה עשה כאן בעיות מצפוניות עזות, אין מה לכחש או לכחד. נמתין מעט, אולי עוד ייתן סיבות שיעלו חזרה את קרנו, לא יודע איך, אבל אלוהימייקל גדול.

בכל זאת, יש שם איזה חבוב מעניין. ולא, זה לא כריס אנדרסון הפיקאסו המהלך, ואפילו לא הזקן המזוקן ג'וואן האוורד. מריו צ'אלמרס, האיש, וואחד בולדוג קטן, שמתחבא לו שם בשקט מאחורי כל הטררם והוא וואחד שחקן. סוג של מיני דוויין וויד, בימים שהאחרון היה השחקן הכי טוב ביקום, אחד שהייתי שמח לראות בחמישייה של אוקלהומה למשל. אבל מה, הוא במיאמי. אז כשיהיה בחמישייה של אוקלהומה, שישלח לי עורב דואר, מועמדותו תישקל שנית.

עד כאן המזרח.

סיכום ביניים: אייברי בראדלי בפנים עושה קפה לפירס שיצטרף בקרוב,

קפטן קירק היינריך עושה אבק בפינת השובך, פול ג'ורג' מנצל מוטת כנף כדי לקטוף מהעץ קצת משמשים לחבר'ס, ודייויד ווסט וראשיד עומדים בכניסה אחרי תדריך מעידו קיר בטון (ברור שהוא שם!) ובודקים שאף חוצפן לא נכנס. כשג'ייסון קיד עבר, העלימו עין החברים, לא נורא.

על המערב - בהזדמנות. בכל זאת, שובך בונים באהבה, או לא בונים בכלל. כמו ששוברים צלעות, אותו דבר.

היידה דוגי-גוני לכולנו, וכפיים לבורא עולם, שברא את הציפורים, ואת היפנים, גם.

 
 
ג'וזף ג'ונס
 
 
לו ריד
 
 
Powered By Art-Up