אליפות אירופה בלי היידה-גוני?
גאסול-מה-גאסול, פארקר-מה-פארקר, סלובניה-מה-סלובניה: רב"ס מנתח (נניח) את אליפות אירופה ושוכח את האיש שעשה אותו למה שהוא באמת. בחו"כ!
3/9/2013    
 

אליפות אירופה, יורובאסקט 2013 הנה בא. לא כותב מילה בינתיים על היהודים. אני נאחס. נקסט!

כמה דברים שתפסו את עיני המקשישות מתוך עיון קצר באתר האליפות. היות שהאתר מנוהל על ידי פיב"א, אז אם העדכון האחרון בו כולל את ממלכת אוסטרו-הונגריה, זה הם, לא אני.

בתים מוקדמים:

על בית A, הישראלי, אכתוב רק זאת: אם צרפת של טוני פארקר, בוריס דיאו, ניקולה באטום לא לוקחת את האליפות, בלי להזיע, וכן, זה כולל את ספרד, הם חבורת ליצני חצר. בהנחה שטוני פארקר בריא, והאמת, גם אם הוא לא - עד הגמר זה אמור להספיק להם.

בית B

הבית המכונה "יאללה, מלחמה בבלקן": מונטנגרו, מקדוניה, סרביה ובוסניה, כולן יחד. אמרנו כבר שהאליפות בסלובניה? משמע, נבלות, תאכלו אחד את השני!

ועדיין, אני חושב שהאו"ם, או לפחות סשה דנילוביץ' (אומרים הוא עכשיו ראש המאפיה הסרבית או משהו, ברצינות) חייבים להתערב, ולדרוש שגם הקרואטים והסלובנים יוכנסו לחגיגה. לא דחוף, פיב"א הרי הוכיחו בעבר שהם יכולים לשנות תוצאות בדיעבד, אפשר גם עוד חודש-חודשיים.

לפחות את שני המקומות הנוספים בבית האקס-יוגוסלבי שמרו לעוד דרבי קטן, ליטא נגד לטביה.

כדורסל? לליטא יש קו קדמי שמספיק לחמש נבחרות: קלייזה, התאומים הלברינוביצ'ים, ולנצ'יונאס, בקיצור פחד אולוהיייים. אם יש להם איזה גארד שיעביר את הכדור מעבר לחצי, כי שאראס כבר לא בא יותר, זה עלול להיות ממש לא נעים.

ומה שלום נבחרתנו האהודה בטורניר הקודם - נבחרת בו מקאלב, המכונה מקדוניה? הוא מגיע? באיזה כושר? ייראה כמו טימי הארדוויי של ימי סיינה, או כמו הצ'יקמוק שהיה השנה בטורקיה?

שאלות נאות, אך לא לי התשובות.

בית C

הבית הסלובני: למה? כי סלובניה משחקת בו, ולמרות שהם מגיעים בסגל לא מבטיח על הנייר, בבית הם באמת צריכים כבר להעיף את עצמם לאיזה שלב למעלה. הנבחרת הכי לוזרית בתולדות עצמה, לכל טורניר מגיעים עם חמישייה שאמורה להיות לבד חמישית הטורניר, ועפים במקרה הטוב, ברבע גמר מול ליכטנשטיין. אם היו שואלים אותי, מזמן הייתי פותר את הבעיה, אבל הם לא.

כי מה שהם לא יודעים, ומזל שהם לא קוראים עברית, זה שהם פשוט שרפו את כל המזל שלהם עלינו, באליפויות העתודה.

2004, מול הלפרין-לימונד-אליהו, וכמובן לא נשכח לא נסלח: 2000, על גרין-בורשטיין-אפיק. גם לנו וגם להם עוד יש בסגל נציגים לקבוצות ההן. דראגיץ' הוא הכוכב שלהם, יחד עם אחד הלורבקים (הפחות מוצלח) ואפילו בושטיאן נכבאר הקשיש עוד כאן.

בקיצר - אין להם צ'אנס.

