היידה-גוני, זה הבנו
אבל בשאר ה-603 גרם טקסט? וולאק, נתקשה להכחיש זאת: בורוכוב-בוגרשוב התחרפן על הזקן שלנו הפעם, אבל זה בסדר. אוהבים אותו הרבה ואפילו עד מאוד.
18/7/2013    
 

אני שונא את ווייז.

שנאה עזה, לא פחות. הדבר חמור פי כמה, היות ודווקא יש לעייסק מקדמי פתיחה טובים; האיש שבפנים שמדבר הוא עמי מנדלמן, השפם של הכל עובר חביבי, בלי ספק אישיות מובילה בתחומה, ואחד השפמים המוצדקים בהיסטוריה. איש רציני.

נוסיף כי הרי מדובר בפטנט של כמה חבובים שבטח עשו צבא עם מישהו מאיתנו במדינתנו הקטנה והמוטרפת (האקלים, האקלים, אמר הוד אפריים קישונותו), מכרנו את זה לגויים, עשינו עליהם קופה ובתכ'לס מאז פאקמן לא היה כאן טריק כזה מועיל.

ולמרות כל זאת, אני שונא אותו. שונא, ופוחד.

למה? כי הוא מתחכם עלי, זה למה, מתחכם, מתענטז ומתקרווט (כן, זה בעברית המילים האלה, וכן אתם אמורים להוריד לילד צ'פחה אם הוא משתמש במילים האלה). יוצא האזרח לדרכו הברורה מרמת גן מזרח לגבעתיים מערב. נניח. דרך שנסע בה מינימום 600 פעם בשנה האחרונה, לא כולל אופניים ביום כיפור. סדר הדברים ידוע ומקובל. בורוכוב, סוקולוב, ארלוזורוב, עוד כמה כאלה, צדיקי אומה.

מגיע האזרח.

אבל ברם אולם, ייתכן שעשה טעות. ייתכן שברגע צאתו, הפעיל את הווייז, ואת הווייז - הוא הפעיל. מיד אתה חוטף פלאשבק של טירונות. פנה ימינה. היצמד לנתיב הימני. פנה שמאלה.

ולאן? לאיזה רחוב בן זומא שמקצר לי את הדרך ב-15 שניות? ומשם מתפתל לסמטת קריוס ובקטוס? מה אתה רוצה ממני? למה אתה קופץ לי עם פקודות כל חמש שניות? ולמה הכל בלשון ציווי לכל הרוחות? אי אפשר איזה בניין פיעל פועל והתפעל (דגש ב ע', חוק ברזל!). ולמה הצפצוף המאשים הזה, כש"מחשב נתיב חדש" ?

תפרגן קצת! תן קרדיט! אולי אני חפץ לעבור ליד זיסמן-ההיכל ולהחליף זיכרונות מימי ואגנר את סימפסון?

אולי חשקה נפשי לראות כמה תור יש בסביח של עובד?

תפסיק לתת פקודות! אמר הרי אחד מגדול-גדולי הדור, "אני אקבע, אני אנווט", אז תפרגן לי קצת, ותהיה מנומס! יהרוג אותך להגיד "בבקשה, פנה ימינה?".

קצת חוש הומור גם לא יזיק, אם אני כותב לך נניח סע לאיקאה, אתה יכול להגיד לי משהו על ברגים, רהיטים, בדיחה על נתניה, משהו, זרוק איזה עצם.

והכי אתה אוהב הרי זה לקחת אותי דרך מחלפים שאפחד לא שמע עליהם, יש בהם שש קומות, ובלי שילוט. הצמד לנתיב השמאלי. אבל יש חמישה שמאליים, אחד לירושלים, אחד לדימונה, אחד לנהלל, אחד לדמשק! תן איזה רמז, משהו! אני חותך בכביש כמו איזה פסיכופת, וכן, אני שומע אותך שם יושב בבפנוכו של סמארט-דרעק הזה, וצוחק עלי, חתיכת גמד משובט עם שפם.

ואם בטעות הרי אני מסכן את נפשי ומנסה להציץ במפה שאתה מציג ברוב חסדך, אז 1. תמיד היא תהיה ב-90 מעלות לזווית הרצויה ו-2 כל המפה במכשיר מלאה בכל מיני סימנים על תחנות דלק לפניך, תחנות אוטובוס לפניך, סמי בורקס דיווח על ניידת לפניך, ושלט בפינה של "אתה לא מבין כלום בניווט, מה אתה עושה פוזות, אתה הולך הרי לאיבוד בדיזינגוף סנטר".

ואתם יודעים מה? אני מקנא. מה קרה, אני לא שותף במכירה לגוגל? אני לא שמתי נפשי בכפי, הקשבתי, פניתי, הגעתי ליעד, ויני וידי ויצ'י למען העם והמולדת? אז אולי גוגל יפרגנו לי באיזה שקל שישים על כל פעם שהשפם צוחק עלי? הרי גם אצלם שמה אני מגגל 17 פעם ביום "סטנלי שן זהב", ,"סרגי בזארביץ'" או "פליטי ריטאס וילנה 2006".

ופראנויה אחת אחרונה לסיום:

ראיתם את המטריקס? ראיתם את שליחות קטלנית? אז ככה זה מתחיל. באיש קטן, עם שפם, ששמו אותו לכל אחד בתוך הקופסא המטופשת הזאת, וחושב שהוא יודע יותר טוב מכולנו. ולמען השמש, הוא גם צודק.

רוצים כדורסל רגע? אין שום יו"ר לאיגוד, בערך, משהו, לא יודע, ברדק מוחלט שם, אמר מישהו, חיים אוחיון אני חושב, "בביפ יש דיקטטורה. כאן יש אנרכיה"

רק מה, כולם אומרים כי בתוך האנרכיה, העניינים כרגיל, ואפילו יותר טוב. הנבחרות מתאמנות, יש עליה מתמדת במספר הקבוצות והשחקנים בארץ, ילדים, נוער, בוגרים וגל מקל ב-NBA.

עוד לא הבנתם שמה שמתאים ליהודים זאת אנרכיה? וואלה, עד יעבור זעף, היידה גוני נזעק מבין הגלים.

 
 
ארי רוזנברג
 
 
דאסטי ספרינגפילד
 
 
Powered By Art-Up