יותר מעניין בבית הזה - מאמן נבחרת ספרד הוא חואן אורנגה הזכור לנו לרע מימי אסטודיאנטס, ומה יעשה עם חבורת הכישרונות המטורפת שלו. לללליוללללל, קלדרון, רוביו, מארק גאסול, סן אמטריו, רודי פרננדס המנוול, יאאא אולוהיייים, לא פחות.

פאו גאסול לא בא, מניח שרמזו לו בספרדית-פולנית ש"זה בסדר, נסתדר". אבל בעיקר - אליל הספרה, לה בומבה, מיסטר נבארו, לקח חופש. וזה כבר מענין, מי יהיה האלפא דוג החדש. בספרדית זה נשמע יותר טוב.

חוץ מזה? מעניין לראות מה שווה סאריץ', הילד הקרואטי, שיש עליו דיבור שהוא הוואחד דבר הבא, איזה קוקוץ' מעורבב בראדג'ה שכזה. נראה אותו.

בית D

הבית על שם מירי פסקל, בית "מה כ'פת לי ?". יוון, טורקיה, הנגרייה של איטליה, הרוסים בלי קירילינקו ובעיקר בלי בלאט, ושתי סקנדינביות. הדבר הכי מעניין שיכול לקרות בבית הזה הוא קטטה רצינית במשחק בין יוון לטורקיה. מה גם שכמות הסטרואידים שתסתובב על הפרקט במשחק הזה עשויה לגרום אפילו לנערות העידוד לגדל שפם.

בורוסיס מול עומאר אשיק. זה קרב שאני מוכן לראות. לא בכדורסל, בזירה. ושלא במקרה, בית הנגרים הזה, מוצלב עם הבית של סלובניה. ככה שאם המארחים לא עולים סיבוב, וואלה, חרפה, בושה וכלימה. טוב נו, ספנוליס שם. פ'סדר, יהיה קצת כדורסל. אבל קצת, שלא יעלה לכם לראש.

רגע, יונתן שולדברנד משחק? יש ישראלי בשטח? ועוד אדום?

תן להם בראש חבוב, הראה להם מאיפה הישראלי -- שלאף אחד לא היה שכל לתת לו צ'אנס כשהיה צעיר ועכשיו הוא אצל השבדים ואנחנו נאלצים להביא את קיר בטון בן ה-35 - משתין!

ויש לי תחושה שאחת מהסקנדינביות עולה שלב ומשאירה אחת מה"גדולות" בחוץ. אבל האמת, להוציא כאמור את מעללי יונתן הקטן, מה כ'פת לי!!!

סיכום: בלי להבין כלום, יוון, ליטא, צרפת וספרד עושות לי קולות של פיינל פור. ברם, יש לזכור שאני לא מבין כלום, שאני נאחס, שהצרפתים דבילים + חרא של עם, ושיש גבול עד כמה שש נבחרות יוגוסלביות לשעבר יכולות לפשל בטורניר ביתי.

גמר? ספרד –צרפת. פארקר ובוריס דיאו מרימים גביע, אבל לא את הנכון. לסגור את ריי אלן, זה שכחתם, הא?

והכי חשוב - שנה טובה לעם, וכפיים לבורא עולם.

(דבר יו"ר הדירקטוריון: רגע, רב"ס, כבר הלכת? מה שנה טובה, איזו שנה טובה? איפה היידה-גוני, איפה? לאן נעלם? מה עם קצת אינפורמציונה? האם יצפה באליפות? את מי יעודד? האם יזעק בין הגלים כאשר קבוצתו האהודה תפסיד, או יצלול להצילה מטביעה? ומיהי קבוצתו האהודה, אם כבר מדברים? איי איי איי, רב"ס, ככה לשכוח את היידה-גוני באייטמון האחרון של השנה?

תגובת רב"ס: מתרגש אנוכי עד מאוד לקראת האליפות. טוב, לא עד מאוד, אבל מתרגש. קצת, בערך. אבל על היהודים, כפי שרמזתי מעלה, אני לא כותב. אני נאחס!!! רק את בורא עולם הזכרתי, את נסיך העמק, ובכלל אפילו לא חשוב איזה עמק, חשש לנאחס, נצנזר הפעם).

גוני יזרעאלי

 
 
דומיניק ווילקינס
 
 
וונדל אלכסיס
 
 
Powered By Art-Up